Skuteczny sklep WWW cz.1

Szukanie idealnego pomysłu na biznes to często szukanie przysłowiowej "igły w stogu siana". Poszukujemy rozwiązania, które będzie posiadało niskie koszty otwarcia, małe ryzyko, duży potencjał i zajmowało nam jak najmniej czasu.

Dziś te wszystkie cechy łączy branża e-commerce (zarabianie w Internecie) . Dowiedz się od czego zacząć planując swój sklep internetowy.

Dane

Według Gemius.pl branża e-commerce to najszybciej rozwijający się sektor. W 2011 r. wartość e-handlu w Polsce wynosiła prawie 18 000 000 000 zł. Korzystasz z Allegro, Ceneo lub robisz zakupy online w Tesco? Ba!, zdarza Ci się kupować ubrania przez Internet? Większość z nas odpowie TAK!

Branża

W jakiej branży sprzedawać? Na poniższym rysunku można zobaczyć przygotowany przez Sklepy24 zestawienie popularności branż w 2011r. w Polsce. Oczywiście przy niskim koszcie wejścia musimy znaleźć rozwiązanie niszowe. Warto zaznaczyć, że w sklepie internetowym oprócz produktów można oferować również usługi.

Dane - ecommerce Polska

Ile kosztuje prowadzenie sklepu internetowego?

Wbrew wielu opiniom prowadzenie sklepu internetowego kosztuje. Oczywiście stałe koszty utrzymania sklepu www są dużo niższe niż np. lokalu w znanej galerii handlowej. Główny koszt to prowadzenie i optymalizacja sklepu oraz e-marketing czyli wszystkie działania zachęcające do odwiedzenia Twojego "dziecka" przez potencjalnych Klientów.

Najważniejsze funkcjonalności

Sklep www podobnie jak kuchenka czy samochód musimy posiadać odpowiednie funkcjonalności, żeby ułatwić jego użytkowanie.

  • Koszyk - Najważniejszy moduł, musi pokazywać zamówienie oraz umożliwiać opcję "przejścia do kasy".
  • Katalog produktów - jasny podział co sprzedajesz i dla kogo. Najważniejsza jest intuicyjność.
  • Opis produktów - rzetelny opis produktu to połowa sukcesu. Jego elementy to: cena, styl opisu, dostępność, indywidualne cechy produktu, czas dostawy, zdjęcia oraz filmy.

Nie możemy się obejść bez

Są tematy bez których sklep nie może istnieć. Pierwszym z nich to ustalenie metod dostawy oraz płatności. Te rozwiązania należy dopasować do swoich możliwości oraz do oczekiwań Klientów.

Regulamin to biblia kontaktu, sprzedaży oraz reklamacji dla Klienta. Jeśli nie masz poprawnie ustalonych zasad będziesz borykał się z wieloma problemami.

A na koniec wyszukiwarka. Jesteśmy przyzwyczajeni, że jeśli coś chcemy znaleźć na sklepie www to możemy to wyszukać przez moduł wyszukiwarki. Zabranie takiego rozwiązania na sklepie powoduje wyjście ze sklepu przez wielu użytkowników.

Już niedługo informacje m.in. o Copywrightingu czyli o tym jak opisywać produkty w sklepie internetowym.

Szukasz efektywnej agencji interaktywnej?

Na naszą efektywność składa się ponad 10-letnie doświadczenie, stale rozwijająca się kadra specjalistów i rzetelne oraz uczciwe podejście do Klienta. Wiemy jak osiągnąć założone cele w błękitnym i czerwonym oceanie marketingu online.

Agencja marketingowa RekinySukcesu.pl to ponad 350 zadowolonych Klientów, ponad 2 000 przeszkolonych osób, ponad 500 tys. zł obsługiwanego w roku budżetu w kampaniach PPC. Sumując wszystkie dane, użytkownicy spędzili już łącznie ponad 90 lat na wyprodukowanych przez nas stronach internetowych. A nam ciągle mało. Nie uznajemy kompromisów. Dlatego warto kliknąć jeden z przycisków poniżej i umówić się na wizytę we Wrocławiu, Kłodzku lub na spotkanie online.

Zobacz inne:

close
keyboard_arrow_up