Baselinker - nowoczesne zarządzanie sprzedażą

Baselinker to wielofunkcyjne, nowoczesne narzędzie do zarządzania sprzedażą. System ten ułatwi Ci zarządzanie sprzedażą na popularnych serwisach aukcyjnych takich jak Allegro oraz zintegruje produkty na aukcjach z ich stanem w Twoim sklepie internetowym! Kombajn do sprzedaży, jakim jest Baselinker, pomoże Ci również w integracji z firmami kurierskimi, a jeżeli będziesz potrzebował, wystawisz szybko fakturę.

Menadżer zamówień

Rozbudowany menadżer Baselinkera pozwala na integrację z wieloma sklepami internetowymi oraz kontami takimi jak Allegro, Amazon, eBay. Integracja działa dwustronnie. System integruje się z podłączonymi sklepami i kontami co 5 minut, dzięki czemu mamy informacje o wszystkich zakupach i transakcjach ze sklepów oraz aukcji w menadżerze zamówień. Dodatkowo wiele zamówień jednego klienta jest łączone w jedno zgrupowane zamówienie.

Widok panelu menadżera zamówień Baselinker

Z poziomu systemu możemy skonfigurować przewoźników. Jednym kliknięciem możemy nadać wiele paczek jednocześnie i wydrukować etykiety.

Dostępne integracje kurierskie:

 • e-nadawca (Poczta Polska),
 • DHL,
 • DPD,
 • GLS,
 • KEX,
 • Paczkomaty,
 • Siódemka,
 • i wiele innych.

Baselinker daje możliwość wystawiania pojedynczych bądź masowych faktur oraz rachunków. Wszystkiego dokonasz z poziomu zamówienia. Faktury można automatycznie przekazać do systemów księgowości internetowej.

Aby obsługa zamówień była znacznie prostsza, możemy stworzyć własne statusy takie jak, "Wysłane", "Anulowane". Statusy dają większą kontrolę nad zamówieniami, szczególnie jeżeli mamy ich dużo.

To znakomite narzędzie pozwoli Ci zaoszczędzić czas, konfigurując akcje automatyczne. Niektóre z tych akcji to:

 • zmiany statusów zamówień,
 • wysyłanie maili do klienta z odpowiednią treścią np. po otrzymaniu potwierdzenia wpłaty na konto,
 • wysyłanie linków śledzenia przesyłek

Dużą zaletą menadżera zamówień online jest fakt, że możemy się zalogować do naszego panelu z każdego urządzenia, niezależnie gdzie się znajdujemy.

Integracja sklepu z Allegro/Amazon/eBay

Baselinker możemy skonfigurować z wieloma platformami ecommerce - zobacz listę integracji. Istnieją dwa sposoby integracji:

 • podanie danych dostępowych do API,
 • umieszczenie nowego pliku na FTP sklepu

Oba sposoby nie wymagają zaawansowanej wiedzy informatycznej, są one bezpieczne i nie wpływają źle na działanie sklepu. W razie problemów Baselinker oferuje darmowe połączenie ze sklepem.

Dwustronna integracja działa w taki sposób, że niezależnie czy nasz produkt zostanie zakupiony na sklepie, czy aukcji Allegro, zniknie on z naszego magazynu, ponieważ operujemy na jednej bazie danych.

Wystawianie aukcji

Widok panelu menadżera wystawiania aukcji Baselinker

W Baselinkerze mamy dwie opcje wystawienia aukcji, z magazynu sklepu internetowego lub z wewnętrznego magazynu Baselinkera.

Za pomocą specjalnego modułu dostosowanego do platformy naszego sklepu internetowego połączymy się z bazą danych naszego sklepu. W ten sposób wystawiając aukcje w menadżerze, operujemy na aktualnym stanie, cenach oraz ilościach produktów.

Istnieje również możliwość wystawienia naszych produktów na serwisach aukcyjnych typu Allegro bez sklepu internetowego, wtedy możemy skorzystać ze wbudowanego menadżera produktów.

Serwis Baselinker posiada system szablonów zgodnych z serwisami aukcyjnymi, dzięki czemu możemy wystawić produkty, bazując na jednym utworzonym szablonie. Mamy również możliwość utworzenia kilku szablonów i przypisania ich do kategorii, a nawet produktów.

Podczas wystawiania aukcji możemy określić czy aukcja ma być automatycznie wznowiona w sytuacji, gdy wszystkie produkty zostaną wykupione, a po jakimś czasie produkt ponownie będzie na stanie.

Przydatną funkcjonalnością podczas wystawiania aukcji jest porównywanie cen konkurencji. Możemy sprawdzić ceny konkretnych produktów, dzięki czemu będziemy mogli wystawić nasze produkty w atrakcyjnych cenach.

Tak samo, jak szablon aukcji, przed wystawieniem produktu powinniśmy skonfigurować ceny wysyłek. Wysyłkę możemy uzależnić od ceny oraz wagi produktu.

Wbudowany magazyn produktów

Integracji z serwisami aukcyjnymi możemy dokonać również bez sklepu internetowego na popularnych platformach takich jak Prestashop, WooCommerce czy Shoper. Takie rozwiązanie daje nam możliwość zebrania wszystkich produktów oraz wystawionych aukcji w naszym menadżerze.

Wbudowany magazyn może nam posłużyć do przechowywania produktów, które nie pasują do kategorii naszego sklepu internetowego, ale chcielibyśmy je sprzedawać np. na Allegro.

System daje również możliwość importu produktów z plików CSV oraz XML do naszego wbudowanego magazynu.

Cennik

Miesięczny abonament za usługi Baselinker jest wyliczany na podstawie ilości zamówień oraz aktywnych aukcji w danym miesiącu. Najtańszy pakiet to zaledwie 29 zł na miesiąc (do 100 zamówień oraz 1000 aktywnych aukcji w miesiącu). Pozostałe pakiety możemy sprawdzić pod linkiem.

Podsumowanie

Jeżeli planujesz detaliczną sprzedaż internetową i chciałbyś zwiększyć swoje zasięgi sprzedaży, myślę, że Baselinker jest dla Ciebie doskonałym rozwiązaniem. Prostota w implementacji i obsłudze oraz nieduże opłaty miesięczne zachęcają do wypróbowania tego systemu. Na koniec chciałbym dodać, że możemy skorzystać z 14-dniowego okresu testowego.

Szukasz efektywnej agencji interaktywnej?

Efektywność to najważniejszy parametr cechujący skuteczne działania w Internecie. Agencja marketingowa RekinySukcesu.pl wie jak osiągnąć założone cele w błękitnym i czerwonym oceanie marketingu online.

Ponad 300 zadowolonych Klientów, ponad 2 000 przeszkolonych osób, a nam ciągle mało. Sumując wszystkie dane, użytkownicy spędzili już łącznie ponad 90 lat na wyprodukowanych przez nas stronach internetowych. Dzięki temu o Twoim Kliencie wiemy wszystko, a nawet i więcej. Nie uznajemy kompromisów. Dlatego warto kliknąć jeden z przycisków poniżej.

Zobacz inne:

close
keyboard_arrow_up