Agencja marketingowa

Ocean pomysłów?

Wiemy jak przekuć
je na sukces w Internecie!

 

Sprawdź nas

Najczęściej zadawane pytania (FAQ) oraz odpowiedzi na nie, związane z agencją marketingową i interaktywną RekinySukcesu.pl z Wrocławia. Sprawdź terminy których nie znasz lub chcesz je lepiej poznać. Wiedza to potęga. Wiemy o tym!

FAQ - Zbiór często zadawanych pytań i odpowiedzi

1 Co to jest Audyt UX (Audyt użyteczności) ?

Procedura służąca określeniu tego, jak bardzo przyjazny (łatwy do obsługi) dla użytkownika jest serwis, strona www.

2 Co to jest CSS ?

Najkrócej mówiąc jest to język służący do formatowania wyglądu elementów HTML, które po wyświetleniu w oknie przeglądarki internetowej generują strukturę strony internetowej.

3 Co to jest Domena ?

Jest to adres internetowy, pod którym dostępne są usługi takie jak np. strony www (wskaźnik serwera).

4 Co to jest Serwer ?

Jest to komputer dostępny 24 godziny na dobę, na którym można umieścić np. pliki strony internetowej. Dopiero po podpięciu domeny do serwera, będzie ona widoczna w Internecie.

5 Co to jest AdWords ?

To inaczej reklama w wyszukiwarce Google. Reklamy Adwords są wyświetlane u góry i po prawej stronie wyników wyszukiwania oraz na stronach współpracujących z Google. System ten jest oparty na modelu PPC, czyli płacimy za kliknięcia w reklamę. Największą zaletą tej formy reklamy jest to, że pojawia się ona dopiero gdy dana osoba czegoś szuka, tym sposobem reklamy docierają do osób zainteresowanych Twoją ofertą.

6 Co to jest Google Analytics ?

Jest specjalistycznym narzędziem służącym do wnikliwej analizy ruchu na Twojej stronie internetowej. Po zainstalowaniu specjalnego skryptu na stronie www możemy np. zidentyfikować podstrony, które cieszą się największym zainteresowaniem wśród osób nas odwiedzających, ile czasu spędzają użytkownicy na naszej stronie, skąd do nas przychodzą, w jaki sposób się poruszają po naszej stronie itp.

7 Co to jest HTML ?

Jest to hipertekstowy język znaczników, obecnie szeroko wykorzystywany do tworzenia stron internetowych.

8 Co to jest Joomla ?

To uniwersalny wielokrotnie nagradzany system zarządzania treścią (CMS). Na całym świecie miliony ludzi i tysiące firm tworzą w Joomla atrakcyjne strony prywatne, niewielkie wizytówki i serwisy firmowe, sklepy internetowe oraz potężne portale korporacyjne.

9 Co to jest jQuery ?

To jedna z najbardziej popularnych bibliotek do języka JavaScript. Dzięki tej bibliotece jesteśmy w stanie o wiele szybciej i sprawniej pisać nasze skrypty, nie martwiąc się przy tym o kompatybilność z różnymi przeglądarkami.

10 Co to jest marketing mobilny ?

To ogół działań marketingowych, które wykorzystują telefony komórkowe, tablety, komunikatory czy urządzenie PDA (palmtopy) do tworzenia relacji z klientem. Najczęściej posługuje się telefonami komórkowymi. Wynika to z faktu, że obecnie są one w posiadaniu prawie 4 miliardów osób.

11 Co to jest Newsletter ?

Jest to rodzaj internetowego czasopisma rozsyłanego prenumeratorom za pośrednictwem poczty elektronicznej. Newslettery najczęściej prezentują najnowsze informacje powiązane z określoną tematyką.

12 Co to jest Outsourcing ?

Słowo to pochodzi z języka angielskiego i jest skrótem od trzech słów: outside-resource-using. Oznacza ono korzystanie z zewnętrznych źródeł. Outsourcing polega na przekazywaniu zadań, funkcji, projektów i procesów do realizacji firmie zewnętrznej.

13 Co to jest Pozycjonowanie ?

Są to procesy zmierzające do osiągnięcia przez dany serwis internetowy jak najwyższej pozycji w wynikach wyszukiwarek internetowych dla wybranych słów i fraz kluczowych.

14 Co to jest Remarketing ?

Jest rodzajem kampanii prowadzonej w ramach programu reklamowego Google AdWords oraz poprzez portal Facebook. Umożliwia dotarcie do osób, które już odwiedziły Twoją stronę lub skorzystały z aplikacji mobilnej. Celowana reklama wyświetla się tym użytkownikom w trakcie przeglądania innych stron internetowych (lub portalu Facebook) czy wyszukiwania informacji w Google.

15 Co to jest RWD (Responsive Web Design) ?

Jest to Technika projektowania strony www, tak aby jej wygląd i układ dostosowywał się automatycznie do rozmiaru okna urządzenia, na którym jest wyświetlany (np. przeglądarki, smartfonów czy tabletów).

16 Co to jest Social media marketing ?

Jest to zjawisko polegające na zdobywaniu uwagi oraz generowaniu ruchu internetowego przy pomocy serwisów społecznościowych. Do promocji marki wykorzystuje się takie portale społecznościowe jak Facebook, Twitter, LinkedIn, Yelp, Youtube czy blogi. Media społecznościowe w ostatnim czasie odgrywają coraz większą rolę w działaniach marketingowych wielu firm, ze względu na fakt, że są łatwo dostępne dla wszystkich, którzy mają dostęp do Internetu.

17 Co to jest User Experience (UX) ?

Jest terminem opisującym całkowitą satysfakcję, jaką użytkownik czerpie z interakcji z twoją stroną internetową. Przyjemne doświadczenie przysporzy Tobie zadowolonych klientów. Frustrujące sprawi, że klient nie skorzysta więcej z tej usługi.

18 Co to jest Identyfikacja wizualna ?

To pojęcie, które zawiera w sobie zbiór elementów budujących całościowy wizerunek firmy w oczach konsumentów. Jest to podstawowe narzędzie przy tworzeniu spójnego systemu komunikacji marki, który wyróżni ją w jakiś sposób spośród konkurencji i stanie się dla niej unikalnym znakiem rozpoznawczym.

image

Poczuj się jak Rekin w wodzie!

Efektywność to najważniejszy parametr cechujący skuteczne działania w Internecie. Agencja marketingowa RekinySukcesu.pl wie jak osiągnąć wysoką efektywność w błękitnym i czerwonym oceanie marketingu.

Ponad 100 zadowolonych Klientów, ponad 300 przeszkolonych osób, a nam ciągle mało. Już więcej niż 9 lat spędzili użytkownicy na wykonanych przez agencję interaktywną Wrocław stronach internetowych. Dzięki temu o Twoim Kliencie wiemy wszystko, a nawet i więcej. Nie uznajemy kompromisów. Dlatego warto kliknąć w jeden z przycisków poniżej.

 

Konfigurator Kontakt

Rekiny Mobile Menu