Identyfikacja wizualna firmy

Złote łuki, nadgryzione jabłko czy łyżwa Nike – często takie symbole są pierwszą rzeczą, która kojarzy się z identyfikacją wizualną. Jednak system ten jest dużo bardziej złożony, a logo jest jedynie niewielkim jej elementem.

Projektując system identyfikacji wizualnej, trzeba wziąć pod uwagę wszelkie punkty styku klienta z naszą firmą oraz materiały, które publicznie prezentujemy. Takich punktów styku jest więcej, niż się wydaje. Wyobraźmy sobie sytuację: Nowy klient chciałby zawrzeć z nami współpracę, ponieważ oferujemy usługi, których on potrzebuje. Z czym się spotyka po drodze do zawarcia współpracy? Będzie to między innymi baner firmy, logo, strona internetowa, biuro recepcji, oklejone samochody firmowe, aparycja oraz zachowanie pracowników, ulotki, materiały marketingowe, social media czy chociażby styl typograficzny utrzymywany przez firmę.

Styl tych wszystkich elementów wizualnych powinien odzwierciedlać jakość oraz charakter prowadzonej firmy, w przeciwnym wypadku może dojść do dezorientacji klienta – będzie otrzymywał sprzeczne informacje (np. firma pogrzebowa używająca tęczowych kolorów na stronie internetowej).

Identyfikacja wizualna Wrocław

Dobrze przemyślany i zaprojektowany system identyfikacji wizualnej jest wielką inwestycją na przyszłość, która w połączeniu z wysoką jakością oferowanych usług lub produktów, zwraca się z dużą nawiązką i pomaga zmienić potencjalnych klientów w oddanych klientów.

Tworzymy grafiki

Logo (w tym logotypy)

Element brandingu

Ulotki

Niewielka objętość, reklama zewnętrzna

Reklamy billboardowe

Wielkoformatowe, reklama zewnętrzna

Wizytówki

Profesjonalne wizytówki dla firm

Plakaty

Duży format, reklama zewnętrzna

Banery

Na potrzeby portali społecznościowych lub reklam

Kreujemy wizerunek marki

Identyfikacja wizualna jest elementem brandingu – procesu zarządzania marką, komunikowania jej tożsamości oraz jej pozycjonowania w umysłach Klientów. Pojęcie brandingu używane jest w szerokim kontekście, od strategii oraz spójnej, zintegrowanej wizji, aż po związane z marką działania komunikacyjne.

Marka jest najważniejszym (centralnym) instrumentem współczesnego marketingu, natomiast nazwa marketingowa jest podstawowym narzędziem brandingu. Marka wykorzystywana jest jako środek komunikacji z klientem. Jej wizerunek wspomaga sprzedaż usługi, czy produktu i wpływa na postrzeganie go w jakiś określony sposób.

Identyfikacja wizualna Wrocław

Agencja marketingowa Wrocław proponuje Państwu następujące usługi związane z brandingiem:

  • Eksponowanie walorów produktu lub usługi państwa firmy poprzez przedstawienie ich w oryginalny, atrakcyjny dla Klienta sposób,
  • Opracowanie strategii firmy oraz działań mających na celu propagowanie pozytywnych cech elementów takich jak marka i logo,
  • Wygenerowanie odpowiednich haseł marketingowych kojarzących się z naszą marką i oddających jej szczególne właściwości.

Profesjonalna identyfikacja wizualna oparta o najnowsze narzędzia

Narzędzie Adobe Photoshop

Adobe Photoshop

Narzędzie Adobe Illustrator

Adobe Illustrator

Narzędzie Freepik

Freepik

Narzędzie Adobe Xd

Adobe Xd

Narzędzie Adobe After Effects

Adobe After Effects

Narzędzie Adobe Premiere

Adobe Premiere

Narzędzie Google Designer

Google Designer

Narzędzie Adobe InDesign

Adobe InDesign

Zobacz przykładowe realizacje

Stawiasz na efektywność w marketingu?

Mamy 12 lat doświadczenia na rynku marketingu cyfrowego. Historia rozwoju naszej agencji interaktywnej biegła równolegle z rozwojem Internetu. A my zawsze byliśmy, jesteśmy i będziemy na czasie. Bo efektywność płynie w naszej krwi.

Stosowaliśmy performance marketing (marketing oparty na efektywności), zanim nie stało się to modne. Analityka jest nieodłącznym elementem wszystkich naszych działań – od kampanii, po strony internetowe. Monitorujemy pozycje, wydajność, efektywność, konwersje – wszystko, co da się zmierzyć. Może dlatego mówi się, że Rekiny są zabójczo skuteczne?

Zaufało nam już niemal 400 firm. Nasz 15-osobowy zespół stworzył setki stron internetowych i kampanii dla przedsiębiorstw z całej Polski. Posiadamy 2 biura (Wrocław i Kłodzko) i milion innych zalet. Chcesz poznać kolejne? Umów się na spotkanie!

keyboard_arrow_up