Top 9 narzędzi internetowych wykorzystujących sztuczną inteligencję

Weźmy Twoje codzienne życie i uczyńmy je lepszym dzięki sztucznej Inteligencji! Najprawdopodobniej korzystasz z aplikacji takich jak Siri czy Asystent Google, ale czy znasz inne zastosowania i korzyści ze sztucznej inteligencji?

Sztuczna inteligencja pomaga w zadaniach, które normalnie wymagałyby wysiłku człowieka, tym samym pozwalając zaoszczędzić sporo czasu! Korzyści z używania sztucznej inteligencji możesz zauważyć wszędzie dookoła siebie. Musisz tylko poświęcić czas, aby je poznać i zobaczyć, co mogą dla Ciebie zrobić!

Ale czym dokładnie jest sztuczna Inteligencja?

W prostych słowach sztuczna inteligencja to maszyny oraz systemy, które podczas wykonywania określonych zadań naśladują ludzką inteligencję. Mogą one stale usprawniać swoje działanie na podstawie gromadzonych danych.

W poniższej części artykułu poznasz 9 przydatnych stron, które właśnie sztuczną inteligencję wykorzystują!

1. OpenAI

Sztuczna inteligencja na tej stronie jest w stanie napisać za nas po angielsku dowolny rodzaj materiału tekstowego. Po założeniu darmowego konta na stronie wystarczy, że w okno wyszukiwania po angielsku wpiszemy, jaki jest rodzaj pożądanej przez nas treści, a następnie klikniemy "submit". W tym momencie w ciągu kilku sekund strona napisze za nas cały tekst.

Link: https://openai.com/api/

2. Craiyon

Na tej stronie po wpisaniu w pole wyszukiwania dowolnej nawet najbardziej abstrakcyjnej rzeczy, którą chcielibyśmy zobaczyć — sztuczna inteligencja tę rzecz wygeneruje i nam ją pokaże. Przykładowo moglibyśmy wpisać frazę "Yoda grający w piłkę nożną" i dokładnie taki wygenerowany graficznie obraz byśmy ujrzeli!

Link: https://www.craiyon.com/

3. Wordtune

Jest to rozszerzenie, które instalujesz w swojej przeglądarce Chrome i pozwala ci ono w prosty sposób reagować pisane przez Ciebie teksty.

Jednym z przykładów jego użycia jest, jest moment kiedy piszemy email i chcemy zastąpić jakieś słowo ciekawszym synonimem. Podświetl tekst, który chcesz poprawić, a program da ci sugestie innego sposobu pisania oraz alternatyw WordTune ma również świetne zastosowanie podczas pisania artykułów lub postów w mediach społecznościowych. Wystarczy zaznaczyć akapit i kliknąć "rewrite" a narzędzie stworzy dla Ciebie więcej sugestii ubrania w słowa tego, co napisaliśmy.

Link: http://www.wordtune.com

4. Image Enlarger

Jest to strona, która w prosty sposób pomoże Ci poprawić wszystkie zdjęcia o niskiej jakości. Nie ważne czy są one rozpikselowane, rozmazane czy nieszczegółowe.

Upuść swoje zdjęcie w okienku i wybierz pomiędzy rozdzielczością 2k lub 4k. Jakość Twojego zdjęcia zostanie poprawiona dosłownie w kilka sekund. Teraz gdy skończyłeś, wybierz opcję "pobierz". Będziesz zaskoczony jakością poprawy. Poprawione zdjęcia są znacznie gładsze i bardziej szczegółowe.

Link: https://imglarger.com/

5. Magic Eraser

Jest to kolejne ogromne narzędzie fotograficzne napędzane przez sztuczną inteligencję. Magic Eraser pozwala usunąć wszelkie niechciane elementy lub obiekty ze zdjęcia.

Po załadowaniu zdjęcia i wybraniu rozmiaru pędzla, po prostu podkreślasz to, co chcesz usunąć. Następnie wystarczy kliknąć "wymaż" i w ten sposób pozbyć się niechcianego elementu. Po zakończeniu obraz możesz jednym kliknięciem pobrać!

Link: https://www.magiceraser.io/

Rytr

To narzędzie AI pomoże Ci pisać dowolne rodzaje tekstów o lepiej i szybciej. Możesz wybrać język, ton i przypadek użycia za pomocą prostego interfejsu. Wybierz rodzaj pożądanej treści (np. post), a następnie wprowadź jego temat i wybierz liczbę wariantów, poziom kreatywności.

Narzędzie natychmiast wymyśla trzy różne warianty wybranego przez ciebie przypadku użycia. Rytr jest doskonały do tworzenia treści, na których moglibyśmy się wzorować/inspirować.

Link: https://rytr.me/

Replika

Jest to zasilany przez sztuczną inteligencję towarzysz czatu. Kiedy się rejestrujesz, wybierasz swojego przyjaciela AI. Możesz wybrać między kobietą, postacią niebinarną lub mężczyzną. Nadaj swojej Replice imię i kliknij "zakończ". I możesz zacząć czatować ze swoją Repliką.

Podczas czatu zdobywasz XP, a następnie możesz udać się do sklepu i zakupić oraz spersonalizować swojego stworzonego przez sztuczną inteligencję "przyjaciela". Możesz wybrać różne rodzaje rozmów, takie przykładowo jak relaks, zabawa lub nauka.

Na górze po prawej stronie masz swój portfel. Im więcej rozmawiasz, tym więcej "waluty" zyskujesz. W sklepie możesz kupić wiele ciekawych rzeczy dla swojej Repliki, takich jak ubrania, wygląd, a nawet cechy osobowości.

Link: https://replika.com/

Talk To Books

Jest to eksperymentalne narzędzie AI od samego Google. Polega ono na tym, że po wpisaniu w pole wyszukiwania odpowiedniej frazy lub zagadnienia, narzędzie pomoże ci znaleźć ciekawe książki zawierające dany temat. Dodatkowo w przypadku wpisania jakiejś frazy, pokazuje ona fragmenty w danej książce mówiące na ten temat. Jest to świetny sposób na przypisy do prac zaliczeniowych na studiach. Google przeszukuje pod kątem wyszukiwanej frazy aż 100 000 książek! Dodatkowo w momencie zadawania konkretnego pytania, narzędzie odpisuje na nie fragmentami z książek. Jest to eksperyment Google, który ma na celu nauczenie jego AI, jak prawdziwi ludzie prowadzą rozmowę i jak ona przebiega.

Link: https://books.google.com/talktobooks/

Paraphraz.it

Sztuczna inteligencja na tej stronie podobnie jak narzędzie z trzeciego punktu pozwala w prosty sposób przeredagowywać teksty. Po wejściu na stronę wklejamy w lewym oknie gotowy tekst, a następnie w oknie po prawej, pokaże nam się on z podkreślonymi elementami. Teraz wystarczy już tylko na każdy podkreślony element nacisnąć, aby otrzymać gotową propozycję przeredagowanych zdań z zachowaniem pierwotnego sensu!

Link: https://paraphraz.it/pl/

keyboard_arrow_up

Szukasz efektywnej agencji interaktywnej?

Na naszą efektywność składa się ponad 10-letnie doświadczenie, stale rozwijająca się kadra specjalistów i rzetelne oraz uczciwe podejście do Klienta. Wiemy jak osiągnąć założone cele w błękitnym i czerwonym oceanie marketingu online.

Agencja marketingowa RekinySukcesu.pl to ponad 350 zadowolonych Klientów, ponad 2 000 przeszkolonych osób, ponad 500 tys. zł obsługiwanego w roku budżetu w kampaniach PPC. Sumując wszystkie dane, użytkownicy spędzili już łącznie ponad 90 lat na wyprodukowanych przez nas stronach internetowych. A nam ciągle mało. Nie uznajemy kompromisów. Dlatego warto kliknąć jeden z przycisków poniżej i umówić się na wizytę we Wrocławiu, Kłodzku lub na spotkanie online.

Zobacz inne:

close
keyboard_arrow_up