Zjedź na dół
Agencja marketingowa

Ocean pomysłów?

Wiemy jak przekuć
je na sukces w Internecie!

 

Sprawdź nas

wtorek, 11 grudnia 2018 10:34
Progressive Web Application (PWA) - Nowe możliwości

Progressive Web Application (PWA) - Nowe możliwości

Aplikacja PWA łączy wszystko to, co najlepsze z korzystania z wersji przeglądarkowej naszej aplikacji oraz natywnej, instalowanej na naszym urządzeniu mobilnym. Dzięki czemu stopień konwersji potrafi wzrosnąć diametralnie. W przypadku Trivago wzrósł prawie o 100%.

1 Dobrze, ale co to właściwie jest to całe PWA?

Jest to aplikacja napisana w języku webowym (np. Vue, React), która działa jak natywna aplikacja. Najważniejszym aspektem tej technologi jest możliwość pobrania naszej aplikacji oraz dodania jej do ekranu naszego urządzenia mobilnego bezpośrednio z poziomu przeglądarki. Dzięki czemu użytkownik nie musi dodatkowo wchodzić do np. Sklepu Google Play i stamtąd po uprzednim wyszukaniu aplikacji, instalować jej.

Dodaj do ekranu startowego

2 Czy moja aplikacja będzie działać zarówno na Android jak i na platformie iOS?

Tak, jeżeli aplikacja przechodzi pomyślnie testy z narzędzia „Google Lighthouse”, to z pewnością aplikacja bezproblemowo będzie dostępna na każdym z tych systemów operacyjnych.

3 Jak sprawdzić, jakie warunki muszę spełnić, aby moja aplikacja spełniała wymogi?

Przydatnym narzędziem, dzięki któremu dowiemy się, jak wychodzimy w testach, jest rozszerzenie „Lighthouse” dostępne pod przeglądarkę Google Chrome. Po wcześniejszym zainstalowaniu jej wystarczy, że wejdziemy na aplikację, którą chcemy przetestować i klikniemy przycisk „Generuj raport”.

Pole generuj raport

4 Technologia przyszłości czy może przelotna moda?

Google sporo inwestuje w te technologie. Niewątpliwe jest to, iż jest to przyszłość, która wiele zmieni w sposobie tworzenia aplikacji webowych.

5 Podsumowanie

Czy warto zatem zawracać sobie głowę aplikacjami PWA? Uważam, że jak najbardziej. Jest to przyszłość, która może mocno podnieść stopień konwersji naszej strony. Technologię tę możemy zaobserwować już u takich gigantów jak np. Instagram, Aliexpress, Forbes czy też Trivago. Dlaczego zatem nie miałaby się pojawić również w Twojej aplikacji?

Adrian Kazimierski
Adrian Kazimierski

Subskrybuj na YT

Kalendarz wpisów

« Kwiecień 2020 »
Pn Wt Śr Czw Pt Sb Nie
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30      

image

Poczuj się jak Rekin w wodzie!

Efektywność to najważniejszy parametr cechujący skuteczne działania w Internecie. Agencja marketingowa RekinySukcesu.pl wie jak osiągnąć wysoką efektywność w błękitnym i czerwonym oceanie marketingu.

Ponad 100 zadowolonych Klientów, ponad 300 przeszkolonych osób, a nam ciągle mało. Już więcej niż 9 lat spędzili użytkownicy na wykonanych przez agencję interaktywną Wrocław stronach internetowych. Dzięki temu o Twoim Kliencie wiemy wszystko, a nawet i więcej. Nie uznajemy kompromisów. Dlatego warto kliknąć w jeden z przycisków poniżej.

 

Konfigurator Kontakt

Rekiny Mobile Menu