Bing — narzędzie AI do treści i tworzenia grafik

Sztuczna inteligencja stale się rozwija, wprowadzając zmiany w niemal każdej branży. Jej udział pozwala na zautomatyzowanie wielu procesów, które do tej pory wymagały ręcznej pracy. Popularne narzędzia używane do tworzenia filmów czy grafik od jakiegoś czasu posiadają funkcje powiązane z AI — przykładem jest tutaj dobrze znana przez wszystkich Canva — aktualnie można w niej konwertować tekst na obraz, co znacznie urozmaica tworzone w niej projekty.

Bing Image Creator

Bing Image Creator — niesamowite, niemal nieograniczone możliwości

Bing Image Creator to zupełnie nowa funkcjonalność wyszukiwarki Bing, która została wprowadzona przez Microsoft już dużo wcześniej, jednak nie była dostępna we wszystkich obszarach geograficznych. Ze względu na pozytywne przyjęcie przez użytkowników wersji testowej, aktualnie z narzędzia korzystać mogą wszyscy.

Od teraz, za pomocą chatbota możesz tworzyć obrazy, które do tej pory nie istniały. Korzysta on z technologii, która jest obecna również w ChatGPT. Nowa funkcja ma wzmocnić pozycję rynkową wyszukiwarki i jak na razie, dzieje się to z powodzeniem. Jak wiadomo, treści wizualne są znacznie szybciej i chętniej przyswajane przez odbiorców niż te tekstowe — Bing Image Creator wychodzi temu naprzeciw, pozwalając stworzyć niesamowite grafiki.

Nie można nie wspomnieć o tym, że funkcja kreowania obrazów trafiła również do Microsoft Edge! W tym przypadku trzeba wskazać na wygodę jej używania — działa ona bezpośrednio na bocznym pasku, a gotowe grafiki można od razu udostępnić, na przykład w mediach społecznościowych.

Edge

Bing to nie tylko kreowanie obrazów!

Choć funkcja tworzenia niepowtarzalnych obrazów zdecydowanie zasługuje na wyróżnienie, należy pamiętać, że Bing ma wiele innych, przydatnych funkcji. Tak naprawdę jest to Twój pomocnik w Internecie, bez względu na to, czego chcesz się dowiedzieć! W jaki ciekawy sposób można wykorzystać to narzędzie? Podpowiadamy!

Podróże — Bing poda Ci wskazówki na przykład na temat tego, dokąd wyjechać w lutym, by móc cieszyć się plażowaniem w pełni. Możesz go także zapytać o to, jakie miejsca są ciekawe pod względem zabytków czy dzikiej natury. Pozwól mu być Twoim własnym przewodnikiem!

Pomysły — nie wiesz, jakie kwestie warto poruszyć w Twoim wpisie na blogu? Potrzebujesz konkretnego spisu treści? Zastanawiasz się, jak ciekawie spędzić wieczór na mieście? Nie wiesz, co podarować na prezent dziadkowi? Bing rozwieje wszystkie Twoje wątpliwości.

Porównywanie — chcesz wiedzieć, ile zaoszczędzisz, montując panele fotowoltaiczne? A może zastanawiasz się, jaki będzie Twój rachunek za energię, jeśli przełączysz się z ogrzewania gazowego na elektryczne? Porównuj i ułatw sobie podjęcie ostatecznej decyzji.

Kod — z pomocą Bing dowiesz się na przykład, jakie są nowe funkcje w najnowszej wersji CSS. Ta opcja jest szczególnie przydatna w pracy.

Tworzenie tekstów — Bing z łatwością stworzy dla ciebie przepisy, instrukcje, czy innego rodzaju treści pisane.

Jak więc widzisz, bez względu na to, czego szukasz, to narzędzie z pewnością podsunie Ci rozwiązanie.

W jaki sposób wygenerować obraz z pomocą Bing Image Creator?

Aby stworzyć niepowtarzalny obraz na podstawie tekstu, najpierw należy wejść w wyszukiwarkę Bing. Zaloguj się, a następnie kliknij “czat”, w lewym górnym rogu.

Czat z Bing Image Creator

Teraz masz do wyboru styl konwersacji — w przypadku generowania obrazów, polecamy wybrać ten kreatywny.

Konwersacja

Ostatnim krokiem jest dokładne opisanie, co ma znajdować się na grafice. Polecamy pisać w języku angielskim, dla lepszych rezultatów, choć przyznajemy, że wbudowany tłumacz działa całkiem dobrze.

Generowanie obrazu

Po wpisaniu należy odczekać chwilę, i…narzędzie podsunie Ci trzy wersje obrazu stworzonego na podstawie Twojego polecenia. Klikając w dowolny z nich, możesz go bez problemu pobrać.

Wygenerowany obraz

Bing Image Creator to doskonały sposób na pobudzenie swojej wyobraźni. Jeśli otrzymane propozycje nie są dla Ciebie do końca satysfakcjonujące, możesz skorzystać z podpowiedzi, które pojawiają się nad polem, gdzie wpisuje się komendę.

Poprawka zdjęcia

Testuj, poprawiaj, zmieniaj… To narzędzie to ocean pomysłów i inspiracji!

Jak tworzyć komendy dla Bing Image Creator?

Pamiętaj, że aby osiągnąć najbardziej zbliżony do Twoich oczekiwań efekt, warto wpisywać jak najbardziej szczegółowe polecenia. Przychodzimy z kilkoma radami, które pozwolą Ci tworzyć bardziej zaawansowane grafiki.

  • W poleceniu uwzględnij jak najwięcej elementów — bądź konkretny. Napisz, jaką chcesz osiągnąć kolorystykę, styl oraz wymień wszystkie elementy, jakie mają znajdować się w projekcie.
  • Staraj się posługiwać jasnymi słowami kluczowymi. Pozwolą one lepiej zrozumieć narzędziu, czego oczekujesz.
  • Dodawaj, zmieniaj, eksperymentuj z poszczególnymi elementami obrazu! Uzyskana grafika Ci się podoba? To świetnie! Spróbuj dodać do niej jeszcze jakieś elementy, lub coś zmienić, a możesz otrzymać projekty, które Cię pozytywnie zaskoczą!

Bing Image Creator — obrazy niczym z plakatów Disney Pixar?

Ogromną zaletą narzędzia Bing Image Creator jest fakt, iż możesz narzucić styl, w jakim zostanie stworzona dla Ciebie grafika. Podoba ci się komiksowa estetyka, a może chcesz stworzyć projekt wizualny, który będzie przypominał plakaty Disneya? Nie ma problemu! Wpisz dokładnie, czego oczekujesz i zawrzyj informację, że właśnie takiego stylu oczekujesz. Efekty z pewnością Cię zaskoczą — tylko spójrz!

Efekt końcowy

Tego typu możliwości to doskonały sposób na powrót do dziecięcych lat i eksperymenty z ulubionymi postaciami. Ogranicza Cię jedynie wyobraźnia!

Bing Image Creator a Midjourney

Chociaż kreator obrazów od Bing potrafi stworzyć naprawdę imponujące grafiki, to w tej kwestii zdecydowaną przewagę ma Midjourney. Tworzy on znacznie bardziej skomplikowane, realistyczne i zaawansowane projekty. Ich jakość sprawia, że trudno z nim konkurować. Warto jednak wskazać tutaj na fakt, iż jest to narzędzie płatne, w przeciwieństwie do Binga, co dla wielu użytkowników może okazać się problemem, szczególnie jeśli tworzone treści mają służyć jedynie testom czy rozrywce. Z pewnością Microsoft rozwinie wkrótce swój kreator, dodając nowe opcje czy poprawiając stopień zaawansowania tworzonych treści, lecz na to musimy jeszcze poczekać.

Zagrożenia idące za możliwościami sztucznej inteligencji

Jak wiadomo, szerokie możliwości zazwyczaj oznaczają również wysokie ryzyko. Nie inaczej jest w przypadku kreatorów obrazów, opartych na AI. Trzeba wziąć pod uwagę, że niektórzy użytkownicy mogą dopuścić się prób wygenerowania zakazanych lub zawierających drażliwe treści grafik. Aby zapobiec tworzeniu tego typu projektów, Microsoft nawiązał współpracę z OpenAI. Dzięki niej system łatwiej wykrywa, gdy wpisywana komenda może prowadzić do kreowania szkodliwych treści — jest ona blokowana, a użytkownik ostrzegany.

Nie da się ukryć, że wszelkie innowacje stwarzają zagrożenie — zawsze znajdzie się ktoś, kto będzie wykorzystywał zaawansowane technologie i niemal nieograniczone możliwości w złych celach. Warto pamiętać jednak, że wraz z rozwojem narzędzi opartych na sztucznej inteligencji, stale ulepszane są również systemy mające zapewnić bezpieczeństwo.

keyboard_arrow_up

Szukasz efektywnej agencji interaktywnej?

Na naszą efektywność składa się ponad 10-letnie doświadczenie, stale rozwijająca się kadra specjalistów i rzetelne oraz uczciwe podejście do Klienta. Wiemy jak osiągnąć założone cele w błękitnym i czerwonym oceanie marketingu online.

Agencja marketingowa RekinySukcesu.pl to ponad 350 zadowolonych Klientów, ponad 2 000 przeszkolonych osób, ponad 500 tys. zł obsługiwanego w roku budżetu w kampaniach PPC. Sumując wszystkie dane, użytkownicy spędzili już łącznie ponad 90 lat na wyprodukowanych przez nas stronach internetowych. A nam ciągle mało. Nie uznajemy kompromisów. Dlatego warto kliknąć jeden z przycisków poniżej i umówić się na wizytę we Wrocławiu, Kłodzku lub na spotkanie online.

Zobacz inne:

close
keyboard_arrow_up