Direct Answers - zapowiedź zmian

Jakiś czas temu (kwiecień tego roku) Google uruchomiło nową funkcjonalność, która może pomóc w pozycjonowaniu organicznym strony internetowej. Funkcjonalnością tą jest Direct Answers.

Czym jest Direct Answers?

Najprościej rzecz ujmując jest to odpowiedź na zadane przez nas pytanie bezpośrednio w wynikach wyszukiwania. Google korzysta tutaj z treści umieszczonych na zaindeksowanych przez siebie stronach internetowych.

Direct Answers

Jak widać umieszczone to jest ponad pierwszą pozycją w wyszukiwaniu organicznym (czyżby pozycja „0”?) i co najważniejsze zawiera link do strony. Odpowiedź na poniższe pytanie jest więc tylko jedna.

Czy warto?

Tak, tak, tak! Ale z głową.

Na podstawie badań przygotowanych przez SENUTO na 101 milionów wyrażeń kluczowych w polskim Google tylko 120 tysięcy generuje odpowiedzi bezpośrednie. Pole do działania jest więc spore i można się spodziewać, że ilość „niewykorzystanych” wyrażeń kluczowych zacznie szybko maleć.

Jest to olbrzymia szansa dla wartościowych stron na dodatkowo wygenerowany ruch prowadzący do danego artykułu, samej strony internetowej i promowanie swojej marki.

Jak to zrobić?

Trzeba przede wszystkim pamiętać, że dodanie samej definicji w treści z nią niezwiązanej może jednak przynieść skutki niepożądane. Algorytmy, które zajmują się badaniami tej funkcjonalności z pewnością to wykryją i można po pewnym czasie mocno się zdziwić.

Aby wszystko było w zgodzie z wytycznymi Google należy odpowiednio przygotować podstronę/artykuł z interesującym nas wyrażeniem kluczowym:

  • przygotować odpowiedni tag meta title,
  • przygotować odpowiedni tag meta description,
  • utworzyć odpowiedni adres podstrony,
  • umieścić definicję w odpowiednich znacznikach (patrz wpis na blogu: Co to są mikrodane?.

Więcej o parametrach SEO można przeczytać na naszym blogu: 10 parametrów SEO, o których nie wiesz.

Podsumowanie

Funkcjonalność Direct Answers jest dodatkowym narzędziem promocji dla serwisów dobrze prowadzonych i nieustannie rozwijanych przede wszystkim pod kątem merytorycznym.

Google po raz kolejny nagradza i promuje tych, którzy sumiennie dbają o treści na swoich stronach internetowych.

keyboard_arrow_up

Szukasz efektywnej agencji interaktywnej?

Na naszą efektywność składa się ponad 10-letnie doświadczenie, stale rozwijająca się kadra specjalistów i rzetelne oraz uczciwe podejście do Klienta. Wiemy jak osiągnąć założone cele w błękitnym i czerwonym oceanie marketingu online.

Agencja marketingowa RekinySukcesu.pl to ponad 350 zadowolonych Klientów, ponad 2 000 przeszkolonych osób, ponad 500 tys. zł obsługiwanego w roku budżetu w kampaniach PPC. Sumując wszystkie dane, użytkownicy spędzili już łącznie ponad 90 lat na wyprodukowanych przez nas stronach internetowych. A nam ciągle mało. Nie uznajemy kompromisów. Dlatego warto kliknąć jeden z przycisków poniżej i umówić się na wizytę we Wrocławiu, Kłodzku lub na spotkanie online.

Zobacz inne:

close
keyboard_arrow_up