Przeglądarka w… przeglądarce? Czym jest BrowserStack?

BrowserStack to narzędzie służące do testowania stron internetowych. BrowserStack pozwala sprawdzić działanie strony na wielu różnych urządzeniach i przeglądarkach.

Jak już dobrze wiesz, podstawową rzeczą podczas testowania strony jest sprawdzenie jej pod kątem RWD. Tematem RWD zajęliśmy się od A do Z w naszym wpisie blogowym, który będziecie mogli znaleźć tutaj: RWD - czas najwyższy dostosować stronę do komórek Jednak jak się okazuje, samo przetestowanie responsywności poprzez np. narzędzie deweloperskie w przeglądarce Chrome nie daje nam 100% pewności. Strona może funkcjonować zupełnie inaczej na każdym urządzeniu i jego przeglądarce. Dlatego wychodzimy z pomocną dłonią i pokażemy Wam świetne narzędzie - BrowserStack - pozwalające przetestowanie strony na każdej możliwej przeglądarce i urządzeniu!

BrowserStack, tester stron internetowych

Browserstack jest świetnym narzędziem, które pozwala nam przetestować dowolną stronę na wybranej przez nas przeglądarce, jak i urządzeniu. Nie musimy tak naprawdę posiadać żadnych z dodatkowych urządzeń prócz naszego komputera, czy laptopa! Jeżeli będziemy chcieli zobaczyć jak strona funkcjonuje na danym urządzeniu, to wystarczy, że przejdziemy na stronę BrowserStack. Co ciekawe nasza strona nie będzie testowana na środowisku mającym na celu symulować dane urządzenie. Będzie ona odtwarzana bezpośrednio na prawdziwym urządzeniu! Dzięki temu będziemy mieli pewność, co do działania naszej strony internetowej na innych urządzeniach! Z usług BrowserStacka korzystają takie giganty jak Adidas, Spotify, Twitter, czy nawet Microsoft!

Konfiguracja BrowserStacka

Skonfigurowanie podglądu strony jest bardzo proste i intuicyjne! Na wstępie powita nas przyjemny interfejs, na którym będą widoczne wszystkie przeglądarki, systemy operacyjne oraz urządzenia, które możemy wybrać według swojego upodobania!

Konfiguracja BrowserStack

Istnieje również możliwość wyboru wersji przeglądarki oraz dostępu do wersji beta oraz devowskich.

Wybór przeglądarki w BrowserStack

Po wybraniu danego urządzenia zostaniemy skierowani do podglądu ładowania urządzenia

Wczytywanie strony na urządzeniu

Po załadowaniu urządzenia ujrzymy w pełni funkcjonalną stronę na interaktywnym ekranie. Możemy od teraz testować oraz przeglądać stronę tak, gdyby to było zwykłe urządzenie w naszych dłoniach. W każdym momencie możemy zmienić przeglądarkę lub urządzenie!

Testowanie na urządzeniuTestowanie na iPhone

Testowanie lokalne

BrowserStack umożliwia nam również testowanie lokalne. Trzeba będzie pobrać mały plik, który przeprowadzi nas przez krótką instalację środowiska. Po uruchomieniu będziemy mogli przetestować stroną hostowaną na naszym lokalnym urządzeniu po wprowadzeniu jej adresu (np. localhost:3000).

Testowanie lokalne

Zaznaczenie opcji ,,Resolve all URLs through my network” zapewnia, że wszystkie żądania w naszej zdalnej przeglądarce i urządzeniach będą kierowane przez urządzenie użytkownika (hosta).

Konfiguracja testowania lokalnego

Jaki jest koszt subskrypcji BrowserStacka?

Jeżeli chcemy korzystać z BrowserStacka do testowania stron internetowych (wersja live) to możemy rozważyć kilka opcji. Możemy wybrać wersję na sam komputer, komputer i urządzenie mobilne, zespołową oraz korporacyjną. Najtańsza wersja zaczyna się już od 39$ miesięcznie. Istnieje również darmowa wersja próbna.

Cennik

Czy istnieją alternatywy dla BrowserStacka?

Na rynku coraz więcej stron, które oferują takie narzędzia. Najpopularniejsze alternatywy dla BrowserStacka to: Sauce Labs, Browserling, TestingBot.

Sauce Labs

Jest to Amerykańska platforma hostująca narzędzia do testowania aplikacji internetowych, która odnotowała swój początek już w 2008 roku. Najtańsza oferta zaczyna się od 39$ i oferuje testowanie na emulatorach i symulatorach. Zawiera 900 przeglądarek, 200 emulatorów urządzeń mobilnych oraz ponad 2000 prawdziwych urządzeń. Sauce Labs umożliwia darmowy 28 okres próbny posiadający 160 minut do wykorzystania na testowanie. Z oferty Sauce Labs korzystały takie firmy, jak: Walmart, VISA i Deutsche Bank

Browserling

Browserling umożliwia testowanie stron na prawdziwych przeglądarkach internetowych, które działają na maszynach wirtualnych. Zawiera wszystkie aktualne wersje przeglądarek i pozwala na responsywne testowanie. Jeżeli chodzi o urządzenia mobilne to obecnie posiada tylko Android do wersji 7.1. Browserling oferuje miesięczną subskrypcję dla jednego użytkownika od 19$. Wśród przedstawionego zestawienia wychodzi ona najtaniej, lecz brakuje jej trochę funkcji. Istnieje również darmowa miesięczna subskrypcja, która pozwala na limitowane 3 minutowe sesje. Z oferty Browserling korzystały takie firmy, jak: L’Oréal, T-Mobile, Dolby i Payoneer!

TestingBot

TestingBot oferuje ponad 3800 kombinacji przeglądarek i urządzeń. Zawiera narzędzie do debuggowania, testowanie responsywności i przeprowadzanie testów na wersjach beta oraz dev. Koszt miesięcznej subskrypcji dla jednego uzytkownika wynosi 30$ miesięcznie. Zawiera on nielimitowane testy stron, zrzuty ekranu, lokalne testowanie oraz wiele rozdzielczości do wyboru. Ponadto zawarte są prawdziwe urządzenia z systemami iOS, jak i Android. Z rozwiązań TestingBot korzystały takie firmy, jak Disney, FOX oraz Microsoft!

Kilka słów podsumowania o BrowserStack

BrowserStack jest narzędziem, które umożliwia zarówno osobom prywatnym, jak i firmom na testowanie aplikacji mobilnych z ponad 3000 realnych urządzeń. Jest ono uważane za jedno z najlepszych oprogramowań testerskich dostępnych obecnie na rynku. Posiada bardzo przejrzysty i łatwy w obsłudze interfejs, który sprawia, że korzystanie z tego narzędzia to czysta przyjemność! BrowserStack jest świetnym rozwiązaniem dla firm, które kładą spory nacisk na poprawne funkcjonowanie strony na każdym urządzeniu, jak i początkujących testerów!

keyboard_arrow_up

Szukasz efektywnej agencji interaktywnej?

Na naszą efektywność składa się ponad 10-letnie doświadczenie, stale rozwijająca się kadra specjalistów i rzetelne oraz uczciwe podejście do Klienta. Wiemy jak osiągnąć założone cele w błękitnym i czerwonym oceanie marketingu online.

Agencja marketingowa RekinySukcesu.pl to ponad 350 zadowolonych Klientów, ponad 2 000 przeszkolonych osób, ponad 500 tys. zł obsługiwanego w roku budżetu w kampaniach PPC. Sumując wszystkie dane, użytkownicy spędzili już łącznie ponad 90 lat na wyprodukowanych przez nas stronach internetowych. A nam ciągle mało. Nie uznajemy kompromisów. Dlatego warto kliknąć jeden z przycisków poniżej i umówić się na wizytę we Wrocławiu, Kłodzku lub na spotkanie online.

Zobacz inne:

close
keyboard_arrow_up