Jak usunąć konto na Facebooku i Instagramie?

Założenie profilu na Facebooku i Instagramie to jedynie kilka kliknięć. Twórcy tych portali nalegają na utworzenie konta za każdym razem, gdy próbujemy przeglądać je anonimowo. Jednak istnieje sposób ominięcia tego na Instagramie, który opisaliśmy w naszym wpisie blogowym: Instagram bez konta — jak przeglądać profile bez logowania?. Z kolei usunięcie go jest znacznie bardziej skomplikowane. Co zrobić, by ostatecznie pozbyć się profilu na Facebooku lub Instagramie?

Jak usunąć konto z Instagrama?

Powody pozbycia się konta na Instagramie mogą być różne. Wielu użytkowników nie tylko chce trwale pozbyć się upublicznionych zdjęć i filmów, ale całkowicie zniknąć z portalu. Czy da się to zrobić przez aplikację? Czy jest to proces skomplikowany? W jaki sposób to zrobić? Na wszystkie z tych pytań znajdziesz odpowiedź poniżej.

Jak usunąć konto na Instagramie przez aplikację?

Wielu użytkowników chcących pozbyć się profilu na Instagramie intuicyjnie szuka tej funkcji w aplikacji. Na nic zda się przeglądanie wszelkich ustawień konta, gdyż odpowiedź jest prosta i rozczarowująca: nie jest to możliwe. Dlaczego? Twórcy portalu zabezpieczyli w ten sposób użytkowników, którzy stracili telefon, przed utratą profilu. W przeciwnym wypadku ktoś, kto ukradł smartfon, mógłby bez problemu pozbawić go okradzioną osobę. Co więc należy zrobić, by pozbyć się niechcianego konta? Aby bezpowrotnie usunąć konto na Instagramie, należy kliknąć w link: Instagram - usuń swoje konto i postępowć zgodnie z instrukcją.

Usuń swoje konto

Pierwsze, o co poproszą nas twórcy Instagrama, to podanie powodu rezygnacji z profilu. Należy podać wybraną opcję. Do wyboru mamy:

  • zbyt wiele reklam
  • problemy z rozpoczęciem
  • utworzenie drugiego konta
  • obawy dotyczące prywatności
  • brak czasu
  • chęć usunięcia czegoś
  • problemy z wyszukaniem osób do obserwowania
  • inny powód

W przypadku każdego z nich, proponowane nam są liczne rozwiązania mające skłonić nas do zachowania konta. Jeśli jednak nadal chcemy je usunąć, należy wprowadzić hasło.

Wybierz powód usunięcia konta

Zostajemy poinformowani, że informacje znajdujące się na naszym profilu wraz ze zdjęciami i filmami pozostaną ukryte przez miesiąc, a później trwale usunięte. Aby zachować decyzję o pozbyciu się ich, należy nie logować się na Instagramie przez 30 dni.

Informacja o usunięciu konta

Co w przypadku, gdy omyłkowo spróbujemy zalogować się na usuwany profil? Aplikacja zapyta nas o potwierdzenie, czy chcemy przerwać proces usuwania.

Jak usunąć konto na Facebooku przez aplikację?

Wiemy już, co zrobić, aby trwale usunąć konto na Instagramie. Co w przypadku, kiedy chcemy pozbyć się profilu na Facebooku? Czy procedura wygląda w taki sam sposób? Czy da się to zrobić przez aplikację? W tym przypadku jest znacznie łatwiej - nie trzeba logować się przez przeglądarkę. Wystarczy uruchomić aplikację, kliknąć w swój profil, a następnie “ustawienia i prywatność”.

Facebook - ustawienia i prywatność

Kolejnym krokiem jest przeniesienie się do ustawień i kliknięcie “informacje osobiste”.

Informacje osobiste

To przeniesie nas do panelu, w którym należy wybrać “zarządzaj kontem”.

Dezaktywacja konta

Na dole znajduje się przycisk “dezaktywacja”, po którego wybraniu zostaniemy poproszeni o podanie hasła. Tam postępujemy zgodnie z poleceniami i w ten sposób ostatecznie pozbywamy się niechcianego profilu. Niezależnie od tego, z jakich powodów chcemy pozbyć się konta na podanych wyżej portalach, warto przemyśleć tę decyzję. Utraconych danych po upływie 30 dni nie uda nam się już odzyskać.

keyboard_arrow_up

Szukasz efektywnej agencji interaktywnej?

Na naszą efektywność składa się ponad 10-letnie doświadczenie, stale rozwijająca się kadra specjalistów i rzetelne oraz uczciwe podejście do Klienta. Wiemy jak osiągnąć założone cele w błękitnym i czerwonym oceanie marketingu online.

Agencja marketingowa RekinySukcesu.pl to ponad 350 zadowolonych Klientów, ponad 2 000 przeszkolonych osób, ponad 500 tys. zł obsługiwanego w roku budżetu w kampaniach PPC. Sumując wszystkie dane, użytkownicy spędzili już łącznie ponad 90 lat na wyprodukowanych przez nas stronach internetowych. A nam ciągle mało. Nie uznajemy kompromisów. Dlatego warto kliknąć jeden z przycisków poniżej i umówić się na wizytę we Wrocławiu, Kłodzku lub na spotkanie online.

Zobacz inne:

close
keyboard_arrow_up