Zjedź na dół
Agencja marketingowa

Ocean pomysłów?

Wiemy jak przekuć
je na sukces w Internecie!

 

Sprawdź nas

sobota, 13 października 2018 04:14
Uptime Robot - czy moja strona www działa?

Narzędzie do pingowania działania strony www

Inwestowanie w marketing internetowy to już dzisiaj normą. Większość z przedsiębiorców nie tylko ma swoją stronę www, ale również inwestuje w ruch. Piszemy blogi, kupujemy clicki w Adwords lub na Facebooku, wysyłamy mailingi. Jak zabezpieczyć się przed sytuacją, że nasza strona www przestaje działać np. na 24 h, a my o tym nawet nie wiemy?

Sytuacja braku działania strony internetowej może doprowadzić do tego, że przez ten okres pieniądze wydane na ruch po prostu idą w błoto. Masz kampanię na Adwords i wydajesz na nią np. 50 zł dziennie? Jeśli pojedziesz na urlop i nie będzie Cię 7 dni, a w tym czasie strona przestanie działać, to stracisz nie tylko 350 zł, ale też wielu potencjalnych Klientów.

Strona internetowa jest jak samochód, co jakiś czas może przestać działać, bez względu czy mówimy o 20-letnim Passacie, czy o nowym BMW. Powodów "blackoutu" strony internetowej może być wiele, opiszę je według mojej subiektywnej oceny częstotliwości występowania:

  • nie przedłużyliśmy domeny,
  • nie przedłużyliśmy serwera,
  • dokonaliśmy zmian i nie sprawdziliśmy, czy wszystko po zmianach jest ok,
  • zmiana warunków na serwerze (np. inna wersja PHP),
  • atak hakerski.

Jeśli mamy stronę i ma dla nas pracować a dodatkowo inwestujemy w ruch pieniądze, to strona powinna działać 24 h na dobę bez problemu. Jak zabezpieczyć się przed sytuacją, kiedy nasza strona www nie działa?

Proponujemy proste i darmowe rozwiązanie UptimeRobot. W skrócie UR jest robotem, który z częstotliwością 5 minut wchodzi na Twoją stronę www i jeśli zauważy, że strona nie działa, wysyła Ci maila bądź SMS-a. 

Uptime robot

Taka automatyzacja powoduje, że nie musisz regularnie sprawdzać, czy wszystko jest ok. Jeśli coś się będzie działo, dostaniesz powiadomienie. Narzędzie to dodatkowo posiada prostą aplikację mobilną. 

Jak to dokładnie działa? Zobacz na filmie poniżej.

Mateusz Biernacki
Mateusz Biernacki

Subskrybuj na YT

Kalendarz wpisów

« Kwiecień 2020 »
Pn Wt Śr Czw Pt Sb Nie
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30      

image

Poczuj się jak Rekin w wodzie!

Efektywność to najważniejszy parametr cechujący skuteczne działania w Internecie. Agencja marketingowa RekinySukcesu.pl wie jak osiągnąć wysoką efektywność w błękitnym i czerwonym oceanie marketingu.

Ponad 100 zadowolonych Klientów, ponad 300 przeszkolonych osób, a nam ciągle mało. Już więcej niż 9 lat spędzili użytkownicy na wykonanych przez agencję interaktywną Wrocław stronach internetowych. Dzięki temu o Twoim Kliencie wiemy wszystko, a nawet i więcej. Nie uznajemy kompromisów. Dlatego warto kliknąć w jeden z przycisków poniżej.

 

Konfigurator Kontakt

Rekiny Mobile Menu