Zjedź na dół
Agencja marketingowa

Ocean pomysłów?

Wiemy jak przekuć
je na sukces w Internecie!

 

Sprawdź nas

piątek, 07 lutego 2014 11:23
SKUTECZNY SKLEP WWW CZ.1

Skuteczny sklep internetowy część 1, poradnik internetowy, wybór branż

Szukanie idealnego pomysłu na biznes to często szukanie przysłowiowej "igły w stogu siana". Poszukujemy rozwiązania, które będzie posiadało niskie koszty otwarcia, małe ryzyko, duży potencjał i zajmowało nam jak najmniej czasu.

Dziś te wszystkie cechy łączy branża e-commerce (zarabianie w Internecie) . Dowiedz się od czego zacząć planując swój sklep internetowy.

1 Dane

Według Gemius.pl branża e-commerce to najszybciej rozwijający się sektor. W 2011 r. wartość e-handlu w Polsce wynosiła prawie 18 000 000 000 zł. Korzystasz z Allegro, Ceneo lub robisz zakupy online w Tesco? Ba!, zdarza Ci się kupować ubrania przez Internet? Większość z nas odpowie TAK!

2 Branża

W jakiej branży sprzedawać? Na poniższym rysunku można zobaczyć przygotowany przez Sklepy24 zestawienie popularności branż w 2011r. w Polsce. Oczywiście przy niskim koszcie wejścia musimy znaleźć rozwiązanie niszowe. Warto zaznaczyć, że w sklepie internetowym oprócz produktów można oferować również usługi.

Dane - ecommerce Polska

3 Ile kosztuje prowadzenie sklepu internetowego?

Wbrew wielu opiniom prowadzenie sklepu internetowego kosztuje. Oczywiście stałe koszty utrzymania sklepu www są dużo niższe niż np. lokalu w znanej galerii handlowej. Główny koszt to prowadzenie i optymalizacja sklepu oraz e-marketing czyli wszystkie działania zachęcające do odwiedzenia Twojego "dziecka" przez potencjalnych Klientów.

4 Najważniejsze funkcjonalności

Sklep www podobnie jak kuchenka czy samochód musimy posiadać odpowiednie funkcjonalności, żeby ułatwić jego użytkowanie.

  • Koszyk - Najważniejszy moduł, musi pokazywać zamówienie oraz umożliwiać opcję "przejścia do kasy".
  • Katalog produktów - jasny podział co sprzedajesz i dla kogo. Najważniejsza jest intuicyjność.
  • Opis produktów - rzetelny opis produktu to połowa sukcesu. Jego elementy to: cena, styl opisu, dostępność, indywidualne cechy produktu, czas dostawy, zdjęcia oraz filmy.

 

5 Nie możemy się obejść bez

Są tematy bez których sklep nie może istnieć. Pierwszym z nich to ustalenie metod dostawy oraz płatności. Te rozwiązania należy dopasować do swoich możliwości oraz do oczekiwań Klientów.

Regulamin to biblia kontaktu, sprzedaży oraz reklamacji dla Klienta. Jeśli nie masz poprawnie ustalonych zasad będziesz borykał się z wieloma problemami.

A na koniec wyszukiwarka. Jesteśmy przyzwyczajeni, że jeśli coś chcemy znaleźć na sklepie www to możemy to wyszukać przez moduł wyszukiwarki. Zabranie takiego rozwiązania na sklepie powoduje wyjście ze sklepu przez wielu użytkowników.

Już niedługo informacje m.in. o Copywrightingu czyli o tym jak opisywać produkty w sklepie internetowym.

Mateusz Biernacki
Mateusz Biernacki

Subskrybuj na YT

Kalendarz wpisów

« Kwiecień 2020 »
Pn Wt Śr Czw Pt Sb Nie
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30      

image

Poczuj się jak Rekin w wodzie!

Efektywność to najważniejszy parametr cechujący skuteczne działania w Internecie. Agencja marketingowa RekinySukcesu.pl wie jak osiągnąć wysoką efektywność w błękitnym i czerwonym oceanie marketingu.

Ponad 100 zadowolonych Klientów, ponad 300 przeszkolonych osób, a nam ciągle mało. Już więcej niż 9 lat spędzili użytkownicy na wykonanych przez agencję interaktywną Wrocław stronach internetowych. Dzięki temu o Twoim Kliencie wiemy wszystko, a nawet i więcej. Nie uznajemy kompromisów. Dlatego warto kliknąć w jeden z przycisków poniżej.

 

Konfigurator Kontakt

Rekiny Mobile Menu