Do czego służą krótkie linki?

Przeglądając Internet, a w szczególności portale społecznościowe, bardzo często spotykasz się z tzw. "krótkimi linkami". Najbardziej popularne narzędzia do skracania linków to www.goo.gl i www.bit.ly .

Wszystko działa prosto. Wrzucasz swój link np. http://www.rekinysukcesu.pl/marketing/offline/marketing-kreatywny i generujesz bardziej przyjazne i krótkie rozwiązanie czyli np. http://goo.gl/YbcJrN .

Czy mniejsza liczba znaków w odnośniku to jedyna zaleta tego rozwiązania

Poznaj 3 podstawowe korzyści:

Statystyki

Jeśli link prowadzi na naszą stronę to mamy łatwość analizy ruchu przychodzącego dzięki Google Analytics. Jednak co zrobić,  kiedy chcemy wiedzieć ile osób kliknęło na dany link, który umieszczony jest np. w mailingu bądź prowadzi do naszego profilu na Instagramie? Rozwiązanie dostarczają skracacze linków. Na stronie generatora prostych linków mamy dostęp do statystyk m.in. do informacji:

  • ilu użytkowników kliknęło w dany link i kiedy? (rozkład kliknięć w czasie),
  • jakich używali przeglądarek i systemów?,
  • z jakiej lokalizacji dokonali kliknięcia?.

Taka prosta analiza pozwala nam dowiedzieć się np. ile osób kliknęło w link, który zamieściliśmy na FB a często jest to dużo bardziej wartościowe niż sama liczba wyświetleń.

Jeśli zamieszczamy naszą ofertę dla Klienta na serwerze bądź w chmurze, warto podlinkować ją przez krótki link. Dzięki temu mamy informację kiedy Klient otworzył ofertę i czy do niej powraca, a to często bardzo pomaga ;)

Ograniczenie liczby znaków

Na Twitterze czy w pojedynczej wiadomości SMS mamy ograniczoną liczbę znaków. Krótki link możemy z łatwością "zmieścić" w takim wpisie.

Większa klikalność

Zmierzono, że skrócone linki mają większą klikalność głównie dzięki swojej formie oraz  dzięki pewnej dozie niepewności, co zobaczymy po kliknięciu w link.

Podsumowując, krótkie linki są proste w użyciu i dają konkretne korzyści. Jeśli nadal jesteś zainteresowany tym tematem, to przeczytaj wywiad z polską firmą, która zarabia na krótkich linkach => http://goo.gl/sDo0Xb .

keyboard_arrow_up

Szukasz efektywnej agencji interaktywnej?

Na naszą efektywność składa się ponad 10-letnie doświadczenie, stale rozwijająca się kadra specjalistów i rzetelne oraz uczciwe podejście do Klienta. Wiemy jak osiągnąć założone cele w błękitnym i czerwonym oceanie marketingu online.

Agencja marketingowa RekinySukcesu.pl to ponad 350 zadowolonych Klientów, ponad 2 000 przeszkolonych osób, ponad 500 tys. zł obsługiwanego w roku budżetu w kampaniach PPC. Sumując wszystkie dane, użytkownicy spędzili już łącznie ponad 90 lat na wyprodukowanych przez nas stronach internetowych. A nam ciągle mało. Nie uznajemy kompromisów. Dlatego warto kliknąć jeden z przycisków poniżej i umówić się na wizytę we Wrocławiu, Kłodzku lub na spotkanie online.

Zobacz inne:

close
keyboard_arrow_up