Linki zewnętrzne a pozycjonowanie

Content is king but links are queen

To najważniejsza sentencja obrazująca pozycjonowanie i efektywność strony internetowej. Do Twojej strony www prowadzą linki, czyli tzw. hiperłącza pozwalające poruszać się wewnątrz struktury strony www lub odsyłające na zewnątrz struktury. 

Wiesz jak linki prowadzące do Twojej witryny wpływając na jej efektywność?

Wiesz jak sprawdzić gdzie są umiejscowione linki do Twojej strony i czy są skonstruowane poprawnie?

Na początek zacznijmy od struktury. Prześledźmy link odsyłający na stronę główną Rekinów, przygotowany obok => Strony internetowe

Link ten składa się z: [<a href="https://www.rekinysukcesu.pl" title="Marketing internetowy" target="_blank">Strony internetowe</a>]

  • odesłania href - czyli adresu gdzie prowadzi link;
  • title - czyli opisu, który pojawi się np. po nakierowaniu myszką na link;
  • target - czyli elementu wskazującego w jaki sposób ma otwierać się link, w tym przypadku otworzy się w nowym oknie;
  • anchor tekst - czyli w naszym przypadku "Strony internetowe" - to tekst który jest linkowany.

W tym miejscu należy zwrócić uwagę na dwa najważniejsze parametry.

Zacznijmy od anchor tekstu. Tekst ten to jeden z ważniejszych elementów pozycjonowania. Jeśli mamy link polecający nas na stronie naszego znajomego i chcemy się pozycjonować na frazę np. "hotel wrocław" optymalnie, żeby link odsyłający wyglądał tak: hotel wrocław. Dodatkowo może zależeć nam w tym przypadku na frazie "noclegi wrocław" i została ona dodana również do powyższej frazy jako title. Jest ona widoczna po nakierowaniu myszką na link.

Google oczekuje zatem, że do naszej strony będą prowadziły linki opisane w anchor tekście i title tym, czym się zajmujemy (a dla nas to fraza kluczowa), a sama treść do której następuje linkowanie dotyczyła tej frazy. Dodatkowo jeśli link pochodzi ze strony wartościowej i o podobnej tematyce to otrzymujemy "silniejszy wkład" w pozycjonowanie. 

Co daje nam ta wiedza? Otóż znając listę stron zewnętrznych, gdzie są zamieszczone nasze linki możemy poprosić ich właścicieli o zmianę zgodnie z naszymi potrzebami. Dodatkowo zamieszczając linki na innych, zewnętrznych stronach możemy prosić o zamieszczenie właściwej struktury. Ważnym elementem dla Google jest również stały przyrost nowych linkowań ze stron zewnętrznych w czasie. Praca nad linkami przynosi wymierne korzyści nie tylko pod pozycjonowanie, ale również dzięki efektowi wejść z innych stron.

W całej tej układance brakuje nam jednak narzędzi do analizy linków odsyłających do naszej strony.

Poniżej dwa darmowe narzędzia dzięki którym w każdej chwili możemy przeanalizować, a co za tym idzie poprawić linkowanie do naszej strony. 

Majestic

pl.majestic.com

Narzędzie to w darmowej wersji pozwala przeanalizować ogólne wartości dla linków zewnętrznych: liczba linków, strukturę anchor tekstów, ich wartość poprzez wskaźniki trust flow i citation flow.

Majestic nie pozwala jednak, w darmowej wersji, poznać wszystkich linków odsyłających do naszej strony, a co za tym idzie wszystkich anchor tekstów.

Backlink Watch

www.backlinkwatch.com

Z kolei to narzędzie pokazuje wszystkie linki prowadzące do naszej strony oraz ich parametry. Pozwala ono przeanalizować gdzie zadbać o zmiany, żeby efekt był znaczący. 

I właśnie tego efektu życzymy w dalszych działaniach!

Szukasz efektywnej agencji interaktywnej?

Na naszą efektywność składa się ponad 10-letnie doświadczenie, stale rozwijająca się kadra specjalistów i rzetelne oraz uczciwe podejście do Klienta. Wiemy jak osiągnąć założone cele w błękitnym i czerwonym oceanie marketingu online.

Agencja marketingowa RekinySukcesu.pl to ponad 350 zadowolonych Klientów, ponad 2 000 przeszkolonych osób, ponad 500 tys. zł obsługiwanego w roku budżetu w kampaniach PPC. Sumując wszystkie dane, użytkownicy spędzili już łącznie ponad 90 lat na wyprodukowanych przez nas stronach internetowych. A nam ciągle mało. Nie uznajemy kompromisów. Dlatego warto kliknąć jeden z przycisków poniżej i umówić się na wizytę we Wrocławiu, Kłodzku lub na spotkanie online.

Zobacz inne:

close
keyboard_arrow_up