Pozycja mojej WWW w Google

Każdemu z nas zależy na pozycjonowaniu swojej strony internetowej. Jak najczęściej sprawdzamy na którym miejscu znajduje się nasza www w wyszukiwarce? Standardowym zachowaniem jest wejście na www.google.pl i wpisanie interesujących fraz, a następnie sprawdzenie pozycji naszej strony.

Mam złe informacje, w większości wypadków wynik który uzyskujemy nie jest taki sam, jak wynik który uzyskują nasi Klienci.

Dlaczego tak się dzieje?

Zacznijmy od tego, że w Internecie nie jesteśmy incognito. Korzystając z sieci mamy przypisany adres IP, zapisują się u nas ciasteczka z już odwiedzanych stron. Jeśli dodatkowo jesteśmy zalogowani na swoje konto Gmail (a mając choćby androida w komórce, bo dotyczy to również komórek, jest to obligatoryjne) wtedy informacje o nas i naszych działaniach są przypisywane do danego loginu.

Jakie są konsekwencje?

Wchodząc z danego IP często na jakąś stronę przez wyszukiwarkę Google, automatycznie (zgodnie z tendencją personalizacji) pokazuje się nam ona wyżej w wynikach wyszukiwania niż to jest w rzeczywistości. Ten sam mechanizm dotyczy ciasteczek oraz konta na Gmailu.

Jak sprawdzić faktyczne wyniki wyszukiwania?

W takim momencie z pomocą przychodzi darmowy program Free Monitor for Google. Wystarczy ściągnąć go ze strony CleverStat , zainstalować , wpisać naszą domenę, interesujące nas słowa kluczowe oraz kliknąć na "Search".

Program pokazuje nam realne wyniki wyszukiwania dla konkretnych fraz i konkretnej witryny. Jeśli sprawdzamy statystyki np. raz na tydzień to program zapamiętuje najlepszą pozycję dla danej frazy oraz zmianę w stosunku do ostatniego sprawdzania.

Na co zwrócić uwagę?

Free Monitor for Google działa tak, jakbyśmy "z zewnątrz", ale przez nasz komputer wyszukiwali w Google. Jeśli fraz jest więcej i często używamy programu to Google posądzi nas o to, że nie jesteśmy ludźmi tylko robotem wyszukującym. Przy kolejnym normalnym wyszukiwaniu będzie trzeba wpisać kod captcha, potwierdzający, że jesteśmy realnym użytkownikiem a nie BOT'em.

Szukasz efektywnej agencji interaktywnej?

Na naszą efektywność składa się ponad 10-letnie doświadczenie, stale rozwijająca się kadra specjalistów i rzetelne oraz uczciwe podejście do Klienta. Wiemy jak osiągnąć założone cele w błękitnym i czerwonym oceanie marketingu online.

Agencja marketingowa RekinySukcesu.pl to ponad 350 zadowolonych Klientów, ponad 2 000 przeszkolonych osób, ponad 500 tys. zł obsługiwanego w roku budżetu w kampaniach PPC. Sumując wszystkie dane, użytkownicy spędzili już łącznie ponad 90 lat na wyprodukowanych przez nas stronach internetowych. A nam ciągle mało. Nie uznajemy kompromisów. Dlatego warto kliknąć jeden z przycisków poniżej i umówić się na wizytę we Wrocławiu, Kłodzku lub na spotkanie online.

Zobacz inne:

close
keyboard_arrow_up