Pozycja mojej WWW w Google

Każdemu z nas zależy na pozycjonowaniu swojej strony internetowej. Jak najczęściej sprawdzamy na którym miejscu znajduje się nasza www w wyszukiwarce? Standardowym zachowaniem jest wejście na www.google.pl i wpisanie interesujących fraz, a następnie sprawdzenie pozycji naszej strony.

Mam złe informacje, w większości wypadków wynik który uzyskujemy nie jest taki sam, jak wynik który uzyskują nasi Klienci.

Dlaczego tak się dzieje?

Zacznijmy od tego, że w Internecie nie jesteśmy incognito. Korzystając z sieci mamy przypisany adres IP, zapisują się u nas ciasteczka z już odwiedzanych stron. Jeśli dodatkowo jesteśmy zalogowani na swoje konto Gmail (a mając choćby androida w komórce, bo dotyczy to również komórek, jest to obligatoryjne) wtedy informacje o nas i naszych działaniach są przypisywane do danego loginu.

Jakie są konsekwencje?

Wchodząc z danego IP często na jakąś stronę przez wyszukiwarkę Google, automatycznie (zgodnie z tendencją personalizacji) pokazuje się nam ona wyżej w wynikach wyszukiwania niż to jest w rzeczywistości. Ten sam mechanizm dotyczy ciasteczek oraz konta na Gmailu.

Jak sprawdzić faktyczne wyniki wyszukiwania?

Możesz skorzystać z jednej z dwóch opcji.

1) Wykorzystaj do sprawdzania pozycji darmowe, oficjalne narzędzie od Google - Search Console.

Zalety wykorzystania Google Search Console do analizy pozycji:

  • darmowe narzędzie dla praktycznie nieograniczonej liczby słów kluczowych,
  • nie trzeba ręcznie dodawać fraz - narzędzie samo rejestruje frazy używane przez użytkowników,
  • rzetelne wyniki pokazujące prawdziwą pozycję u prawdziwych użytkowników.

Google Search Console ma też swoje wady:

  • jeśli użytkownik ani razu nie wejdzie pod wskazany adres lub będzie mało sesji, pozycja nie zostanie zanotowana,
  • różni użytkownicy mogą mieć różne wyniki, dlatego ciężko porównywać pozycję, zwłaszcza przy małej liczbie zapytań. Np. jednego dnia użytkownik mógł wejść z miasta, w którym jest nasza firma, i dlatego była wyższa lokata, zaś drugiego dnia wszedł użytkownik z innego miasta. Nie oznacza to spadku pozycji w Google, choć tak będzie ta zmiana widoczna,
  • trzeba być właścicielem/administratorem strony, aby śledzić jej pozycję.

Czytaj również: Sprawdzanie pozycji w Google i wiele innych - sekrety Search Console

2) Skorzystaj z płatnego narzędzia - SeoStation

Jeśli zależy Ci na powtarzalnych wynikach, polecamy wykorzystać narzędzie SEO stworzone z myślą o pomiarze pozycji - SeoStation. Funkcję taką ma również wiele innych, znanych narzędzi SEO (Semrush, Ubersuggest), jednak w odróżnieniu od nich, SeoStation jest mocno skupiony tylko na tej funkcjonalności, dlatego jest ona bardzo dobrze dopracowana, intuicyjna i wysoce rozwinięta o wiele zaawansowanych funkcji. Dzięki SeoStation można śledzić pozycję strony nawet, jeśli ma bardzo małych ruch dla danego zapytania. Można także analizować pozycję konkurencji.

Warto więc łączyć dane z tych dwóch źródeł, uzyskując w ten sposób pełniejszy obraz SEO strony.

Na co zwrócić uwagę?

Free Monitor for Google działa tak, jakbyśmy "z zewnątrz", ale przez nasz komputer wyszukiwali w Google. Jeśli fraz jest więcej i często używamy programu to Google posądzi nas o to, że nie jesteśmy ludźmi tylko robotem wyszukującym. Przy kolejnym normalnym wyszukiwaniu będzie trzeba wpisać kod captcha, potwierdzający, że jesteśmy realnym użytkownikiem a nie BOT'em.

keyboard_arrow_up

Szukasz efektywnej agencji interaktywnej?

Na naszą efektywność składa się ponad 10-letnie doświadczenie, stale rozwijająca się kadra specjalistów i rzetelne oraz uczciwe podejście do Klienta. Wiemy jak osiągnąć założone cele w błękitnym i czerwonym oceanie marketingu online.

Agencja marketingowa RekinySukcesu.pl to ponad 350 zadowolonych Klientów, ponad 2 000 przeszkolonych osób, ponad 500 tys. zł obsługiwanego w roku budżetu w kampaniach PPC. Sumując wszystkie dane, użytkownicy spędzili już łącznie ponad 90 lat na wyprodukowanych przez nas stronach internetowych. A nam ciągle mało. Nie uznajemy kompromisów. Dlatego warto kliknąć jeden z przycisków poniżej i umówić się na wizytę we Wrocławiu, Kłodzku lub na spotkanie online.

Zobacz inne:

close
keyboard_arrow_up