Not provided - koniec słów kluczowych?

Często analizujesz swoje statystyki w Google Analytics? Na pewno zauważyłeś, że wyszukaniach bezpłatnych jest co raz więcej wyszukań "not provided", a co raz mniej słów kluczowych.

Niestety, mamy złą informację. Już wkrótce z Google Analytics (oraz z innych programów do analizy statystyk) znikną informacje o słowach kluczowych w ruchu organicznym - naturalnym pozycjonowaniu.

Dlaczego Google zabierze nam jedno z najważniejszych narzędzi?

Są trzy, równorzędne teorie:

1) Google tym sposobem chce zachęcić reklamodawców do wydawania większych pieniędzy w Google Adwords. W Google Adwords statystyki słów kluczowych pozostaną bez zmian...

2) Zwiększenie bezpieczeństwa. Google chce, aby informacje na temat użytkowników zalogowanych i niezalogowanych były chronione. Dodatkowo strach przed wyciekiem danych osobowych. Związany on jest z propozycjami ustaw przygotowywanymi przez Parlament UE.

3) Przejście na płatną wersję (ze słowami kluczowymi) i bezpłatną wersję (bez słów kluczowych) Google Analytics.

Koniec słów kluczowych

Jak radzić sobie z zaistniałym problemem?

  • Połączyć konta Analytics i Webmasters. Wtedy dostajemy analizę SEO dla strony www, a co za tym idzie najczęstsze słowa kluczowe, które w Webmasters nie są jeszcze zablokowane.
  • Połączyć konta Analytics i Adwords. Pozwoli to na użycie raportów kampanii linków sponsorowanych. Na podstawie tej analizy można przewidzieć rozkład wejść z wyszukiwania organicznego.
  • Opierać swoje prace optymalizacyjne o dane historyczne (wyszukania) dla naszej strony www.
  • Skupić się na optymalizacji konwersji

Podsumowanie

Większość analizy skuteczności stron www opiera się o narzędzia przygotowana przez Google. Każdy ich ruch silnie wpływa na cały rynek. Ile osób zajmujących się analizą SEO straci pracę?

Wygra ten, kto będzie podążał za zmianami w propozycjach Google i będzie umiał w pełni wykorzystać ich narzędzia. Ważny jest również zdrowy rozsądek, czyli nie przyzwyczajanie się zbyt mocno do danych narzędzi, które z dnia na dzień mogą stracić swoją funkcjonalność.

keyboard_arrow_up

Szukasz efektywnej agencji interaktywnej?

Na naszą efektywność składa się ponad 10-letnie doświadczenie, stale rozwijająca się kadra specjalistów i rzetelne oraz uczciwe podejście do Klienta. Wiemy jak osiągnąć założone cele w błękitnym i czerwonym oceanie marketingu online.

Agencja marketingowa RekinySukcesu.pl to ponad 350 zadowolonych Klientów, ponad 2 000 przeszkolonych osób, ponad 500 tys. zł obsługiwanego w roku budżetu w kampaniach PPC. Sumując wszystkie dane, użytkownicy spędzili już łącznie ponad 90 lat na wyprodukowanych przez nas stronach internetowych. A nam ciągle mało. Nie uznajemy kompromisów. Dlatego warto kliknąć jeden z przycisków poniżej i umówić się na wizytę we Wrocławiu, Kłodzku lub na spotkanie online.

Zobacz inne:

close
keyboard_arrow_up