Uptime Robot - czy moja strona www działa?

Inwestowanie w marketing internetowy to już dzisiaj normą. Większość z przedsiębiorców nie tylko ma swoją stronę www, ale również inwestuje w ruch. Piszemy blogi, kupujemy clicki w Adwords lub na Facebooku, wysyłamy mailingi. Jak zabezpieczyć się przed sytuacją, że nasza strona www przestaje działać np. na 24 h, a my o tym nawet nie wiemy?

Strona internetowa może ulec awarii

Sytuacja braku działania strony internetowej może doprowadzić do tego, że przez ten okres pieniądze wydane na ruch po prostu idą w błoto. Masz kampanię na Adwords i wydajesz na nią np. 50 zł dziennie? Jeśli pojedziesz na urlop i nie będzie Cię 7 dni, a w tym czasie strona przestanie działać, to stracisz nie tylko 350 zł, ale też wielu potencjalnych Klientów.

Strona internetowa jest jak samochód, co jakiś czas może przestać działać, bez względu czy mówimy o 20-letnim Passacie, czy o nowym BMW.

Powodów "blackoutu" strony internetowej może być wiele

Opiszę je według mojej subiektywnej oceny częstotliwości występowania:

  • nie przedłużyliśmy domeny,
  • nie przedłużyliśmy serwera,
  • dokonaliśmy zmian i nie sprawdziliśmy, czy wszystko po zmianach jest ok,
  • zmiana warunków na serwerze (np. inna wersja PHP),
  • atak hakerski.

Jeśli mamy stronę i ma dla nas pracować a dodatkowo inwestujemy w ruch pieniądze, to strona powinna działać 24 h na dobę bez problemu. Jak zabezpieczyć się przed sytuacją, kiedy nasza strona www nie działa?

Uptime Robot - czy moja strona www działa?

Proponujemy proste i darmowe rozwiązanie UptimeRobot. W skrócie UR jest robotem, który z częstotliwością 5 minut wchodzi na Twoją stronę www i jeśli zauważy, że strona nie działa, wysyła Ci maila bądź SMS-a. 

Uptime robot

Taka automatyzacja powoduje, że nie musisz regularnie sprawdzać, czy wszystko jest ok. Jeśli coś się będzie działo, dostaniesz powiadomienie. Narzędzie to dodatkowo posiada prostą aplikację mobilną. 

Pamiętaj jednak, że żaden automat w pełni nie zastąpi Administracji Joomla! prowadzonej przez specjalistów.

Jak to dokładnie działa?

Zobacz na filmie poniżej.

keyboard_arrow_up

Szukasz efektywnej agencji interaktywnej?

Na naszą efektywność składa się ponad 10-letnie doświadczenie, stale rozwijająca się kadra specjalistów i rzetelne oraz uczciwe podejście do Klienta. Wiemy jak osiągnąć założone cele w błękitnym i czerwonym oceanie marketingu online.

Agencja marketingowa RekinySukcesu.pl to ponad 350 zadowolonych Klientów, ponad 2 000 przeszkolonych osób, ponad 500 tys. zł obsługiwanego w roku budżetu w kampaniach PPC. Sumując wszystkie dane, użytkownicy spędzili już łącznie ponad 90 lat na wyprodukowanych przez nas stronach internetowych. A nam ciągle mało. Nie uznajemy kompromisów. Dlatego warto kliknąć jeden z przycisków poniżej i umówić się na wizytę we Wrocławiu, Kłodzku lub na spotkanie online.

Zobacz inne:

close
keyboard_arrow_up