Instagram dla firmy - 3 najczęściej zadawane pytania

Social media i biznes to dzisiaj zgrana para. Rozwój tej gałęzi reklamy internetowej to nie tylko ewolucja Facebooka, ale również zupełnie nowe kanały. Podczas spotkań z firmami widać wzmożone zainteresowanie działaniami marketingowymi na Instagramie. Poznaj odpowiedzi na 3 najczęściej zadawane pytania odnośnie do konta firmowego dla Instagrama.

Dlaczego firmy coraz chętniej wybierają Insta? Zacznijmy od statystyk, które można znaleźć na oficjalnej stronie. Na Instagramie mamy już ponad 1 miliard kont, a 80% kont obserwuje przynajmniej 1 firmę. Dodatkowo kanał głównie opiera się o przekaz wizualny, tak ważny w wielu branżach.

Wracając do meritum, poniżej 3 pytania dotyczące prowadzenia firmowego konta na Instagramie i propozycje rozwiązań.

Czy mogę publikować posty przez komputer/laptop?

Na początek jasna i klarowna odpowiedź: tak, możesz. Domyślnie cały system działa tak, żeby zmusić użytkowników do publikacji z poziomu aplikacji na telefonie. Jak to jednak mawiają, świat nie jest gotowy na Polaków;) Jak publikować z poziomu telefonu?

 • włącz przeglądarkę Google Chrome,
 • wejdź na swoje konto Instagramowe przez okno przeglądarki i zaloguj się,
 • kliknij prawym klawiszem myszy na dowolny element, a następnie kliknij  "Zbadaj element",

zbadaj element

 • następnie kliknij symulację urządzeń mobilnych (widok może różnić się od mojego),

Smartfon lub tablet

 • z listy urządzeń wybierz urządzenie mobilne np. Iphone 4,

urządzenia mobilne

 • odśwież stronę.

Gratuluję, udało Ci się zasymulować urządzenie mobilne. Dzięki temu widzisz dolny pasek na Instagramie, a na nim m.in. możliwość publikacji.

 Jak dobierać odpowiednie hashtagi do mojego biznesu?

Zacznijmy od tego, co to są hashtagi? To konkretne słowa i zwroty, które zapisujemy z poprzedzającym znakiem #, np.: #rekinysukcesu #marketing. Są one przypisane do publikowanego zdjęcia. Użytkownicy na Instagramie mogą śledzić dany hashtag i dzięki temu oglądać interesujący ich kontent. Cała moc publikacji na Insta polega na dobrym doborze # do publikowanych zdjęć.

Jeśli nie wiesz, jaki hashtag wybrać dla branży, czy wybranego postu wejdź na Hashtagify.me , wpisz wybraną frazę i poznaj sugestie oraz statystyki dla powiązanych hashtagów.

Narzędzie to podpowie i rozwieje Twoje wątpliwości. 

Czy da się planować posty tak jak na Facebooku?

Jesteśmy przyzwyczajeni przez Facebooka, że możemy planować posty. Wchodząc na Instagrama  takiej funkcjonalności brak. Oczywiście i na ten problem znajdzie się rozwiązanie. Planować posty na Insta możemy przez www.later.com. Jeśli nie będziemy dla naszej firmy publikować więcej niż 30 postów w miesiącu to, to rozwiązanie jest darmowe.

Jak to działa? Poniżej krótki tutorial:

 • musisz posiadać konto biznesowe na Instagramie, w ustawieniach aplikacji możesz skonfigurować czy Twoje konto jest prywatne, czy biznesowe,
 • wejdź na www.later.com i załóż konto (najlepiej będąc zalogowanym na Instagramie - wtedy od razu konta będą połączone, po zatwierdzeniu rejestracji przez Instagrama),
 • ściągnij aplikację mobilną i zainstaluj na telefonie, na którym masz aplikację Instagrama,
 • postępuj na stronie later.com i na aplikacji zgodnie z instrukcją, tak żeby nadać wszystkie niezbędne prawa i połączenia z innymi aplikacjami,
 • opublikuj pierwszego posta przez stronę www.later.com wraz z automatyzacją do planowania postów.

Automatyzacja

Udało się? Od tej pory możesz planować swoje posty na Instagramie!

Jeśli wolisz poznać więcej szczegółów, zobacz poniższy film:

keyboard_arrow_up

Szukasz efektywnej agencji interaktywnej?

Na naszą efektywność składa się ponad 10-letnie doświadczenie, stale rozwijająca się kadra specjalistów i rzetelne oraz uczciwe podejście do Klienta. Wiemy jak osiągnąć założone cele w błękitnym i czerwonym oceanie marketingu online.

Agencja marketingowa RekinySukcesu.pl to ponad 350 zadowolonych Klientów, ponad 2 000 przeszkolonych osób, ponad 500 tys. zł obsługiwanego w roku budżetu w kampaniach PPC. Sumując wszystkie dane, użytkownicy spędzili już łącznie ponad 90 lat na wyprodukowanych przez nas stronach internetowych. A nam ciągle mało. Nie uznajemy kompromisów. Dlatego warto kliknąć jeden z przycisków poniżej i umówić się na wizytę we Wrocławiu, Kłodzku lub na spotkanie online.

Zobacz inne:

close
keyboard_arrow_up