Poznaj narzędzia do tworzenia pięknych Instastories!

| zaktualizowano:

Udostępnianie zdjęć i filmów, które po 24 godzinach znikną to funkcja twórców aplikacji Snapchat. Kiedy zaczęła cieszyć się ogromną popularnością, pojawiła się także na Facebooku czy Instagramie.

 • Instastories to doskonały sposób na zainteresowanie odbiorców i nawiązanie z nimi relacji.
 • Stories na Instagramie to najbardziej angażujący użytkowników format, a stale wprowadzane nowe funkcje uatrakcyjniają ten format.
 • Istnieje wiele ciekawych aplikacji do tworzenia Instastories, w tym takie, które wykorzystują sztuczną inteligencję.

Aktualnie sporo byłych użytkowników Snapchata deklaruje, że w całości przeniosło swoją twórczość na Instagrama, gdyż oferuje w tym zakresie znacznie więcej możliwości.

Dlaczego warto tworzyć Instastories?

Wielu twórców pilnuje regularności dodawanych przez siebie materiałów nie tylko na tablicy swojego profilu, ale także właśnie na stories, ponieważ dają one liczne możliwości.

 1. Regularne dodawanie stories pomoże zbudować relację — ukazywanie swojej codzienności, publikowanie w relacjach filmów, które przypominają vlogi z życia, pozwala na zatarcie granicy twórca-odbiorca. Obserwator zaczyna mieć poczucie, że wchodzi w koleżeńską relację, zaczyna ufać twórcy i odczuwać w jego kierunku sympatię.
 2. Instastories są świetnym narzędziem do zbierania informacji o odbiorcach! Poprzez dodawanie quizów czy ankiet, możesz dowiedzieć się wielu przydatnych rzeczy na ich temat, a także zbierać feedback.
 3. Stories mogą promować najnowszy post, by każdy, kto przeoczył go na stronie głównej, na pewno otrzymał informację, że na Twoim profilu znajduje się nowa publikacja.
 4. Relacje mogą stanowić dopełnienie postów — zachowane w podobnej estetyce i tematyce pozwolą Ci rozwinąć poruszony temat oraz zwiększyć zainteresowanie.

i co najważniejsze…

 1. Spójnie graficznie i estetyczne Instastories przyciągną do Twojego profilu nowych odbiorców i — jeśli będziesz tworzyć regularnie — zatrzymają ich na dłużej.

Jak tworzyć piękne Instastories bez posiadania osobnych aplikacji?

To o wiele prostsze, niż mogłoby się wydawać. Jak utworzyć tło do relacji, które będzie wyglądało jak osobno pobrane i przygotowane w innej aplikacji?

 • Otwórz aplikację Instagram.
 • Kliknij „Relacje” i przesuwaj palcem efekty w prawo do momentu, kiedy ukaże ci się opcja „Przeglądaj efekty”.
Instastories - tło
 • W wyszukiwarce wpisz „Background 1” i znajdź tło, które Ci się podoba.
Instastories - tło
 • Kliknij przycisk „Wypróbuj”.
Instastories - tło
 • Masz dostęp do różnych wariantów wyszukanego przez Ciebie tła!
Instastories - tło

Gotowe!

Przydatne narzędzia do tworzenia estetycznych Instastories

1. Canva

Jeśli masz trochę więcej czasu, lub po prostu zależy Ci na publikowaniu bardziej skomplikowanych, animowanych relacji, świetnym narzędziem będzie Canva. Główne zalety jej stosowania to:

 • mnóstwo ciekawych, gotowych szablonów,
 • możliwość prostej edycji szablonów tak, by dopasować je do estetyki naszej marki,
 • ogromna baza darmowych, animowanych efektów,
 • intuicyjna obsługa,
 • możliwość wspólnej edycji stworzonego projektu, poprzez udostępnienie go innym osobom.
Instastories - Canva

2. Mojo

Jest to aplikacja na telefon, która również posiada ogromną bazę darmowych szablonów i animowanych elementów. Warto tutaj wspomnieć, że sprawdzi się szczególnie tym osobom, którym zależy na tworzeniu treści wideo — daje w tym temacie naprawdę wiele możliwości!

Jeśli interesuje Cię montaż filmów na telefonie, polecamy naszą listę TOP 7 aplikacji do tego celu.

Instastories - Mojo

3. Unfold

Oferuje naprawdę dużą bibliotekę szablonów, filtrów i czcionek, a to wszystko zachowane w estetycznej formie. Dużym plusem tej aplikacji jest możliwość planowania w niej postów. Dodatkowo warto wspomnieć, że jest niezwykle prosta w obsłudze.

Instastories - Unfold

4. VistaCreate (kiedyś Crello)

Aplikacja oprócz podstawowych funkcji podobnych do tych, które już wymieniłam, oferuje np. możliwość usuwania tła ze zdjęć, co może być bardzo przydatne przy dodawaniu różnych elementów do naszych relacji. Ciekawą opcją jest również tworzenie filmów czy kreator postów na Instagrama.

Instastories - VistaCreate

Warto korzystać z kilku narzędzi, ponieważ każde z nich oferuje nam inne możliwości i funkcje. Co więcej, Instagram nieustannie rozwija stories i już w samej aplikacji udostępnia wiele przydatnych możliwości.

Sztuczna inteligencja jako pomoc w tworzeniu ciekawych stories

Nie da się ukryć, że AI pomaga nam już niemal w każdej dziedzinie związanej z Internetem. Dlaczego więc nie wykorzystać jej przy tworzeniu ciekawych szablonów do Instastories? To pozwoli Ci wykreować naprawdę ciekawe i niepowtarzalne grafiki! Spróbuj zrobić pierwotny, dość prosty szablon, a później uatrakcyjnij go elementami stworzonymi przez sztuczną inteligencję!

Najpopularniejszym narzędziem, które umożliwia korzystanie z funkcji AI przy tworzeniu stories, jest oczywiście Canva. Po zalogowaniu się do narzędzia i wybraniu formatu odpowiedniego dla Instastories, następnie przejdź do zakładki “elementy”.

Instastories -z wykorzystaniem AI

Następnie kliknij “wygeneruj własny” i wpisz polecenie, co ma znajdować się na grafice. My polecamy tworzenie w ten sposób tła do szablonu — będzie ono ciekawe i oryginalne. W pole tekstowe wpisujemy “niebieski gradient w kształcie fali”, aby pasował do naszego rekinowego stylu. Oto co otrzymaliśmy!

Instastories - efekt wykorzystania AI

Wybraną grafikę ustawiamy jako tło. Można zmniejszyć jej intensywność, posługując się funkcją “przezroczystość”. W ten sposób masz już podstawę do stworzenia szablonu do stories, ale możesz dodać więcej interesujących elementów, tak jak my zrobiliśmy to poniżej:

Instastories - szablon instastories z AI

Taka baza to szansa na niezliczoną ilość projektów. Obrazy tworzone przez AI są niespotykane, ciekawe i z pewnością pobudzą Twoją wyobraźnię. Pamiętaj, że Canva sama w sobie ma ogromny zasób elementów takich jak na przykład ramki, które pomogą Ci stworzyć przyciągające uwagę Instastories!

Po dodaniu kilku elementów nasza relacja na Instagrama prezentuje się tak:

Instastories - efekt końcowy wykorzystania AI

Korzystanie z funkcji AI podczas tworzenia Instastories może sprawić, że publikowane przez Ciebie relacje zostaną na dłużej zapamiętane przez odbiorców. Doskonałym pomysłem jest wykreowanie z ich pomocą kafelków, które później zostaną zapisane w wyróżnionych stories - będą one wyglądały znacznie bardziej profesjonalnie, niż te na bieżąco tworzone w aplikacji.

Podsumowanie

Instastories są istotnym elementem strategii marketingowej, który ma za zadanie zaangażować odbiorców, dlatego ważne jest, aby przykładać do nich należytą uwagę. Atrakcyjne wizualnie kafelki z pewnością sprawią, że Twoja firma, czy profil będą uznawane za profesjonalne, a dostępne aplikacje i narzędzia pozwalają na kreowanie naprawdę pięknych grafik. Pamiętaj o tym, aby otwierać się na nowe rozwiązania - testuj funkcje AI, otwórz się na testowanie różnych programów.

Warto wspomnieć, że nawet sam Instagram oferuje użytkownikom wiele nowych funkcji, w tym tych związanych z Instastories. Śledź trendy i rozwijaj swoją kreatywność!

keyboard_arrow_up

Szukasz efektywnej agencji interaktywnej?

Na naszą efektywność składa się ponad 10-letnie doświadczenie, stale rozwijająca się kadra specjalistów i rzetelne oraz uczciwe podejście do Klienta. Wiemy jak osiągnąć założone cele w błękitnym i czerwonym oceanie marketingu online.

Agencja marketingowa RekinySukcesu.pl to ponad 350 zadowolonych Klientów, ponad 2 000 przeszkolonych osób, ponad 500 tys. zł obsługiwanego w roku budżetu w kampaniach PPC. Sumując wszystkie dane, użytkownicy spędzili już łącznie ponad 90 lat na wyprodukowanych przez nas stronach internetowych. A nam ciągle mało. Nie uznajemy kompromisów. Dlatego warto kliknąć jeden z przycisków poniżej i umówić się na wizytę we Wrocławiu, Kłodzku lub na spotkanie online.

Zobacz inne:

close
keyboard_arrow_up