Poznaj narzędzia do tworzenia pięknych Instastories!

Udostępnianie zdjęć i filmów, które po 24 godzinach znikną to funkcja twórców aplikacji Snapchat. Kiedy zaczęła cieszyć się ogromną popularnością, pojawiła się także na Facebooku czy Instagramie. Aktualnie sporo byłych użytkowników Snapchata deklaruje, że w całości przeniosło swoją twórczość na tę ostatnią platformę, gdyż oferuje w tym zakresie znacznie więcej możliwości.

Dlaczego warto tworzyć Instastories?

Wielu twórców pilnuje regularności dodawanych przez siebie materiałów nie tylko na tablicy swojego profilu, ale także właśnie na stories, ponieważ dają one liczne możliwości.

 1. Regularne dodawanie stories pomoże zbudować relację — ukazywanie swojej codzienności, publikowanie w relacjach filmów, które przypominają vlogi z życia, pozwala na zatarcie granicy twórca-odbiorca. Obserwator zaczyna mieć poczucie, że wchodzi w koleżeńską relację, zaczyna ufać twórcy i odczuwać w jego kierunku sympatię.
 2. Instastories są świetnym narzędziem do zbierania informacji o odbiorcach! Poprzez dodawanie quizów czy ankiet, możesz dowiedzieć się wielu przydatnych rzeczy na ich temat, a także zbierać feedback.
 3. Stories mogą promować najnowszy post, by każdy, kto przeoczył go na stronie głównej, na pewno otrzymał informację, że na Twoim profilu znajduje się nowa publikacja.
 4. Relacje mogą stanowić dopełnienie postów — zachowane w podobnej estetyce i tematyce pozwolą Ci rozwinąć poruszony temat oraz zwiększyć zainteresowanie.

i co najważniejsze…

 1. Spójnie graficznie i estetyczne Instastories przyciągną do Twojego profilu nowych odbiorców i — jeśli będziesz tworzyć regularnie — zatrzymają ich na dłużej.

Jak tworzyć piękne Instastories bez posiadania osobnych aplikacji?

To o wiele prostsze, niż mogłoby się wydawać. Jak utworzyć tło do relacji, które będzie wyglądało jak osobno pobrane i przygotowane w innej aplikacji?

 • Otwórz aplikację Instagram.
 • Kliknij „Relacje” i przesuwaj palcem efekty w prawo do momentu, kiedy ukaże ci się opcja „Przeglądaj efekty”.
Instastories - tło
 • W wyszukiwarce wpisz „Background 1” i znajdź tło, które Ci się podoba.
Instastories - tło
 • Kliknij przycisk „Wypróbuj”.
Instastories - tło
 • Masz dostęp do różnych wariantów wyszukanego przez Ciebie tła!
Instastories - tło

Gotowe!

Przydatne narzędzia do tworzenia estetycznych Instastories

1. Canva

Jeśli masz trochę więcej czasu, lub po prostu zależy Ci na publikowaniu bardziej skomplikowanych, animowanych relacji, świetnym narzędziem będzie Canva. Główne zalety jej stosowania to:

 • mnóstwo ciekawych, gotowych szablonów,
 • możliwość prostej edycji szablonów tak, by dopasować je do estetyki naszej marki,
 • ogromna baza darmowych, animowanych efektów,
 • intuicyjna obsługa,
 • możliwość wspólnej edycji stworzonego projektu, poprzez udostępnienie go innym osobom.
Instastories - Canva

2. Mojo

Jest to aplikacja na telefon, która również posiada ogromną bazę darmowych szablonów i animowanych elementów. Warto tutaj wspomnieć, że sprawdzi się szczególnie tym osobom, którym zależy na tworzeniu treści wideo — daje w tym temacie naprawdę wiele możliwości!

Jeśli interesuje Cię montaż filmów na telefonie, polecamy naszą listę TOP 7 aplikacji do tego celu.

Instastories - Mojo

3. Unfold

Oferuje naprawdę dużą bibliotekę szablonów, filtrów i czcionek, a to wszystko zachowane w estetycznej formie. Dużym plusem tej aplikacji jest możliwość planowania w niej postów. Dodatkowo warto wspomnieć, że jest niezwykle prosta w obsłudze.

Instastories - Unfold

4. VistaCreate (kiedyś Crello)

Aplikacja oprócz podstawowych funkcji podobnych do tych, które już wymieniłam, oferuje np. możliwość usuwania tła ze zdjęć, co może być bardzo przydatne przy dodawaniu różnych elementów do naszych relacji. Ciekawą opcją jest również tworzenie filmów czy kreator postów na Instagrama.

Instastories - VistaCreate

Warto korzystać z kilku narzędzi, ponieważ każde z nich oferuje nam inne możliwości i funkcje. Co więcej, Instagram nieustannie rozwija stories i już w samej aplikacji udostępnia wiele przydatnych możliwości.

keyboard_arrow_up

Szukasz efektywnej agencji interaktywnej?

Na naszą efektywność składa się ponad 10-letnie doświadczenie, stale rozwijająca się kadra specjalistów i rzetelne oraz uczciwe podejście do Klienta. Wiemy jak osiągnąć założone cele w błękitnym i czerwonym oceanie marketingu online.

Agencja marketingowa RekinySukcesu.pl to ponad 350 zadowolonych Klientów, ponad 2 000 przeszkolonych osób, ponad 500 tys. zł obsługiwanego w roku budżetu w kampaniach PPC. Sumując wszystkie dane, użytkownicy spędzili już łącznie ponad 90 lat na wyprodukowanych przez nas stronach internetowych. A nam ciągle mało. Nie uznajemy kompromisów. Dlatego warto kliknąć jeden z przycisków poniżej i umówić się na wizytę we Wrocławiu, Kłodzku lub na spotkanie online.

Zobacz inne:

close
keyboard_arrow_up