Montaż filmu na telefonie - TOP 7 aplikacji

| zaktualizowano:

Każdy twórca internetowy zapewne wielokrotnie słyszał o tym, jak istotne dla zwiększenia generowanych zasięgów jest nieograniczanie się jedynie do treści statycznych. Co prawda mit o tym, że portale społecznościowe zawsze faworyzują materiały wideo został już obalony, ale prawdą jest, iż do największej liczby odbiorców udaje się dotrzeć takim treściom, które zatrzymają ich na dłużej.

Filmy zdecydowanie mają do tego potencjał — odpowiednio przygotowany materiał będzie wymagał od użytkownika więcej czasu na zapoznanie się z nim, co może skutkować lepszym pozycjonowaniem względem klasycznych grafik. Szukasz prostych narzędzi, które umożliwią Ci szybkie i proste montowanie filmów? Nie chcesz spędzać długich godzin przed komputerem? W dzisiejszym wpisie przedstawię Ci 7 aplikacji na smartfona, które pomogą w edycji wideo. Nie bój się, że ze względu na brak zaawansowanych umiejętności ich jakość będzie gorsza — nic bardziej mylnego! Wskazane przeze mnie narzędzia są naprawdę łatwe w obsłudze.

Aplikacje na smartfona, które pozwolą łatwo montować filmy:

1. InShot - Edytor wideo i zdjęcia

InShot to aplikacja, która posiada naprawdę wiele opcji montażu i niczym nie odbiega od prostych programów komputerowych. Jest intuicyjna, prosta w obsłudze oraz oferuje wiele funkcji. Wgrane klipy można dowolnie łączyć i nakładać na siebie. Warto wspomnieć, że oferuje również dodawanie animowanych naklejek, napisów, czy muzyki.

Program do montażu filmów na telefonie - InShot

Wideo można edytować w taki sposób, by było od razu w formacie pod publikację na Instagramie.

Główne zalety InShot to przede wszystkim:

  • bardzo intuicyjny interfejs dla użytkownika — nawet jeśli Twoje obycie w aplikacjach tego typu jest zerowe, z pewnością poradzisz sobie doskonale!
  • gwarantuje zarówno podstawowe, jak i te bardziej profesjonalne opcje montażu, dzięki czemu sprawdzi się zarówno u osób zaawansowanych, jak i tych początkujących,
  • InShot to bogactwo efektów, przejść i filtrów, co wyróżnia tę aplikację na tle innych,
  • posiada wiele opcji eksportu — nie musisz ograniczać się do jednego formatu.

Aplikacja jest dostępna zarówno na systemach IOS jak i Android. Polecam wypróbować!

2. KineMaster - Video Editor

Jest to mobilny edytor filmów rozszerzony o pracę na warstwach i ma jeszcze więcej funkcji, niż wcześniej wspomniany InShot. Dla jednych może być to zaleta — dla innych wręcz wada, ze względu na niewielką przestrzeń roboczą na smartfonie.

Program do montażu filmów na telefonie - KineMaster

Jego pełna wersja jest płatna, ale warto o nim wspomnieć ze względu na dodatkowe możliwości, takie jak zwalnianie i przyspieszanie, odwracanie czy dzielenie klipów.

Ciekawe jest to, że w przeciwieństwie do InShota, w tym wypadku aplikacja działa poziomo. Posiada także wbudowane samouczki, co może okazać się przydatne szczególnie dla osób, które dopiero zaczynają swoją przygodę z montażem na smartfonie.

Program jest naprawdę intuicyjny jak na ilość oferowanych funkcji i jest dostępny zarówno na systemach IOS jak i Android.

3. CapCut - Video Editor

Na to narzędzie warto zwrócić szczególną uwagę ze względu na możliwości dodawania licznych efektów graficznych. Pozwala wzbogacić obraz wizualnie poprzez szereg opcji poprawiających barwy wgranego klipu.

Program do montażu filmów na telefonie - CapCut

Istotną funkcją tej aplikacji do edycji wideo jest możliwość wyodrębnienia dźwięku z materiału oraz podłożenia go jako ścieżki do filmu, a także zapisania filmu w formacie pod publikację na TikToku czy Instagramie.

Ta aplikacja ma tak dużo zalet, że aż trudno wymienić je wszystkie. Innowacją jest tutaj przede wszystkim kompatybilność z wieloma platformami, takimi jak na przykład TikTok - możesz dodawać do swoich filmów dźwięki bezpośrednio z niego! To naprawdę niezwykła możliwość, niedostępna do tej pory w żadnej aplikacji. Wystarczy kliknąć przycisk “dodaj dźwięki” i zalogować się na swój profil na TikToku. Tam z kolei masz dostęp do zapisanych przez siebie dźwięków.

Co warto wspomnieć — CapCut występuje w języku polskim, co może być dla wielu osób sporym ułatwieniem. Jest dostępna zarówno na systemach IOS jak i Android.

4. Cinemagraph

Kolejną propozycją łatwej w obsłudze aplikacji do montażu filmów jest Cinemagraph. Jej podstawową zaletą jest to, iż pozwala na stworzenie ruchomego zdjęcia. W jaki sposób się to odbywa? Można zatrzymać wideo i animować jedynie fragment obrazu! Cinemagraph umożliwia także tworzenie najwyższej jakości GIF-ów, z przesłanych zdjęć! Każdy, komu zależy na ciekawych formatach koniecznie powinien ją wypróbować, szczególnie ze względu na łatwy w obsłudze interfejs.

Program do montażu filmów na telefonie - Cinematograph

To bardzo ciekawa opcja dla tych, którzy szukają czegoś nowego. Co więcej, sami twórcy narzędzia podkreślają, że aby tworzyć z jego użyciem, nie trzeba wcale ekspertem. Ciekawy efekt przy niewielkich umiejętnościach? Brzmi jak rozwiązanie idealne :)

Chcesz się dowiedzieć, jak budować wizerunek w social media? Koniecznie przeczytaj nasz artykuł!

5. YouCut - Edytor Wideo

Bardzo atrakcyjna pod względem możliwości aplikacja do edycji filmów, która pozwala na dodawanie rozmaitych efektów. Ma naprawdę świetne opinie w Sklepie Play i jest bardzo łatwa w obsłudze. Oferuje bank darmowej muzyki, dodawanie napisów oraz emoji, a także wiele filtrów, które pomogą urozmaicić wizualnie projekt. Jej dużą zaletą jest wysokojakościowy eksport i dostosowanie rozdzielczości wyjściowej. Z doświadczenia radzę używać jej wszędzie tam, gdzie nie masz zaufania do innych tego typu narzędzi — eksport w YouCut nigdy mnie nie rozczarował.

Program do montażu filmów na telefonie - YouCut

Podobnie jak poprzednie narzędzia, YouCut pozwala na udostępnianie stworzonych filmów na portalach społecznościowych.

6. iMovie

Aplikacja umożliwiająca podstawową edycję materiałów wideo. Warto jej używać w przypadku, gdy chcesz stworzyć prosty film z wakacji lub zwiastun. Nie oferuje ona zaawansowanych funkcji ani rozbudowanych możliwości, ale to czyni ją bardzo intuicyjną oraz łatwą w obsłudze.

Dla wszystkich użytkowników iPhone jej dużą zaletą będzie to, że… nawet nie trzeba jej pobierać. Jest wbudowana w system, więc całkiem możliwe, iż masz ją na swoim telefonie, a nawet o tym nie wiesz!

Program do montażu filmów na telefonie - iMovie

Jest to narzędzie stworzone przez Apple dla urządzeń Apple.

7. Quik GoPro: Video Editor Slieshow Maker

Jest to aplikacja świetnie sprawdzająca się do montażu materiałów z kamerek sportowych. Oferuje dodawanie danych z GPS — możesz przykładowo dodać prędkość, z jaką się poruszałeś, oraz zwolnienie klipu typu slow motion.

To idealna propozycja dla entuzjastów sportów ekstremalnych, którzy chcą w łatwy sposób sprawić, by niezapomniane chwile w ciekawej formie pozostały z nimi na dłużej. Nigdy wcześniej nie spotkałam się z żadnym tak intuicyjnym narzędziem tego typu — naprawdę polecam spróbować!

Program do montażu filmów na telefonie - Quik GoPro

Warto podkreślić, że niekoniecznie trzeba być entuzjastą kamerek GoPro, by móc ją wykorzystywać. Oferuje bogatą bazę plików audio oraz dodawanie naklejek, napisów itd.

Jaką aplikację do edycji wideo wybrać?

Na rynku jest dostępnych naprawdę wiele innowacyjnych narzędzi do montowania filmów. Nie trzeba posiadać umiejętności na eksperckim poziomie ani profesjonalnego sprzętu. Warto testować różne rozwiązania, by ostatecznie wybrać perfekcyjną aplikację dla siebie — zarówno pod względem intuicyjnego interfejsu jak i zakresu oferowanych funkcji. Przede wszystkim zastanów się, na czym najbardziej Ci zależy. Z doświadczenia radzę:

  • aby do montowania treści na TikToka oraz rolek używać przede wszystkim CupCata, ponieważ pozwala na importowanie muzyki bezpośrednio z platformy,
  • jeśli zależy Ci na formacie GIF (zarówno stworzonym z kawałka wideo, jak i kilku zdjęć), to doskonale nada się Cinemagraph,
  • aby uzyskać najlepsze rezultaty montując nagrania z kamerek typu GoPro, koniecznie sięgnij po Quik GoPro.

Pozostałe wymienione przeze mnie aplikacje to doskonałe narzędzia w montowaniu krótkich filmów z wakacji, pokazów zdjęć, czy może filmów urodzinowych dla przyjaciół. Oczywiście nie musisz w zależności od tematyki tworzonego wideo decydować się na inną aplikację — jedna z tych zaproponowanych w zupełności Ci wystarczy, choć polecam testować najróżniejsze rozwiązania!

keyboard_arrow_up

Szukasz efektywnej agencji interaktywnej?

Na naszą efektywność składa się ponad 10-letnie doświadczenie, stale rozwijająca się kadra specjalistów i rzetelne oraz uczciwe podejście do Klienta. Wiemy jak osiągnąć założone cele w błękitnym i czerwonym oceanie marketingu online.

Agencja marketingowa RekinySukcesu.pl to ponad 350 zadowolonych Klientów, ponad 2 000 przeszkolonych osób, ponad 500 tys. zł obsługiwanego w roku budżetu w kampaniach PPC. Sumując wszystkie dane, użytkownicy spędzili już łącznie ponad 90 lat na wyprodukowanych przez nas stronach internetowych. A nam ciągle mało. Nie uznajemy kompromisów. Dlatego warto kliknąć jeden z przycisków poniżej i umówić się na wizytę we Wrocławiu, Kłodzku lub na spotkanie online.

keyboard_arrow_up