Montaż filmu na telefonie - TOP 7 aplikacji

Każdy twórca internetowy zapewne wielokrotnie słyszał o tym, jak istotne dla zwiększenia generowanych zasięgów jest nieograniczanie się jedynie do treści statycznych. Co prawda mit o tym, że portale społecznościowe zawsze faworyzują materiały wideo został już obalony, ale prawdą jest, iż do największej liczby odbiorców udaje się dotrzeć takim treściom, które zatrzymają ich na dłużej.

Filmy zdecydowanie mają do tego potencjał — odpowiednio przygotowany materiał będzie wymagał od użytkownika więcej czasu na zapoznanie się z nim, co może skutkować lepszym pozycjonowaniem względem klasycznych grafik. W dzisiejszym wpisie przedstawię Ci 7 aplikacji na smartfona, które pomogą w edycji wideo.

Aplikacje na smartfona, które pozwolą łatwo montować filmy:

1. InShot - Edytor wideo i zdjęcia

InShot to aplikacja, która posiada naprawdę wiele opcji montażu i niczym nie odbiega od prostych programów komputerowych. Jest intuicyjna, prosta w obsłudze oraz oferuje wiele funkcji. Wgrane klipy można dowolnie łączyć i nakładać na siebie. Warto wspomnieć, że oferuje również dodawanie animowanych naklejek, napisów, czy muzyki.

Program do montażu filmów na telefonie - InShot

Wideo można edytować w taki sposób, by było od razu w formacie pod publikację na Instagramie. Aplikacja jest dostępna zarówno na systemach IOS jak i Android. Polecam wypróbować!

2. KineMaster - Video Editor

Jest to mobilny edytor filmów rozszerzony o pracę na warstwach i ma jeszcze więcej funkcji, niż wcześniej wspomniany InShot. Dla jednych może być to zaleta — dla innych wręcz wada, ze względu na niewielką przestrzeń roboczą na smartfonie.

Program do montażu filmów na telefonie - KineMaster

Jego pełna wersja jest płatna, ale warto o nim wspomnieć ze względu na dodatkowe możliwości, takie jak zwalnianie i przyspieszanie, odwracanie czy dzielenie klipów.

Program jest naprawdę intuicyjny jak na ilość oferowanych funkcji i jest dostępny zarówno na systemach IOS jak i Android.

3. CapCut - Video Editor

Na to narzędzie warto zwrócić szczególną uwagę ze względu na możliwości dodawania licznych efektów graficznych. Pozwala wzbogacić obraz wizualnie poprzez szereg opcji poprawiających barwy wgranego klipu.

Program do montażu filmów na telefonie - CapCut

Istotną funkcją tej aplikacji do edycji wideo jest możliwość wyodrębnienia dźwięku z materiału oraz podłożenia go jako ścieżki do filmu, a także zapisania filmu w formacie pod publikację na TikToku czy Instagramie.

Co warto wspomnieć — występuje ona w języku polskim, co może być dla wielu osób sporym ułatwieniem. Jest dostępna zarówno na systemach IOS jak i Android.

4. Cinematograph

Kolejną propozycją łatwej w obsłudze aplikacji do montażu filmów jest Cinematograph. Jej podstawową zaletą jest to, iż pozwala na stworzenie ruchomego zdjęcia. W jaki sposób się to odbywa? Można zatrzymać wideo i animować jedynie fragment obrazu!

Program do montażu filmów na telefonie - Cinematograph

To bardzo ciekawa opcja dla tych, którzy szukają czegoś nowego. Co więcej, sami twórcy narzędzia podkreślają, że aby tworzyć z jego użyciem, nie trzeba wcale ekspertem. Ciekawy efekt przy niewielkich umiejętnościach? Brzmi jak rozwiązanie idealne :)

Chcesz się dowiedzieć, jak budować wizerunek w social media? Koniecznie przeczytaj nasz artykuł!

5. YouCut - Edytor Wideo

Bardzo atrakcyjna pod względem możliwości aplikacja do edycji filmów, która pozwala na dodawanie rozmaitych efektów. Ma świetne opinie i jest bardzo łatwa w obsłudze. Oferuje bank darmowej muzyki, dodawanie napisów oraz emoji, a także wiele filtrów, które pomogą urozmaicić wizualnie projekt.

Program do montażu filmów na telefonie - YouCut

Podobnie jak poprzednie narzędzia, YouCut pozwala na udostępnianie stworzonych filmów na portalach społecznościowych.

6. iMovie

Aplikacja umożliwiająca podstawową edycję materiałów wideo. Warto jej używać w przypadku, gdy chcesz stworzyć prosty film z wakacji lub zwiastun. Nie oferuje ona zaawansowanych funkcji ani rozbudowanych możliwości, ale to czyni ją bardzo intuicyjną oraz łatwą w obsłudze.

Program do montażu filmów na telefonie - iMovie

Jest to narzędzie stworzone przez Apple dla urządzeń Apple.

7. Quik GoPro: Video Editor Slieshow Maker

Jest to aplikacja świetnie sprawdzająca się do montażu materiałów z kamerek sportowych. Oferuje dodawanie danych z GPS — możesz przykładowo dodać prędkość, z jaką się poruszałeś, oraz zwolnienie klipu typu slow motion.

Program do montażu filmów na telefonie - Quik GoPro

Warto podkreślić, że niekoniecznie trzeba być entuzjastą kamerek GoPro, by móc ją wykorzystywać. Oferuje bogatą bazę plików audio oraz dodawanie naklejek, napisów itd.

Jaką aplikację do edycji wideo wybrać?

Na rynku jest dostępnych naprawdę wiele innowacyjnych narzędzi do montowania filmów. Nie trzeba posiadać umiejętności na eksperckim poziomie ani profesjonalnego sprzętu. Warto testować różne rozwiązania, by ostatecznie wybrać perfekcyjną aplikację dla siebie — zarówno pod względem intuicyjnego interfejsu jak i zakresu oferowanych funkcji.

keyboard_arrow_up

Szukasz efektywnej agencji interaktywnej?

Na naszą efektywność składa się ponad 10-letnie doświadczenie, stale rozwijająca się kadra specjalistów i rzetelne oraz uczciwe podejście do Klienta. Wiemy jak osiągnąć założone cele w błękitnym i czerwonym oceanie marketingu online.

Agencja marketingowa RekinySukcesu.pl to ponad 350 zadowolonych Klientów, ponad 2 000 przeszkolonych osób, ponad 500 tys. zł obsługiwanego w roku budżetu w kampaniach PPC. Sumując wszystkie dane, użytkownicy spędzili już łącznie ponad 90 lat na wyprodukowanych przez nas stronach internetowych. A nam ciągle mało. Nie uznajemy kompromisów. Dlatego warto kliknąć jeden z przycisków poniżej i umówić się na wizytę we Wrocławiu, Kłodzku lub na spotkanie online.

keyboard_arrow_up