Zjedź na dół
Agencja marketingowa

Ocean pomysłów?

Wiemy jak przekuć
je na sukces w Internecie!

 

Sprawdź nas

poniedziałek, 06 sierpnia 2012 10:00
TEST WINDY

Narzędzie test windy

Test windy to narzędzie marketingowe, które pochodzi z czasów Wielkiego Kryzysu w Stanach Zjednoczonych. Wtedy to właściciele seryjnie upadających firm udawali się na rozmowy z prezesami wielkich korporacji. Często byli odsyłani z tzw. "kwitkiem", bez rozmowy. Czasami zdarzało się spotkać jednego z prezesów podczas podróży w windzie wielkich biurowców. Wtedy to kreowała się okazja aby zaprezentować firmę i przedstawić jej wyróżniki. Jak jednak dokonać tego w tak krótkim czasie?

Marketingowcy wpadli na pomysł krótkiego tekstu, który można dopasować do każdej firmy, usługi czy produktu. Test polega na opisaniu m.in. co oferujemy, jakie są nasze wyróżniki oraz kto jest naszą główną konkurencją?

 

Aby wykonać test należy odpowiedzieć na następujące pytania:

  • Dla kogo przeznaczony jest produkt, oferta? [klienci docelowi];
  • Jaki problem rozwiązuje? [problem];
  • Do jakiej kategorii produktów, usług należy? [kategoria produktów, usług];
  • Co wyjątkowego oferuje? [wyróżnik];
  • Jakie ma alternatywy? [konkurencja / substytuty].

 

Po odpowiedzi na powyższe pytania tworzymy następujące dwa zdania według schematu:

Dla [klienci docelowi], którzy cierpią na / potrzebują [problem], oferujemy [kategoria produktów, usług]. W przeciwieństwie do [konkurencja / substytuty] umożliwiamy [wyróżnik].

Test windy przeżywa swoisty renesans, gdyż idealnie rozwiązuje problem współczesnych firm, których przydługich opisów nie chcą czytać Klienci w Internecie.

Przykład testu windy na podstawie firmy RekinySukcesu.pl:

Dla firm usługowo - handlowych, które potrzebują dotrzeć do Klientów poprzez Internet, oferujemy wykonanie profesjonalnej strony internetowej oraz narzędzi nowoczesnego e-marketingu. W przeciwieństwie do freelancerów, projekty obsługujemy kompleksowo: od analizy rynku i doboru odpowiedniej grupy docelowej, przez przedstawienie oferty językiem korzyści, aż po wykorzystanie możliwości portali społecznościowych.
Mateusz Biernacki - RekinySukcesu.pl

Zobacz film:

Mateusz Biernacki
Mateusz Biernacki

Subskrybuj na YT

Kalendarz wpisów

« Kwiecień 2020 »
Pn Wt Śr Czw Pt Sb Nie
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30      

image

Poczuj się jak Rekin w wodzie!

Efektywność to najważniejszy parametr cechujący skuteczne działania w Internecie. Agencja marketingowa RekinySukcesu.pl wie jak osiągnąć wysoką efektywność w błękitnym i czerwonym oceanie marketingu.

Ponad 100 zadowolonych Klientów, ponad 300 przeszkolonych osób, a nam ciągle mało. Już więcej niż 9 lat spędzili użytkownicy na wykonanych przez agencję interaktywną Wrocław stronach internetowych. Dzięki temu o Twoim Kliencie wiemy wszystko, a nawet i więcej. Nie uznajemy kompromisów. Dlatego warto kliknąć w jeden z przycisków poniżej.

 

Konfigurator Kontakt

Rekiny Mobile Menu