Zjedź na dół
Agencja marketingowa

Ocean pomysłów?

Wiemy jak przekuć
je na sukces w Internecie!

 

Sprawdź nas

piątek, 25 marca 2016 11:25
DO CZEGO SŁUŻĄ KRÓTKIE LINKI?

Skracacz, krótkie linki - do czego służą

Przeglądając Internet, a w szczególności portale społecznościowe, bardzo często spotykasz się z tzw. "krótkimi linkami". Najbardziej popularne narzędzia do skracania linków to www.goo.gl i www.bit.ly .

Wszystko działa prosto. Wrzucasz swój link np. http://www.rekinysukcesu.pl/marketing/offline/marketing-kreatywny i generujesz bardziej przyjazne i krótkie rozwiązanie czyli np. http://goo.gl/YbcJrN .

Czy mniejsza liczba znaków w odnośniku to jedyna zaleta tego rozwiązania

Poznaj 3 podstawowe korzyści:

 

1 Statystyki

Jeśli link prowadzi na naszą stronę to mamy łatwość analizy ruchu przychodzącego dzięki Google Analytics. Jednak co zrobić,  kiedy chcemy wiedzieć ile osób kliknęło na dany link, który umieszczony jest np. w mailingu bądź prowadzi do naszego profilu na Instagramie? Rozwiązanie dostarczają skracacze linków. Na stronie generatora prostych linków mamy dostęp do statystyk m.in. do informacji:

  • ilu użytkowników kliknęło w dany link i kiedy? (rozkład kliknięć w czasie),
  • jakich używali przeglądarek i systemów?,
  • z jakiej lokalizacji dokonali kliknięcia?.

 

Taka prosta analiza pozwala nam dowiedzieć się np. ile osób kliknęło w link, który zamieściliśmy na FB a często jest to dużo bardziej wartościowe niż sama liczba wyświetleń.

Jeśli zamieszczamy naszą ofertę dla Klienta na serwerze bądź w chmurze, warto podlinkować ją przez krótki link. Dzięki temu mamy informację kiedy Klient otworzył ofertę i czy do niej powraca, a to często bardzo pomaga ;)

2 Ograniczenie liczby znaków

Na Twitterze czy w pojedynczej wiadomości SMS mamy ograniczoną liczbę znaków. Krótki link możemy z łatwością "zmieścić" w takim wpisie.

3 Większa klikalność

Zmierzono, że skrócone linki mają większą klikalność głównie dzięki swojej formie oraz  dzięki pewnej dozie niepewności, co zobaczymy po kliknięciu w link.

 

Podsumowując, krótkie linki są proste w użyciu i dają konkretne korzyści. Jeśli nadal jesteś zainteresowany tym tematem, to przeczytaj wywiad z polską firmą, która zarabia na krótkich linkach => http://goo.gl/sDo0Xb .

Mateusz Biernacki
Mateusz Biernacki

Subskrybuj na YT

Kalendarz wpisów

« Kwiecień 2020 »
Pn Wt Śr Czw Pt Sb Nie
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30      

image

Poczuj się jak Rekin w wodzie!

Efektywność to najważniejszy parametr cechujący skuteczne działania w Internecie. Agencja marketingowa RekinySukcesu.pl wie jak osiągnąć wysoką efektywność w błękitnym i czerwonym oceanie marketingu.

Ponad 100 zadowolonych Klientów, ponad 300 przeszkolonych osób, a nam ciągle mało. Już więcej niż 9 lat spędzili użytkownicy na wykonanych przez agencję interaktywną Wrocław stronach internetowych. Dzięki temu o Twoim Kliencie wiemy wszystko, a nawet i więcej. Nie uznajemy kompromisów. Dlatego warto kliknąć w jeden z przycisków poniżej.

 

Konfigurator Kontakt

Rekiny Mobile Menu