Zjedź na dół
Agencja marketingowa

Ocean pomysłów?

Wiemy jak przekuć
je na sukces w Internecie!

 

Sprawdź nas

środa, 29 czerwca 2016 15:55
DIRECT ANSWERS - ZAPOWIEDŹ ZMIAN

Direct Answears - zmiany

Jakiś czas temu (kwiecień tego roku) Google uruchomiło nową funkcjonalność, która może pomóc w pozycjonowaniu organicznym strony internetowej. Funkcjonalnością tą jest Direct Answers.

1 Czym jest Direct Answers?

Najprościej rzecz ujmując jest to odpowiedź na zadane przez nas pytanie bezpośrednio w wynikach wyszukiwania. Google korzysta tutaj z treści umieszczonych na zaindeksowanych przez siebie stronach internetowych.

Direct Answers

Jak widać umieszczone to jest ponad pierwszą pozycją w wyszukiwaniu organicznym (czyżby pozycja „0”?) i co najważniejsze zawiera link do strony. Odpowiedź na poniższe pytanie jest więc tylko jedna.

 

2 Czy warto?

Tak, tak, tak! Ale z głową.

Na podstawie badań przygotowanych przez SENUTO na 101 milionów wyrażeń kluczowych w polskim Google tylko 120 tysięcy generuje odpowiedzi bezpośrednie. Pole do działania jest więc spore i można się spodziewać, że ilość „niewykorzystanych” wyrażeń kluczowych zacznie szybko maleć.

Jest to olbrzymia szansa dla wartościowych stron na dodatkowo wygenerowany ruch prowadzący do danego artykułu, samej strony internetowej i promowanie swojej marki.

 

3 Jak to zrobić?

Trzeba przede wszystkim pamiętać, że dodanie samej definicji w treści z nią niezwiązanej może jednak przynieść skutki niepożądane. Algorytmy, które zajmują się badaniami tej funkcjonalności z pewnością to wykryją i można po pewnym czasie mocno się zdziwić.

Aby wszystko było w zgodzie z wytycznymi Google należy odpowiednio przygotować podstronę/artykuł z interesującym nas wyrażeniem kluczowym:

Więcej o parametrach SEO można przeczytać na naszym blogu: http://www.rekinysukcesu.pl/blog/52-10-parametrow-seo-o-ktorych-nie-wiesz.

 

4 Podsumowanie

Funkcjonalność Direct Answers jest dodatkowym narzędziem promocji dla serwisów dobrze prowadzonych i nieustannie rozwijanych przede wszystkim pod kątem merytorycznym.

Google po raz kolejny nagradza i promuje tych, którzy sumiennie dbają o treści na swoich stronach internetowych.

Marcin Gajewski
Marcin Gajewski

Subskrybuj na YT

Kalendarz wpisów

« Kwiecień 2020 »
Pn Wt Śr Czw Pt Sb Nie
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30      

image

Poczuj się jak Rekin w wodzie!

Efektywność to najważniejszy parametr cechujący skuteczne działania w Internecie. Agencja marketingowa RekinySukcesu.pl wie jak osiągnąć wysoką efektywność w błękitnym i czerwonym oceanie marketingu.

Ponad 100 zadowolonych Klientów, ponad 300 przeszkolonych osób, a nam ciągle mało. Już więcej niż 9 lat spędzili użytkownicy na wykonanych przez agencję interaktywną Wrocław stronach internetowych. Dzięki temu o Twoim Kliencie wiemy wszystko, a nawet i więcej. Nie uznajemy kompromisów. Dlatego warto kliknąć w jeden z przycisków poniżej.

 

Konfigurator Kontakt

Rekiny Mobile Menu