Usability

Przeglądając różne strony i serwisy w Internecie warto zadać sobie pytanie co decyduje o porażce jednych, a o sukcesie innych? Dlaczego na niektóre strony wchodzimy i nie wczytując się dokładnie w jej przekaz nasza podświadomość decyduje o jej opuszczeniu? Jak dużo czasu może poświęcić przeciętny użytkownik szukając naszego cennika, albo informacji kontaktowych?

Usability, czyli użyteczność

Na te pytania wszystkie pytania odpowiada nauka zwana usability, czyli po polsku użyteczność. Ciekawy kurs dotyczący użyteczności prezentuje strona www.webusability.pl. Można w nim znaleźć m.in. takie informacje jak:

  • 30% wszystkich kliknięć w Internecie to kliknięcia na przycisk Wstecz;
  • czytanie z ekranu komputera jest około 25% wolniejsze od czytania z papieru (wniosek! każdy tekst powinien być krótszy niż w "realu");
  • efektywność kliknięć w banner reklamowy jest na poziomie 0,2%.

Szukasz efektywnej agencji interaktywnej?

Na naszą efektywność składa się ponad 10-letnie doświadczenie, stale rozwijająca się kadra specjalistów i rzetelne oraz uczciwe podejście do Klienta. Wiemy jak osiągnąć założone cele w błękitnym i czerwonym oceanie marketingu online.

Agencja marketingowa RekinySukcesu.pl to ponad 350 zadowolonych Klientów, ponad 2 000 przeszkolonych osób, ponad 500 tys. zł obsługiwanego w roku budżetu w kampaniach PPC. Sumując wszystkie dane, użytkownicy spędzili już łącznie ponad 90 lat na wyprodukowanych przez nas stronach internetowych. A nam ciągle mało. Nie uznajemy kompromisów. Dlatego warto kliknąć jeden z przycisków poniżej i umówić się na wizytę we Wrocławiu, Kłodzku lub na spotkanie online.

Zobacz inne:

close
keyboard_arrow_up