Usability

Przeglądając różne strony i serwisy w Internecie warto zadać sobie pytanie co decyduje o porażce jednych, a o sukcesie innych? Dlaczego na niektóre strony wchodzimy i nie wczytując się dokładnie w jej przekaz nasza podświadomość decyduje o jej opuszczeniu? Jak dużo czasu może poświęcić przeciętny użytkownik szukając naszego cennika, albo informacji kontaktowych?

Na te pytania wszystkie pytania odpowiada nauka zwana usability, czyli po polsku użyteczność. Ciekawy kurs dotyczący użyteczności prezentuje strona www.webusability.pl. Można w nim znaleźć m.in. takie informacje jak:

  • 30% wszystkich kliknięć w Internecie to kliknięcia na przycisk Wstecz;
  • czytanie z ekranu komputera jest około 25% wolniejsze od czytania z papieru (wniosek! każdy tekst powinien być krótszy niż w "realu");
  • efektywność kliknięć w banner reklamowy jest na poziomie 0,2%.

Szukasz efektywnej agencji interaktywnej?

Efektywność to najważniejszy parametr cechujący skuteczne działania w Internecie. Agencja marketingowa RekinySukcesu.pl wie jak osiągnąć założone cele w błękitnym i czerwonym oceanie marketingu online.

Ponad 300 zadowolonych Klientów, ponad 2 000 przeszkolonych osób, a nam ciągle mało. Sumując wszystkie dane, użytkownicy spędzili już łącznie ponad 90 lat na wyprodukowanych przez nas stronach internetowych. Dzięki temu o Twoim Kliencie wiemy wszystko, a nawet i więcej. Nie uznajemy kompromisów. Dlatego warto kliknąć jeden z przycisków poniżej i umówić się na wizytę we Wrocławiu, Kłodzku lub rozmowę zdalną.

keyboard_arrow_up