Efektywny marketing dla klinik korekcji wzroku

Skuteczny marketing to doskonały sposób na zdobycie szerszego grona klientów — w tym wypadku, pacjentów. Ze względu na to, iż branża medyczna stale się rozwija, konkurencja jest coraz większa. Czasem trudno jest dotrzeć do osób, które potencjalnie mogłyby być zainteresowane oferowanymi przez Ciebie usługami. Stworzenie przemyślanej strategii marketingowej z użyciem sprawdzonych narzędzi to podstawa!

Skuteczny marketing

1. Marketing w branży medycznej

Branża medyczna wiąże się z pewnymi ograniczeniami, dlatego coraz trudniej jest konkurować na rynku. Ustawa z dnia 7 kwietnia 2022 r. o wyrobach medycznych wprowadza liczne ograniczenia dotyczące marketingu tych wyrobów. Od 1 stycznia 2023 roku reklamowane mogą być wyłącznie wyroby medyczne przeznaczone dla laików, przy pomocy języka dla nich zrozumiałego. Reklama musi być wolna od wizerunku osób wykonujących zawód medyczny lub podających się za te osoby (art. 55). Niesie to szereg ograniczeń, zwłaszcza w obszarach medycyny, w których sprzęt do wykonywania zabiegów jest wyrobem medycznym dla profesjonalistów. Za tym idzie zakaz reklamowania takiego sprzętu. Nie wyklucza to zupełnie możliwości prowadzenia reklam przez podmioty z branży medycznej. Wymaga to jednak wiedzy i czujności, zwłaszcza, że odpowiedzialność za treść takiej reklamy spoczywa na zlecającym ją podmiocie gospodarczym (art. 56, ust. 2).

Jak w każdej innej branży, również i w branży medycznej musisz określić konkretne cele, jakie reklama ma pomóc Ci zrealizować. Dzięki temu łatwiej zbadasz efekty swoich działań i wyciągniesz odpowiednie wnioski, pomocne w optymalizacji działań. W lejku marketingowym znajdują się zarówno osoby poszukujące wiedzy na tematy związane z wadami wzroku, jak i te, które już ją posiadają i szukają konkretnej usługi. Chcąc zwiększyć zasięg i dotrzeć do większej ilości osób, warto w targetowaniu uwzględnić obie te grupy.

Branża medyczna - Marketing

1.1 Dlaczego marketing jest tak ważny?

Wiele firm zajmujących się korekcją wzroku poprzez wdrażanie kompleksowej strategii marketingowej chce wyróżnić się na rynku. Jak już wspomnieliśmy, branża ta jest bardzo konkurencyjna, gdyż wiele klinik i placówek medycznych oferuje podobne usługi, a pacjenci mają coraz większe wymagania. Dokładne poznanie swojej grupy odbiorców oraz dostosowanie komunikacji w taki sposób, by ich zainteresować, realnie przełoży się na sukces marki. Spójny i powtarzalny marketing pomoże także w zwiększeniu zasięgów — pozwoli dotrzeć do szerszego grona pacjentów. Zyskasz dzięki temu więcej leadów, co przełoży się na wynik finansowy.

Warto pamiętać także o promocji lokalnej — wielu pacjentów poszukuje konkretnych usług w pobliżu swojego miejsca zamieszkania. Musisz określić, na jakim obszarze chcesz się reklamować. Jasne, mogą zdarzyć się przypadki, że ktoś pokona setki kilometrów, aby skorzystać z Twoich usług, ale jest to raczej mniejszość, więc skup się na odpowiednim ustawieniu promienia wyświetlania reklam!

1.2 Marketing kliniki korekcji wzroku, a poprawa wizerunku marki

Kiedy zrozumiesz już swoją grupę docelową i nauczysz się, w jaki sposób do niej docierać, może to korzystnie wpłynąć na wizerunek Twojej marki. Wysoka jakość usług, atrakcyjne promocje, opinie zadowolonych klientów czy zaangażowanie w działania społeczne przyciągną nowych pacjentów i przyczynią się do poprawy wizerunku. Co więcej, marketing to doskonały sposób na informowanie ich o nowych usługach, jakie oferujesz oraz technologiach i rozwiązaniach stosowanych w trakcie zabiegów. Jeśli korzystasz z najwyższej jakości sprzętu, koniecznie o tym wspomnij! Przekazuj swoim odbiorcom wszystkie nowości i wyróżniki Twojej firmy, aby wybrali właśnie ją. Analizuj także konkurencję — to podstawa dobrze działającej strategii marketingowej. Świetnymi narzędziami, które Ci w tym pomogą, są Google Trends, SimilarWeb lub SEMrush.

Na korzystny wizerunek Twojej marki ma wpływ także to, czy Ty i Twoi pracownicy jesteście ekspertami w danej dziedzinie na rynku. Dobrym pomysłem jest wykorzystanie marketingu w celu edukowania pacjentów na temat zdrowia, profilaktyki i dostępnych usług medycznych. Dzięki temu lepiej zrozumieją oni swoje potrzeby. Jest to istotna wartość dodana, z jakiej pacjenci korzystają, śledząc np. social media Twojej kliniki lub zapisując się do newslettera.

2. Marketing dla klinik korekcji wzroku — dostępne narzędzia

Marketing to jedna z kluczowych kwestii, które determinują sukces każdej kliniki korekcji wzroku. Dlatego też warto skorzystać ze sprawdzonych narzędzi, które pomogą w efektywnym dotarciu do potencjalnych pacjentów.

Istnieje wiele opcji, dzięki którym mogą one zwiększyć swoją widoczność i przyciągnąć nowych Klientów. Warto postawić na narzędzia takie jak Google Moja Firma, opinie, Google Ads, social media oraz rejestracja online i infolinia dla pacjentów. Dzięki temu Klienci będą mieli łatwiejszy dostęp do informacji o klinice, a firma będzie w stanie dotrzeć do większej liczby osób zainteresowanych korekcją wzroku.

2.1 Profil firmy w Google (dawniej: Google Moja Firma)

Profil firmy w Google to bezpłatne narzędzie, które pozwala na wyświetlanie informacji o swojej firmie w wynikach wyszukiwania oraz na mapach. Umożliwia ono firmom zdobycie większej widoczności, co może pomóc w zwiększeniu liczby konwersji. Jest ono szczególnie istotne w marketingu lokalnym, bo pozwala na dotarcie do użytkowników, którzy szukają placówki przy pomocy Map Google (zarówno w przeglądarce, jak i aplikacji)!

Dzięki Profilowi firmy w Google, klinika korekcji wzroku może umieścić informacje o swoim adresie, godzinach otwarcia, numerze telefonu, adresie e-mail, zdjęciach i innych ważnych szczegółach. Są one wyświetlane w wynikach wyszukiwania Google, co ułatwia klientom znalezienie i skontaktowanie się z nią. Co więcej, narzędzie pozwala na zbieranie opinii i recenzji od pacjentów, co może wpłynąć na decyzję innych potencjalnych klientów o skorzystaniu z Twoich usług. Dodatkowo, dzięki Google Moja Firma, możesz monitorować swoją obecność w Internecie, w tym śledzić liczbę wyświetleń, kliknięć i interakcji z pacjentami.

Google Moja Firma

W skrócie, Profil firmy w Google jest ważnym narzędziem marketingowym dla klinik laserowej korekcji wzroku, ponieważ umożliwia im zwiększenie widoczności w Internecie, a tym samym zyskanie nowych leadów.

2.2 Opinie Google (w ramach Google Moja Firma)

Opinie innych pacjentów są niezwykle istotne przy podejmowaniu decyzji o wyborze zakładu leczniczego. Pozwalają one na zwiększenie zaufania do firmy, dlatego warto zachęcać do ich umieszczania. Można to zrobić na wiele sposobów, np. oferując procent zniżki za umieszczenie jej na swojej stronie internetowej lub na portalach społecznościowych. Dodatkowo warto monitorować i odpowiadać na opinie, co wpłynie pozytywnie na wizerunek kliniki.

2.3 Google Ads

Google Ads to płatne narzędzie reklamowe, które pozwala na skuteczne dotarcie do potencjalnych klientów za pomocą wyświetlania reklam w wynikach wyszukiwania Google lub na stronach internetowych. Warto zwrócić uwagę na różne rodzaje kampanii reklamowych, takie jak kampanie z wykorzystaniem słów kluczowych czy kampanie lokalne.

Google Ads może pomóc w promocji kliniki korekcji wzroku, ponieważ pozwala na wyświetlanie reklam na pierwszych pozycjach w wynikach wyszukiwania w Google dla wybranych słów kluczowych, takich jak "laserowa korekcja wzroku", "klinika okulistyczna" itp.

Ponadto, Google Ads umożliwia precyzyjne docieranie do konkretnych grup odbiorców, na przykład osób z zainteresowaniami takimi jak "okulary". Kampanie reklamowe mogą zawierać rozszerzenia np. lokalizacja kliniki, numery telefonów i linki do strony internetowej, co ułatwia potencjalnym pacjentom znalezienie i skontaktowanie się z kliniką.

2.4 Prowadzenie social mediów

Posiadanie kont w kanałach social media i ich aktualizacja to kolejna możliwość, która może pomóc w promowaniu kliniki i zdobyciu większej ilości zapytań. Dobrze prowadzone profile na portalach społecznościowych, takich jak Facebook czy Instagram, pozwalają na budowanie relacji z odbiorcami, dzielenie się informacjami o nowych usługach czy promocjach, a także na zdobywanie pozytywnych opinii od zadowolonych pacjentów.

Konkursy w mediach społecznościowych

Przykładowo, Twoja klinika korekcji wzroku może zorganizować konkurs na swoim profilu na Facebooku lub Instagramie, aby zaangażować odbiorców. Możliwości jest wiele — można poprosić obserwujących o udostępnienie postu kliniki w celu wygrania darmowej konsultacji lub zabiegu korekcji wzroku. To nie tylko zwiększa aktywność publiczności, ale także pomaga w rozpowszechnianiu informacji o firmie.

Filmy z opiniami pacjentów

Ciekawą opcją jest także prezentacja filmów z opiniami zadowolonych pacjentów, którzy podzielą się swoimi pozytywnymi doświadczeniami związanymi z zabiegiem. Z pewnością wpłynie to na większą wiarygodność i pozwoli pozyskać więcej leadów.

Rolki z gabinetów

Aby zyskać zaufanie potencjalnych pacjentów, warto pokazywać kulisy swojej pracy poprzez publikowanie rolek z gabinetów. Pokażą one zarówno profesjonalizm kliniki jak i dodadzą element ludzki, przez co firma zbuduje sympatyczny wizerunek. Ta forma jest aktualnie najbardziej promowana przez algorytm, więc zyskujesz szansę na wysokie zasięgi!

FAQ, czyli często zadawane pytania

Dodatkowo możesz udzielać odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania związane z zabiegiem laserowej korekcji wzroku. Publikowanie takich informacji na portalach społecznościowych pomaga w zaspokojeniu potrzeb potencjalnych pacjentów i zwiększa ich zainteresowanie kliniką oraz rozwiewa wątpliwości.

Warto także tworzyć treści wiedzowe. Dzięki takiemu działaniu, odbiorcy zyskają realną wiedzę oraz chętniej zdecydują się na zabieg. Istnieje również szansa, że przekażą wartościowe posty dalej, a Ty zwiększysz zasięgi swoich kont.

Podsumowując, social media to narzędzie, które może być bardzo skuteczne w promocji kliniki korekcji wzroku, dzięki zwiększeniu świadomości marki, budowaniu zaufania, docieraniu do konkretnych grup docelowych i przyciąganiu nowych klientów.

2.5 Rejestracja online, w tym dostępna dla pacjentów infolinia

Rejestracja online i dostępna dla pacjentów infolinia to kolejne narzędzia, które mogą przyczynić się do zwiększenia liczby klientów kliniki korekcji wzroku.

Dzięki łatwej i szybkiej rejestracji online klienci mogą umówić się na wizytę w dogodnym dla siebie terminie o dowolnej porze, bez potrzeby dzwonienia czy czekania w kolejce. To oznacza, że klinika staje się bardziej konkurencyjna, ponieważ oferuje usługi w sposób, który jest wygodny i szybki. Dodatkową zaletą takiego rozwiązania jest możliwość wyboru i sprawdzenia cen usług. Zdecydowanie ułatwi to podjęcie decyzji o jej wyborze przed rezerwacją. W przypadku, gdy klienci zdecydują się na konsultację, mogą ją opłacić z góry, a pieniądze trafią bezpośrednio na konto kliniki. Pamiętaj, aby stworzona platforma była responsywna, czyli dobrze wyświetlała się na smartfonach - to głównie za ich pośrednictwem są w tych czasach dokonywane rezerwacje.

Zadbaj też o infolinię! Pozwoli ona na łatwy kontakt z kliniką. Jeden numer telefonu może być przypisany do centralki — dzięki temu łatwiej będzie mierzyć statystyki, a jak wiadomo, są one niezwykle cenną wiedzą. Infolinia to też szybka możliwość konsultacji dla pacjentów. Dzięki niej rozwieją oni swoje wątpliwości. Nie zapominaj, że wysoki poziom wiedzy to kluczowy parametr podczas podejmowania decyzji.

Wszystkie te narzędzia, stanowią ważny element skutecznego marketingu kliniki korekcji wzroku. Warto poświęcić czas i zasoby na ich wdrożenie, co przyczyni się do zwiększenia liczby pacjentów i wzmocnienia pozycji na rynku. Nie bój się testować różnych możliwości i stale poszukuj niebanalnych rozwiązań, jakie będą przydatne w promocji.

3. Znaczenie posiadania dedykowanej strony www w marketingu kliniki korekcji wzroku

Zależy Ci na tym, żeby Twoja klinika była jak najbardziej widoczna i dostępna dla Twoich potencjalnych pacjentów? Niezależnie od rodzaju branży, jej wielkości, czy nawet popularności, ogromny wpływ na jej sukces ma obecność firmy w Internecie!

W chwili obecnej strony internetowe są również dobrym źródłem informacji na temat firm oraz usług. Zdecydowana większość konsumentów w pierwszej kolejności wpisuje do wyszukiwarki frazy związane z branżą/usługą, która go interesuje, a później powierza swoje zaufanie firmie, która przykuła jego największe zainteresowanie.

Strona www

3.1 Korzyści posiadania strony internetowej

Zastanawiasz się nad tym, jakie korzyści daje strona internetowa dla kliniki korekcji wzroku? Przedstawimy Ci je!

Pozyskanie nowych klientów

Jak już wcześniej wspomnieliśmy, głównym czynnikiem napędzającym biznes jest posiadanie własnej strony internetowej. Atrakcyjna witryna zatrzyma potencjalnego klienta, dzięki czemu poświęci czas na zapoznanie się z Twoją ofertą. Czynniki takie, jak posiadanie formularzy kontaktowych, czatów na żywo z pracownikiem oraz danych kontaktowych są w stanie zwiększyć szansę na pozyskanie potencjalnego klienta.

Dobre pozycjonowanie SEO dla strony internetowej daje możliwość, aby drastycznie zwiększyć zasięg. Dzięki temu strona dla Twojej kliniki wzroku ma szanse pokazywać się w pierwszych wynikach wyszukiwania na Google. Co to znaczy? Kiedy klient szuka w wyszukiwarce usługi korekcji wzroku, to istnieje spora szansa, że akurat Twoja strona pojawi się w jego wynikach jako pierwsza!

Co więcej, strona internetowa to wspólny punkt innych działań zarówno e-marketingowych, (takich jak Google Ads, newsletter czy nawet SMS-marketing), a nawet klasycznego marketingu offline (banery, ulotki). Dlaczego? Wszystkie te formy ostatecznie sprowadzają użytkownika na witrynę, więc inwestując w nią, zyskuje się możliwość pełnego wykorzystania kilkunastu-kilkudziesięciu form marketingu. Jest ona kluczową wizytówką kliniki!

Dzięki możliwości tworzenia lokalnych reklam możesz zmaksymalizować ruch do strony swojej kliniki, co zwiększy szanse na zdobycie leadów z danej lokalizacji. Klienci bardzo często poszukują usług w pobliżu miejsca swojego zamieszkania. To może sprawić, że Twoja klinika zyska więcej lokalnych pacjentów.

Wiarygodność

Istnieje prawdopodobieństwo, że istnieją już kliniki wzroku, które świadczą podobne usługi do Twoich. Co w takiej sytuacji?

Strona internetowa jest idealnym sposobem na zwiększenie wiarygodności swojej firmy! Dzięki niej możesz wyróżnić się na tle swojej konkurencji, co przekona potencjalnego klienta, żeby skorzystać akurat z usług Twojej kliniki. Strona, która dobrze wygląda oraz w czytelny sposób przedstawia swoją ofertę, ma zdecydowanie większe szanse, na zdobycie klienta!

Witryna stanowi idealne narzędzie do prezentacji dowolnych treści związanych z Twoją kliniką korekcji wzroku. Możesz umieścić na niej nie tylko opis oferowanych usług, ale również wzbogacić ją w różnego rodzaju materiały multimedialne, takie jak zdjęcia czy filmy. Dodatkowo prezentacja takich treści pozwala na lepsze zrozumienie i zapamiętanie informacji przez użytkowników.

Umieszczenie na stronie odnośników do innych ważnych źródeł związanych z Twoją branżą zwiększa również wiarygodność Twojej kliniki korekcji wzroku. W ten sposób pokazujesz, że śledzisz najnowsze trendy i jesteś na bieżąco z informacjami z dziedziny korekcji wzroku, co może wpłynąć pozytywnie na zaufanie klientów.

Aktualności i ogłoszenia

Na stronie w łatwy sposób możesz zamieszczać aktualności, czy też ogłoszenia dotyczące Twojej kliniki. Dzięki temu możesz utrzymywać swoich klientów na bieżąco ze wszystkim, co robisz. Przykładowo możesz przygotować wpis, który dotyczy opisu danej metody korekcji wzroku lub opisu schorzenia, w którym zawrzesz odnośniki do oferty pozwalającej je zwalczyć. W ten sposób można pozyskać potencjalnego klienta, który chciał dowiedzieć się o swoim schorzeniu, a w trakcie czytania o nim znalazł akurat ofertę jego zabiegu, którą wykonujesz. W przypadku, gdy potencjalny klient natrafi na treści szczególnie istotne dla niego, zwiększa to szanse na to, że skorzysta akurat z Twoich usług!

Warto tutaj wspomnieć o możliwości wyposażenia jej w funkcję powiadomień PUSH, czyli automatycznych wiadomości, które są wysyłane do użytkownika, jeśli ten wyrazi na to zgodę. Dzięki temu, klienci, którzy zapisali się na powiadomienia, otrzymują informacje o najnowszych ofertach, promocjach, czy też ważnych wydarzeniach w klinice bezpośrednio na swoje urządzenia mobilne. To świetna forma przypominania o firmie, która może zwiększyć szanse na przyciągnięcie potencjalnego pacjenta, który w innym przypadku mógłby o nas zapomnieć. Powiadomienia PUSH to też skuteczna forma komunikacji, która pozwala na szybką informację o modyfikacji godzin pracy, dostępności nowych usług czy też zmianie adresu kliniki.

3.2 Nasza realizacja strony dla kliniki Idealny Wzrok

Idealny Wzrok

Nasza agencja miała przyjemność przygotować stronę internetową dla kliniki Idealny Wzrok. W naszej realizacji postawiliśmy na atrakcyjny design, uwzględniający kolorystykę powszechnie używaną w placówkach medycznych (odcienie koloru niebieskiego). Podstawą działań było dla nas stworzenie przede wszystkim przyjemnego intuicyjnego dla użytkownika interfejsu, zawierającego duże przyciski (ze względu na specyfikę branży), formularz przenoszący potencjalnego pacjenta do kolejnych kroków, a także liczne animacje. Wykonaliśmy również szereg działań SEO, które pomogły klinice docierać do nowych potencjalnych klientów, dzięki wysokim wynikom pozycjonowania. Chcąc uzyskać informacje o lekarzach w klinice, pacjent może przejść do podstrony z katalogiem lekarzy, gdzie znajdują się rozwijane sekcje z informacjami o nich — ich wiedzy, doświadczeniu oraz dodatkowe opisy własne. Podział na konkretne placówki ułatwia dotarcie do informacji. Poprzez takie działania zakład leczniczy pokazuje otwartość na klienta oraz to, jak ważny jest on dla nich. Są to rzeczy, które mocno wpływają na zdobycie nowego klienta!

Pozycjonowanie - Idealny Wzrok

Pierwszą rzeczą, która wita osobę odwiedzającą stronę, jest formularz, który zachęca do zarezerwowania bezpłatnej konsultacji medycznej, po której klinika może zyskać nowego klienta, chcącego skorzystać z ich usług. Jest on bardzo prosty, gdyż wystarczy wypełnić dwa pola, zaznaczyć zgodę i poprosić o kontakt. Dodatkowo posiada walidację i reCaptchę, dzięki czemu placówka nie otrzymuje zbędnych leadów. Należy podkreślić, iż formularz jest zgodny z RODO. Zaimplementowaliśmy funkcjonalność live chatu, dzięki której klient może w danej chwili przeprowadzić rozmowę z jednym z pracowników kliniki oraz zaawansowany konfigurator, który sprawdza, który zabieg będzie idealny dla użytkownika! W ten sposób strona zbiera z potencjalnym przyszłym pacjentem mini-wywiad. Zadaje pytania o wiek pacjenta, objawy z narządu wzroku, choroby okulistyczne i inne schorzenia. Konfigurator pyta również o oczekiwania pacjenta dotyczące zabiegu (czas, cena, ograniczenia w okresie przejściowym po zabiegu). Po szeregu krótkich pytań wyświetla się miejsce, gdzie powinien pozostawić swój numer telefonu. Na końcu formularza ukazuje się informacja o dobranym sugerowanym zabiegu, jego cenie oraz innych szczegółach. Jest to niezwykle wygodne rozwiązanie zarówno dla pacjenta, ponieważ otrzymane informacje są spersonalizowane i konkretne, jak i dla centrum okulistycznego, bo niskim kosztem generuje ciepły lead.

Strona główna - Idealny Wzrok

4. Pozycjonowanie w marketingu kliniki korekcji wzroku

Poprawa wyników pozycji strony w wyszukiwarce zawsze wymaga od specjalisty SEO, aby troszcząc się o wysokie lokaty w Google nie tylko nie uszkodził strony, ale też nie spowodował, że jej jakość dla użytkowników się pogorszy. Nie ma mowy o jakiejkolwiek użyteczności strony z branży medycznej, jeśli będzie zawierała treści nieprawdziwe, wątpliwe lub przynajmniej niebudzące zaufania.

Klinika laserowej korekcji wzroku, jak i innych jednostek związanych z ochroną zdrowia, powinna zatem zawierać wyłącznie wysokiej jakości, specjalistyczne, rzetelne i godne zaufania teksty. Wynika to nie tylko z zasad współżycia społecznego, lecz także wprost z wytycznych Google’a.

FAKT 1. ✅

Algorytmy Google’a starają się określić, czy treść na stronie spełnia kryteria EEAT, czyli czy stoi za nimi doświadczenie (Experience), wiedza (Expertise), wiarygodność (Authoritativeness) i zaufanie (Trustworthiness). Strony, których treści nie budzą zaufania, będą słabiej widoczne w wynikach wyszukiwarki.

FAKT 2. ✅

Google kładzie jeszcze większy nacisk na jakość treści na stronach, które są związane z kluczowymi dziedzinami życia, tzw. YMYL (Your Money or Your Life). Zaliczamy do nich m.in. strony poświęcone finansom i zdrowiu

Źródło: Centrum wyszukiwarki Google | E-A-T i wskazówki dla testerów jakości

Dlatego zadbaliśmy o to, by na stronie kliniki laserowej korekcji wzroku Idealny Wzrok była wyłącznie wysokiej jakości, rzetelna i godna zaufania treść. Szczegółowo opisaliśmy: metody leczenia, przebieg zabiegu, konieczne przygotowanie oraz cennik. Pracownicy zostali przedstawieni z imienia, nazwiska, zdjęcia, stopnia naukowego i tytułu zawodowego, a także za pomocą krótkiego opisu ich doświadczenia, umiejętności bądź specjalizacji. Strona jest pozbawiona jałowych tekstów, chwytliwych sloganów i tanich obietnic bez pokrycia. Na zakładce kontaktowej wyraźnie zostały podane zarówno adresy placówek, jak i dane spółki, w tym jej numer NIP i REGON. Opisano również studia przypadków - historie pacjentów, którzy zgodzili się opowiedzieć swoje historie. Podano ich imiona, wizerunek, objawy, diagnozę, leczenie i jego efekty. Przypadki udokumentowano zdjęciami, w tym wykonanymi w klinice. Spójrzcie na przykład historii pana Adama.

Optymalizacja techniczna zeszła na drugi plan, choć o niej również nie zapomnieliśmy. Strona została zbudowana na silniku Joomla! 3, z naszymi licznymi modyfikacjami i integracjami. Pomimo dużej ilości treści, licznych formularzy i dodatków (w tym live czatu za pośrednictwem Messengera), obsługi niezależnych treści dla wielu miast, strona ma świetne wyniki w ocenie podstawowych wskaźników internetowych:

Optymalizacja techniczna

Co z linkami? Tutaj również dbaliśmy o ich wysoką jakość, rezygnując z artykułów sponsorowanych w niepewnych portalach, a zwłaszcza napisanych przez wydawcę spoza branży medycznej.

Jakie są efekty? Dla wszystkich miast, w których obecna jest klinika Idealny Wzrok, dla frazy korekcja wzroku + miasto oraz laserowa korekcja wzroku + miasto strona jest znajdowana w TOP10 wyników wyszukiwania, a dla 4 z 7 miast zajmuje ona przeważnie pierwszą lokatę!

Wyniki pozycji

Wykres pozycji dla zapytania korekcja wzroku + miasto. Uwzględnia 7 miast, w tym nowe miasta, dodane przed kilkoma miesiącami.

5. Efektywny marketing z pomocą agencji kreatywnej

Agencja kreatywna może pomóc w tworzeniu i realizacji strategii marketingowej dla Twojej kliniki korekcji wzroku. Dzięki zespołowi ekspertów specjalizujących się w copywritingu, pisaniu treści, tworzeniu stron internetowych i marketingu cyfrowym możesz poprawić wizerunek marki, zwiększyć obecność w Internecie i generować więcej leadów. Agencja kreatywna dysponuje wiedzą i zasobami, które pozwolą Ci osiągnąć sukces na rynku.

Marketing - efektywność

Znaczenie strategii marketingowej dla klinik korekcji wzroku

Marketing jest niezbędny dla każdego biznesu, a kliniki korekcji wzroku nie są wyjątkiem. Bez solidnej strategii marketingowej może być trudno przyciągnąć nowych pacjentów i utrzymać zaangażowanie obecnych. Skuteczna strategia marketingowa może pomóc Twojej klinice wyróżnić się na tle konkurencji, przekazać unikalną propozycję wartości i zbudować zaufanie u docelowych odbiorców.

Kompleksowa strategia marketingowa obejmuje wiele elementów, takich jak:

  • Branding
  • Communication design
  • Odpowiednio zaprojektowane grafiki marketingowe
  • Chwytliwe treści
  • Obsługa mediów społecznościowych
  • E-mail marketing
  • SEO
  • Docelowa strona internetowa

i wiele innych, pomniejszych aspektów.

Opracowanie, zaprojektowanie i wdrożenie strategii marketingowej, nie jest łatwym zadaniem — wymaga wiele czasu, zasobów i wiedzy, co może być przytłaczające dla zapracowanych właścicieli centrum okulistycznego. Właśnie w tym miejscu z pomocą przychodzimy my!

Agencja kreatywna to zespół profesjonalistów marketingowych, którzy specjalizują się w różnych aspektach marketingu, takich jak copywriting, tworzenie treści, projektowanie graficzne, branding, social media, SEO i marketing cyfrowy. Agencje kreatywne współpracują z klientami w celu opracowania i realizacji kompleksowych strategii marketingowych, które są zgodne z ich celami i założeniami biznesowymi.

Ponadto rolą agencji kreatywnej jest zapewnienie wiedzy, zasobów i wskazówek, aby pomóc klientowi osiągnąć ich cele marketingowe. Współpracujemy z klientami w celu głębokiego zrozumienia ich działalności, grupy docelowej i konkurencji. W oparciu o to zrozumienie tworzymy dostosowane do potrzeb strategie marketingowe, które wykorzystują różne kanały i taktyki marketingowe.

Strategia marketingowa

Jak agencja kreatywna może pomóc Ci w budowaniu Twojej marki?

Silna marka komunikuje Twoją unikalną propozycję wartości i buduje zaufanie u Twoich docelowych odbiorców. Oto kilka sposobów, w jaki agencja kreatywna może pomóc Ci w budowaniu marki:

Opracowanie silnego przekazu marki. Agencja kreatywna może pomóc Ci w opracowaniu silnego przekazu marki, który komunikuje Twoją unikalną propozycję wartości i rezonuje z docelowymi odbiorcami. Przesłanie marki powinno być spójne we wszystkich kanałach marketingowych, w tym na stronie internetowej, w mediach społecznościowych, w e-mail marketingu i reklamie.

Stworzenie spójnej tożsamości wizualnej. Spójna tożsamość wizualna jest niezbędna do zbudowania silnej marki. Jako agencja kreatywna, pomożemy Ci w opracowaniu tożsamości wizualnej, która odzwierciedla przesłanie Twojej marki oraz komunikuje Twoje wartości i osobowość. Tożsamość wizualna powinna być spójna we wszystkich kanałach marketingowych, w tym logo, paleta kolorów, typografia, obrazy itp.

Opracowanie strategii treści. Tworzenie treści jest niezbędnym elementem każdej strategii marketingowej. Strategia ta powinna obejmować różne rodzaje treści, takie jak posty na blogu, filmy wideo, infografiki, whitepapers i inne.

Wykorzystanie mediów społecznościowych. Social media to potężne narzędzie do budowania świadomości marki i angażowania docelowych odbiorców. Agencja kreatywna pomoże Ci w opracowaniu strategii social media, która wykorzystuje różne kanały social media, aby dotrzeć do grupy docelowej i zbudować swoją markę. Strategia ta powinna obejmować tworzenie i udostępnianie angażujących treści, odpowiadanie na komentarze i wiadomości oraz prowadzenie ukierunkowanych reklam.

6. Podsumowanie

Współpracując z zespołem ekspertów, którzy specjalizują się w copywritingu, tworzeniu treści, brandingu, mediach społecznościowych, SEO i marketingu cyfrowym, możesz opracować i zrealizować kompleksową strategię marketingową, która jest zgodna z Twoimi celami biznesowymi.

Agencja kreatywna może zapewnić wiedzę i zasoby, których potrzebujesz, aby poprawić swoją obecność w Internecie, wygenerować więcej leadów, zatrzymać istniejących pacjentów i zbudować swoją markę. Opracowując plan marketingowy, tworząc skuteczne kampanie marketingowe i mierząc sukces swoich działań marketingowych, możesz osiągnąć swoje cele biznesowe i rozwijać swoją klinikę korekcji wzroku. Ponadto agencje kreatywne korzystają z najnowszych narzędzi i technologii, dzięki czemu masz większe szanse na zyskanie przewagi nad konkurencją.

Samodzielne prowadzenie działań marketingowych może być czasochłonne i kosztowne, szczególnie gdy nie ma się doświadczenia w tej dziedzinie. Skorzystanie z pomocy agencji kreatywnej pozwala na zaoszczędzenie czasu i pieniędzy, ponieważ specjaliści z agencji wiedzą, jakie działania przyniosą najlepsze efekty, a jednocześnie nie przekroczą założonego budżetu.

Agencja kreatywna nie tylko przygotowuje strategię marketingową, ale także oferuje wsparcie na każdym etapie prowadzenia działań reklamowych. Jeśli pojawią się jakieś problemy lub pytania, jest gotowa do szybkiej reakcji i pomocy. Oprócz bezpośredniej pomocy, agencja kreatywna regularnie monitoruje i analizuje skuteczność prowadzonych działań. Pozwala to na ich ciągłe ulepszanie i dostosowanie do zmieniających się potrzeb i wymagań klienta.

keyboard_arrow_up

Szukasz efektywnej agencji interaktywnej?

Na naszą efektywność składa się ponad 10-letnie doświadczenie, stale rozwijająca się kadra specjalistów i rzetelne oraz uczciwe podejście do Klienta. Wiemy jak osiągnąć założone cele w błękitnym i czerwonym oceanie marketingu online.

Agencja marketingowa RekinySukcesu.pl to ponad 350 zadowolonych Klientów, ponad 2 000 przeszkolonych osób, ponad 500 tys. zł obsługiwanego w roku budżetu w kampaniach PPC. Sumując wszystkie dane, użytkownicy spędzili już łącznie ponad 90 lat na wyprodukowanych przez nas stronach internetowych. A nam ciągle mało. Nie uznajemy kompromisów. Dlatego warto kliknąć jeden z przycisków poniżej i umówić się na wizytę we Wrocławiu, Kłodzku lub na spotkanie online.

Zobacz inne:

close
keyboard_arrow_up