6 sposobów na zarabianie w mediach społecznościowych

Prezentujemy eksperckie porady, jak zarabiać na portalach społecznościowych będąc właścicielem małego biznesu. Czemu nie wykorzystać okazji, by zyskać dodatkowe przychody?

Znamy oczywistą istotę mediów społecznościowych w dzisiejszym rozwoju firmy lub marki osobistej, o czym pisaliśmy w naszym wpisie blogowym: Które media społecznościowe nadają się do wykorzystania w biznesie?. Pozwalają one przede wszystkim w prosty sposób znaleźć i umożliwić kontakt z Twoją firmą, ale i nie tylko. Pozwalają one również na zarabianie pieniędzy!

Jeżeli nigdy wcześniej nie używałeś mediów społecznościowych, nie zniechęcaj się do nauki nowej umiejętności. Nawet osoby w skromnym stopniu zaznajomione w temacie mediów społecznościowych mogą w prosty sposób opanować i wykorzystać popularne platformy, aby zmaksymalizować swoje dochody z małego biznesu. Pozwólcie, że przedstawimy wam kilka opcji możliwych do wdrożenia, które pozwolą wam zarabiać na waszych platformach w mediach społecznościowych.

1. Zarabianie na prowizjach z postów sponsorowanych

Zarabianie na prowizjach postów sponsorowanych

Jednym ze sposobów, w jaki Twoja mała firma może zarabiać na mediach społecznościowych, jest promowanie produktów lub usług innych firm. Jest to znane jako "sponsorowane posty" i jest to bezpośredni sposób na zarabianie pieniędzy w mediach społecznościowych. Marka będzie sponsorować posty, aby pokazać się na odpowiednich stronach, a kiedy użytkownik kliknie tę reklamę, otrzymasz wynagrodzenie.

Takie platformy jak Allegro jeszcze bardziej upraszczają cały proces, posiadając tak zwane programy partnerskie. W przypadku tej konkretnej platformy jest to „Allegro Polecam”. Polega on na tym, że za każdym razem kiedy ktoś kupi produkt z udostępnionego przez Ciebie linku do niego, Allegro zapłaci ci prowizję. Aby uzyskać więcej informacji na temat wspomnianego programu, odwiedź stronę Allegro!

2. Otrzymywanie wynagrodzenia za recenzowanie produktów afiliacyjnych

Recenzowanie produktów afiliacyjnych

Kolejnym sposobem na zarabianie pieniędzy z wykorzystaniem mediów społecznościowych jest recenzowanie produktów afiliacyjnych. Firmy będą szukać recenzji od innych lub twórców z podobną bazą odbiorców i będą za nie płacić. Przykładowo powiedzmy, że jesteś barberem i masz własny salon. W takiej sytuacji firma produkująca pomady do włosów może prosić cię przykładowo o opublikowanie recenzji ich najnowszego produktu na swoich mediach społecznościowych, a ty w zamian otrzymujesz wynagrodzenie.

3. Sprzedawaj własne produkty lub usługi

Sprzedawaj własne produkty

Innym sposobem wykorzystania mediów społecznościowych do zarabiania pieniędzy dla małej firmy jest sprzedaż własnych produktów. Możesz zamienić swoje konta w mediach społecznościowych w lejek sprzedażowy dla produktów lub usług Twojej firmy. W rzeczywistości, niektóre serwisy społecznościowe pozwalają zamienić swoje konta w wirtualne sklepy internetowe.

4. Zarabianie pieniędzy poprzez sprzedaż usług coachingowych

Usługi coachingowe

Jeśli masz unikalny zestaw umiejętności lub jesteś pasjonatem czegoś, być może możesz zaoferować usługi coachingowe. Wiele osób poszukuje możliwości samorozwoju lub uczenia się nowych umiejętności. Możesz wykorzystać ten popyt, jeśli masz specyficzną niszę, która jest wartościowa dla innych ludzi.

5. Prowadź media społecznościowe innych firm

Prowadzenie mediów społecznościowych

W dzisiejszych czasach żadna firma nie może pozwolić sobie na przeoczenie wartości, jaką mają media społecznościowe w promowaniu swoich działań marketingowych. Jeżeli jesteś dobrym copywriterem i potrafisz tworzyć treści, które wiele osób lubi i śledzi, to możesz użyć swoich zdolności, aby pomóc prowadzić media społecznościowe osobom trzecim. Możesz użyć swoich umiejętności, w celu dorobienia satysfakcjonującej kwoty, oferując usługi zarządzania czyimiś mediami społecznościowymi.

6. Zostań influencerem

Zostań influencerem

Możesz również spróbować swoich sił jako influencer. Influencer to ktoś, kto ma umiejętności wpływania na decyzje zakupowe ludzi poprzez swój autorytet, wiedzę lub relacje ze swoimi odbiorcami. Są to ludzie, którzy zbudowali reputację ze względu na swoją wiedzę i doświadczenie w określonym temacie i oferują regularne posty. Marki są bardziej niż chętne do płacenia influencerom w mediach społecznościowych, ponieważ pomagają oni tworzyć trendy i zachęcają swoich zwolenników do kupowania produktów, które promują.

7. Podsumowanie

Jak widzicie, sposobów monetyzacji mediów społecznościowych jest całkiem sporo. Warto poświęcić chwilę dla tego tematu, ponieważ przy odpowiednim zaangażowaniu pozwala on na fajny dorobek niedużym nakładem pracy! Zarabianie z wykorzystaniem mediów społecznościowych to z pewnością idealna okazja na stworzenie źródła dodatkowego dochodu!

keyboard_arrow_up

Szukasz efektywnej agencji interaktywnej?

Na naszą efektywność składa się ponad 10-letnie doświadczenie, stale rozwijająca się kadra specjalistów i rzetelne oraz uczciwe podejście do Klienta. Wiemy jak osiągnąć założone cele w błękitnym i czerwonym oceanie marketingu online.

Agencja marketingowa RekinySukcesu.pl to ponad 350 zadowolonych Klientów, ponad 2 000 przeszkolonych osób, ponad 500 tys. zł obsługiwanego w roku budżetu w kampaniach PPC. Sumując wszystkie dane, użytkownicy spędzili już łącznie ponad 90 lat na wyprodukowanych przez nas stronach internetowych. A nam ciągle mało. Nie uznajemy kompromisów. Dlatego warto kliknąć jeden z przycisków poniżej i umówić się na wizytę we Wrocławiu, Kłodzku lub na spotkanie online.

Zobacz inne:

close
keyboard_arrow_up