Aktualne wymiary grafik na Facebooka 2024

| zaktualizowano:

Jeśli szukasz odpowiedzi na pytania:

 • Jakie są aktualne wymiary grafik na Facebooka?
 • Jaką stosować rozdzielczość zdjęć na Fb?
 • Jakie formaty grafik rekomenduje Facebook?

Mamy to, czego potrzebujesz! Przeczytaj nasz wpis i dowiedz się, jak tworzyć kreacje graficzne, żeby wyświetlały się poprawnie w jak najlepszej jakości.

Rekomendacje Facebooka zmieniają się na tyle często, że nawet specjalistom trudno za nimi nadążyć, dlatego najlepiej dodaj ten wpis do zakładki w przeglądarce i wracaj do niego, kiedy tylko będziesz szukać wytycznych grafik na Fb. Poniższą listę weryfikujemy i aktualizujemy regularnie, co najmniej raz w miesiącu. Warto zaznaczyć, że w tym wpisie poruszymy również temat aktualnych grafik na Facebooka 2024 zarówno na mobile, jak i na desktopie, jeśli istnieją różnice w ich wyświetlaniu. Nie musisz się więcej obawiać o to, że zaprojektowane przez Ciebie zdjęcie w tle dla fanpage’a, będzie źle się przycinało na smartfonie.

Zapraszamy do naszego wpisu z aktualnymi rozmiarami grafik na Facebooka w 2024 roku!

Dodawanie stronę do zakładek

Wymiary grafik na Fb - Profil firmowy i prywatny

Zdjęcie profilowe - Awatar

Wymiary zdjęcia profilowego na Facebooka

Pobierz i edytuj przykładowe zdjęcie profilowe na Facebooka - wymiary 800 x 800 (2024)

Wybór zdjęcia profilowego mówi sporo o Tobie albo o profilu marki - stanowi identyfikację graficzną, która będzie towarzyszyć wszystkim działaniom na Facebooku. Warto, aby zaprojektować je w odpowiednio dopasowany do charakterystyki Twojej firmy i co najważniejsze - przemyślany - sposób. Najlepszym sposobem jest umieszczenie na nim logo, dzięki czemu użytkownicy Facebooka nie będą mieli problemu z odnalezieniem marki. Zastanawiasz się, jakie są aktualne wymiary zdjęcia profilowego na Facebooku w 2024 roku? Podpowiadamy!

 • Minimalna rozdzielczość zdjęcia: 170 x 170 px
 • Rekomendowana rozdzielczość: 800 x 800 px
 • Wyświetla się w wymiarach: 170 x 170 na komputerze, 128 x 128 na smartfonie i 36 x 36 jako miniatura
 • Pro Tip: Zdjęcie profilowe jest wyświetlane jako koło - trzeba uważać, żeby nie zostały przycięte jego ważne elementy umieszczone w rogach

Zdjęcie w tle profilu - Cover Photo

Wymiary zdjęcia w tle na Facebooku

Pobierz i edytuj przykładowe zdjęcie w tle profilu na Facebooku - wymiary 851 x 315 (2024)

Obecnie trendem światowego marketingu są minimalistyczne zdjęcia w tle - to swoista wizytówka, najczęściej w formie dobrej jakości zdjęcia z niewielkim napisem. Stwórz je w taki sposób, aby spójnie komponowało się z profilowym - pamiętaj, że będzie ono zasłaniało część tła. Koniecznie wykorzystaj kolory charakterystyczne dla Twojej marki i zadbaj o to, żeby elementy znajdujące się na grafice były duże i wyraźne. Jakie są aktualne wymiary dla zdjęcia w tle na Facebooku w 2024 roku?

 • Minimalma rozdzielczość: 400 x 150 px
 • Rekomendowana rozdzielczość: 851 x 315 px
 • Wyświetla się w wymiarach: 820 x 312 px na komputerze, 640 x 360 px na smartfonie. Bezpieczny obszar, który wyświetli się w pełni zarówno na desktopie, jak i na mobile, to 640 x 312 px - w tym obszarze możesz dowolnie umieszczać najistotniejsze elementy, takie jak nazwę marki, obszar jej działań, czy najważniejsze produkty.
 • Pro Tip: Pamiętaj, żeby istotne elementy umieszczać w obszarze widocznym na wszystkich urządzeniach z wyłączeniem niewielkiego obszaru tła u dołu z lewej strony przeznaczonego na zdjęcie profilowe

Zdjęcie w tle wydarzenia na Facebooku

Wymiary zdjęcia w tle wydarzenia na Facebooku

Pobierz i edytuj przykładowe zdjęcie w tle wydarzenia na Facebooku - wymiary 1200 x 628 (2024)

Tło wydarzenia to współczesny odpowiednik plakatu - najlepiej umieścić na nim kluczowe informacje takie jak nazwę wydarzenia, jego miejsce i datę. Powinno mieć ono charakter promocyjny, także postaraj się zaprojektować je w taki sposób, aby jak najbardziej przyciągało wzrok użytkowników. Stosując podane przez nas poniżej aktualne wymiary zdjęcia w tle wydarzenia na Facebooku, nie musisz martwić się o jego przycięcie. Warto jednak podkreślić, że na smartfonie zastosowany zostanie gradient, dlatego koniecznie sprawdź, czy wybrane przez Ciebie zdjęcie wygląda dobrze, szczególnie jeśli istotne elementy znajdują się blisko jego dolnej krawędzi.

 • Współczynnik proporcji: 1,91:1
 • Rekomendowana rozdzielczość: 1200 x 628 px

Zdjęcie w tle grupy na Facebooku

Wymiary zdjęcia w tle grupy na Facebooku

Pobierz i edytuj przykładowe zdjęcie w tle grupy na Facebooku - wymiary 1640 x 856 (2024)

Tło grupy powinno być elementem łączącym jej członków i jasno komunikującym cel grupy. W widocznym na wszystkich urządzeniach miejscu umieść jej nazwę i zdjęcie nawiązujące do tematyki. Im prostsza grafika, tym lepiej. Warto zaznaczyć, że mimo stale wprowadzanych przez Facebooka zmian, w tym wypadku nie zastosowano gradientu, charakterystycznego dla zdjęć w tle wydarzeń.

 • Współczynnik proporcji: 1,91:1
 • Rekomendowana rozdzielczość: 1640 x 856 px
 • Pro Tip: Pamiętaj, żeby istotne elementy umieszczać na środku tła, ponieważ jego centralna część będzie wyświetlana jako miniatura grupy. Ponadto górne i dolne 96 px (zaznaczyliśmy ten obszar na zdjęciu) może zostać ucięte w zależności od wymiarów ekranu użytkownika.

Post poziomy

Wymiary postu poziomego na Facebooku

Pobierz i edytuj przykładowe zdjęcie postu poziomego na Facebooku - wymiary 1200 × 900 px (2024)

Choć najpopularniejszym w minionym roku formatem dla postów na Facebooku był kwadrat (1200 x 1200 px ze względu na możliwość natychmiastowego repostowania publikacji na Instagramie), wielu użytkowników nadal stosuje posty poziome. Jakie są ich wymiary w 2024 roku?

 • Współczynnik proporcji: 4:3
 • Rekomendowana rozdzielczość: 1200 × 900 px

Post pionowy

Wymiary postu pionowego na Facebooku

Pobierz i edytuj przykładowe zdjęcie postu pionowego na Facebooku - wymiary 1080 × 1620 px (2024)

Post w pionie powinien być tworzony z myślą o urządzeniach mobilnych, ponieważ to na smartfonach ma największą skuteczność. Aktualne wymiary posta pionowego na Facebooku w 2024 roku, to:

 • Współczynnik proporcji: 2:3
 • Rekomendowana rozdzielczość: 1080 × 1620 px

Warto dodać, że coraz popularniejszym formatem jest również 800 x 1000 px - warto o nim pamiętać!

Post kwadratowy

Wymiary postu kwadratowego na Facebooku

Pobierz i edytuj przykładowe zdjęcie postu kwadratowego na Facebooku - wymiary 1200 × 1200 px (2024)

Post w kwadracie stanowi kompromis między poziomym ekranem komputera a pionowym ekranem telefonu komórkowego. Jak już wcześniej wspomnieliśmy, ten rodzaj publikacji doskonale sprawdza się w przypadku, jeśli zależy Ci na repostowaniu materiałów równocześnie na Facebooku i Instagramie z pomocą MetaBusiness. Tym sposobem nie musisz martwić się, że dobrze wyglądająca na Fb grafika, nieestetycznie przytnie się na Ig.

 • Współczynnik proporcji: 1:1
 • Rekomendowana rozdzielczość: 1200 × 1200 px

Post wideo

Wymiary postu wideo na Facebooku

Filmy są polecane, ponieważ angażują użytkowników silniej niż standardowe posty graficzne. Choć nie da się ukryć, że 2024 był rokiem rolek, to jednak posty wideo na Facebooku nadal są popularne i warto z ich pomocą urozmaicać feed.

Post z linkiem zewnętrznym

Wymiary postu z linkiem zewnętrznym na Facebooku

Pobierz i edytuj przykładowe zdjęcie postu z linkiem zewnętrznym na Facebooku - wymiary 1200 × 628 px (2024)

Przy udostępnianiu linku Facebook automatycznie kreuje jego miniaturę w formie wpisu typu linkpost. Koniecznie zwróć uwagę na to, jak wygląda podgląd udostępnianego przez Ciebie materiału, ponieważ może to wpłynąć na zaangażowanie odbiorców. Serdecznie polecamy w tym celu narzędzie Sharing Debugger. Jakie są aktualne wymiary tego typu grafiki w 2024 roku?

 • Automatyczna rozdzielczość 1200 x 628 px

Post typu pokaz slajdów

Wymiary postu typu pokaz slajdów na Facebooku

Pobierz i edytuj przykładowe zdjęcie postu typu pokaz slajdów na Facebooku - wymiary 1280 × 720 px (2024)

Zmieniające się grafiki w formie pokazu slajdów, które mogą zastąpić gify albo posty wideo.

 • Współczynnik proporcji: 16:9
 • Rekomendowana rozdzielczość: 1280 × 720 px

Facebook/Messenger Stories

Wymiary Facebook/Messenger Stories

Pobierz i edytuj przykładowe zdjęcie Facebook/Messenger Stories - wymiary 1080 × 1920 px (2024)

Tworzenie stories to doskonały sposób na pogłębianie relacji z odbiorcami - pozwala na to, aby Twoja marka zapadła w pamięci użytkowników Facebooka na dłużej. Jakie są aktualne wymiary stories w 2024 roku?

 • Współczynnik proporcji: 9:16
 • Minimalne wymiary: 500 x 890 px
 • Rekomendowana rozdzielczość: 1080 × 1920 px

Wymiary reklam na Fb - Facebook Ads

Oprócz promocji swojej marki z pomocą strategii komunikacji przydatne okazują się również płatne reklamy na Facebooku. O ile są trafnie zaplanowane, pozwalają na dotarcie w krótkim czasie idealnie do Twojego grona odbiorców. Ważne jest, aby kampanie tego typu tworzyć w przemyślany sposób, a więc pilnowanie aktualnych rozmiarów grafik Facebook Ads jest kluczowe.

Reklamy graficzne

Wymiary reklamy graficznej na FB
Wymiary reklamy graficznej na FB

Pobierz i edytuj przykładowe zdjęcie Facebook/Messenger Stories - wymiary 1200 x 628 px lub 1200 × 1200 px (2024)

Pozwalają zwiększyć zainteresowanie marką pokazując odbiorcom Twoje grafiki. Zastanawiasz się, jakie powinny być aktualne wymiary reklamy graficznej na Facebooku w 2024 roku? Podpowiadamy!

 • Współczynnik proporcji: od 1,91 do 1,1
 • Minimalne wymiary: 254 x 133 px
 • Rekomendowana rozdzielczość: 1200 x 628 lub 1200 × 1200 px
 • Pro Tip: Obecnie nie istnieje już ograniczenie co do ilości tekstu w na obrazach reklamowych, ale wciąż najlepiej sprawdzają się grafiki zawierające do 20% tekstu. Większa jego ilość może odstraszyć odbiorców, co spowoduje, iż reklama osiągnie niższe wyniki zaangażowania.

Reklamy wideo in-stream

Wymiary reklamy wideo na FB
Wymiary reklamy wideo na FB

Reklamy wideo są wyświetlane przy oglądaniu przez użytkowników filmów na Fb lub transmisji na żywo

 • Długość: od 5 sekund do 10 minut (po 15 sekundach pojawia się przycisk „Kontynuuj oglądanie”)
 • Współczynnik proporcji: 16:9 lub 1:1
 • Rekomendowana rozdzielczość: 1920 x 1080 px lub 1080 × 1080 px
 • Pro Tip: Część użytkowników ma wyciszony dźwięk, więc najlepiej dodać do filmu także transkrypcję w formie napisów

Reklama karuzelowa (graficzna i wideo)

Wymiary reklamy karuzelowej na FB

Pobierz i edytuj przykładowe zdjęcie reklamy karuzelowej na FB - wymiary 1080 × 1080 px (2024)

Karuzela pozwala zaprezentować do 10 obrazów lub filmów z oddzielnymi linkami w jednej reklamie, sprawdza się szczególnie do reklamowania produktów i usług. Przedstawiamy aktualne wymiary reklamy karuzelowej na Facebooku w 2024 roku:

 • Współczynnik proporcji: 1:1
 • Minimalne wymiary: 600 x 600 px
 • Rekomendowana rozdzielczość: 1080 × 1080 px (także dla karuzeli wideo)

Marketplace Facebooka

Wymiary na Marketplace Facebooka

Pobierz i edytuj przykładowe zdjęcie na Marketplace Facebooka - wymiary 1080 × 1080 px (2024)

Reklamy prezentujące produkty, usługi lub marki jako „sponsorowane” obok ofert zamieszczonych przez użytkowników.

 • Współczynnik proporcji: 1:1
 • Rekomendowana rozdzielczość: 1080 × 1080 px

Kolekcja

Wymiary reklamy typu kolekcja na Facebooka

Pobierz i edytuj przykładowe zdjęcie reklamy typu kolekcja - wymiary 1080 × 1080 px (2024)

Reklama w postaci obrazu lub filmu w tle i 4 kafelków produktowych, po kliknięciu przenosi do materiału błyskawicznego – pełnoekranowej strony docelowej.

 • Współczynnik proporcji: 1:1
 • Rekomendowana rozdzielczość: 1080 × 1080 px

Polubienia strony - Page Likes

Wymiary reklamy Polubienia strony na FB
Wymiary reklamy Polubienia strony na FB

Pobierz i edytuj przykładowe zdjęcie reklamy polubienia strony - wymiary 1200 x 444 px lub 1080 x 1080 px (2024)

Reklama mająca generować polubienia Fanpage’a może przyczynić się do wzrostu liczby lajków na stronie na Facebooku. To szczególnie istotne, jeśli dopiero zaczynasz budować swoją społeczność. Aktualne wymiary takiej reklamy na Facebooku to:

 • Współczynnik proporcji: 2,7:1 lub 1:1
 • Rekomendowana rozdzielczość: 1200 × 444 px lub 1080 x 1080 px
 • Pro Tip: Ten rodzaj reklamy warto zastosować szczególnie na początku istnienia Fanpage’a, żeby zbudować pierwszą grupę odbiorców

Reklama Facebook Stories/Messenger Stories

Wymiary reklamy Facebook Stories/Messenger Stories
Wymiary reklamy Facebook Stories/Messenger Stories

Pobierz i edytuj przykładowe zdjęcie reklamy Facebook Stories/Messenger Stories - wymiary 1080 x 1920 px lub 1200 x 628 px (2024)

Pełnoekranowe reklamy pionowe wyświetlane między relacjami znajomych, widoczne przez 5 sekund lub do ich pominięcia przez użytkownika. Zawierają przyciski zachęcające do podjęcia działania. To coraz popularniejszy format wybierany przez marki, ponieważ story cechują się niskim czynnikiem pomijalności.

 • Współczynnik proporcji: 9:16 (dla reklam dynamicznych 1,91:1)
 • Minimalne wymiary: 500 x 890 px
 • Rekomendowana rozdzielczość: 1080 × 1920 px (dla reklam dynamicznych 1200 x 628 px)
 • Pro Tip: Nie umieszczaj napisów i logo w górnych i dolnych 250 px, inaczej zostaną one zasłonięte przyciskami Call to Action

Reklama w skrzynce odbiorczej Messengera

Wymiary reklamy w skrzynce odbiorczej Messengera

Pobierz i edytuj przykładowe zdjęcie reklamy w skrzynce odbiorczej Messengera - wymiary 1080 × 1080 px (2024)

Reklamy w skrzynce odbiorczej Messengera pojawiające się między konwersacjami.

 • Współczynnik proporcji: 1:1
 • Minimalne wymiary: 254 x 254 px
 • Rekomendowana rozdzielczość: 1080 × 1080 px
 • Pro Tip: Ten typ reklam nie jest dostępny w Stanach Zjednoczonych, Kanadzie, we Francji i Australii

Gratulacje! Masz już stworzoną grafikę w rekomendowanym formacie - teraz tylko musisz ją zapisać w odpowiedni sposób, żeby nie stracić na jakości i uniknąć widocznych pikseli oraz ziarnowania. Zastosowanie odpowiedniego rozmiaru pozwoli Ci uniknąć przycięcia grafiki i związanych z tym problemów, szczególnie podczas płatnej promocji. Pamiętaj, że tak jak wcześniej wspomnieliśmy, dane te są zmienne, dlatego zapisz ten wpis na później!

Jak zapisywać obrazy i filmy przeznaczone na Facebooka?

Grafika - zapisz jako

Format grafiki na Facebooka - JPG lub PNG, max. 30 MB
 • Format: JPG lub PNG (polecamy PNG przy szczegółowych obrazach)
 • Maksymalny rozmiar pliku: 30 MB

Wideo - zapisz jako

Format wideo na Facebooka - MP4, MOV lub GIF, max. 4 GB
 • Format: MP4, MOV lub GIF
 • Rozmiar pliku: maksymalnie 4 GB
 • Dodatkowe zalecenia: kompresja H.264, kwadratowe piksele, stała szybkość klatek, progresywne skanowanie, kompresja dźwięku stereo AAC, szybkość powyżej 128 kb/s

Jeśli czytasz ten tekst po zapoznaniu się z całym wpisem - świetnie! Jesteś na dobrej drodze do zostania Rekinem Facebooka!

Jeśli jednak wciąż nie czujesz się jak ryba w wodzie social mediów, zaufaj specjalistom.

keyboard_arrow_up

Szukasz efektywnej agencji interaktywnej?

Na naszą efektywność składa się ponad 10-letnie doświadczenie, stale rozwijająca się kadra specjalistów i rzetelne oraz uczciwe podejście do Klienta. Wiemy jak osiągnąć założone cele w błękitnym i czerwonym oceanie marketingu online.

Agencja marketingowa RekinySukcesu.pl to ponad 350 zadowolonych Klientów, ponad 2 000 przeszkolonych osób, ponad 500 tys. zł obsługiwanego w roku budżetu w kampaniach PPC. Sumując wszystkie dane, użytkownicy spędzili już łącznie ponad 90 lat na wyprodukowanych przez nas stronach internetowych. A nam ciągle mało. Nie uznajemy kompromisów. Dlatego warto kliknąć jeden z przycisków poniżej i umówić się na wizytę we Wrocławiu, Kłodzku lub na spotkanie online.

Zobacz inne:

close
keyboard_arrow_up