Dokumentacja oprogramowania dla konfiguratora ofert kosiarek Husqvarna

Husqvarna to szwedzka firma, która oferuje profesjonalne produkty do prac w lasach, parkach i ogrodach. Powstała w 1689 r., co czynią ją jedną z najstarszych producentów na świecie. Dzięki wieloletniemu doświadczeniu, innowacyjnemu podejściu Husqvarna zdobyła zaufanie Klientów na całym świecie.

Naszym zadaniem było zaprojektowanie oprogramowania wspierającego komunikację pomiędzy dealerami, a producentem w procesie sprzedaży kosiarek automatycznych automower.

Założeniem nowego systemu było stworzenie konfiguratora, który rozwiąże wszystkie problemy starego systemu, doda nowe funkcjonalności oraz pozwoli na łatwy rozwój.

0 10

Odbytych spotkań

0 30

Wykonanych diagramów przypadków użycia oraz diagramów sekwencji

0 15

Makiet widoków

0 100 godzin

Analiz problemów biznesowych i znalezienia optymalnego rozwiązania

Podgląd realizacji
Realizacja agencji marketingowej RekinySukcesu.pl

Po co wykonujemy analizę biznesową?

Podczas licznych spotkań z Klientem w celu przeprowadzenia analizy procesów biznesowych i lepszego zrozumienia problemu, korzystamy z metodyki Event Storming Big Picture oraz Process Level. Pozwala nam to, przejść przez każdy proces krok po kroku identyfikując przyczyny występowania problemów.

Po przeprowadzeniu analizy przechodzimy do etapu projektowania architektury systemu, który jest opisywany za pomocą diagramu C4, diagramów przypadków użycia i diagramów sekwencyjnych. Wykonujemy to dla kluczowych procesów biznesowych.

Działając w ten sposób Klient, ma pełną wiedzę, w jaki sposób system będzie działał. Wielokrotne spotkania i omawianie wytworzonego rozwiązania zapewniają nam zrozumienie problemu.

Na samym końcu tworzymy makiety aplikacji tzw. wireframe-y. Klient w ten sposób może wizualnie utwierdzić się w przekonaniu, że zaproponowane rozwiązanie spełnia jego oczekiwania.

Jak tworzymy dokumentację oprogramowania?

Wymagania Klienta zostały zebrane podczas sesji event storming-owej, która jest techniką modelowania procesów. 
EventStorming pozwala spojrzeć na model w wielu kontekstach takich jak:
  • eksporację nieznanych obszarów,
  • znajdowanie problematycznych miejsc,
  • dzielenie się wiedzą,
  • modelowanie bieżącego procesu.
Każda z funkcjonalności została rozpisana na diagramy przypadków użycia, wybrane diagramy aktywności oraz opis funkcjonalności. Diagramy zostały przygotowane w języku UML 2.0 i pozwalają na zbudowanie rozwiązania na podstawie zebranych wymagań.
Diagramy przypadków użycia przedstawia funkcjonalność systemu wraz z jego otoczeniem, natomiast diagramy aktywności służą do modelowania dynamicznych aspektów systemu — przedstawiania sekwencji kroków w systemie. 
Architektura została udokumentowana zgodnie z modelem C4. Nazwa modelu wywodzi się od angielskich nazwa poziomów abstrakcji, na które dzielone są diagramy:
  • Kontekst (Context)
  • Kontenery (Containers)
  • Komponenty (Components)
  • Kod (Code)
Uporządkowanie architektury według tego modelu ma wiele zalet. Dzięki temu dokumentacja jest zwięzła i łatwiejsza do zrozumienia. 
Stworzyliśmy makiety aplikacji tzw. wireframe-y dla najważniejszych funkcjonalności. Klient dzięki temu sprawdził wizualnie, czy sposób użytkowania systemu jest dla niego zrozumiały. 

Marketing w branży Produkcja:

Prowadzisz biznes w branży Produkcja? Dowiedz się jak przechodzić przez kluczowe procesy dla Twojej marki!

Zapraszamy na naszego bloga, gdzie znajdziesz kompleksowe artykuły dotyczące wejścia na rynek i tworzenia silnej marki oraz zwiększenia jej efektywności sprzedażowej i marketingowej. Analiza rynku, research, prowadzenie kampanii marketingowych, wdrożenie sklepu - jeśli którykolwiek z tych procesów jest dla Ciebie niejasny, zapraszamy na naszego bloga!

keyboard_arrow_up