Zjedź na dół
Agencja marketingowa

Ocean pomysłów?

Wiemy jak przekuć
je na sukces w Internecie!

 

Sprawdź nas

poniedziałek, 22 października 2018 10:54
Przyjemne formularze - tipy oraz porady

Przyjemne formularze

Wielu osobom tworzącym formularze wydaje się, że przygotowanie go jest banalne. Czy aby na pewno tak jest? Z roku na rok przybywa nam coraz to więcej dobrych praktyk jak usprawniać nasze formularze. W tym artykule postaram się rozjaśnić, jak powinien wyglądać nowoczesny formularz, który jest przyjemny dla użytkownika.

1 Układaj pola formularza pionowo

Układanie pól pod sobą jest dużo bardziej przyjazne dla naszego wzroku. Dzięki temu ułożeniu nie musimy przenosić nasz wzrok z jednej krawędzi strony do drugiej.

Różnica układów

Źródło : uxmovement.com

 

2 Wytłumacz użytkownikowi, po co Ci te dane

Dzięki temu zabiegowi użytkownik chętniej wypełni nasze pola, gdyż wie, co się z nimi stanie oraz do czego będą używane.

Przykładowe pola

3 Twórz czytelne pola na hasło

A) Ważnym aspektem podczas tworzenia pól z hasłem jest ich odpowiednie opisanie. Wskaż, już na starcie, jak powinno wyglądać hasło, które spełnia wymogi. Pozwoli to uniknąć wielu nerwów ze strony użytkownika spowodowanych wielokrotnym wymyślaniem odpowiednich haseł.
B) Zrezygnuj z pola "powtórz hasło"! Jeżeli twój portal nie przechowuję wielu poufnych informacji, takich jak np. posiadają banki, to zrezygnuj z tego pola. Zamiast tego daj użytkownikowi możliwość podglądnięcia hasła. Pozwoli to użytkownikowi szybciej uzupełnić nasz formularz, a co za tym idzie - zrobi to chętniej.

Wygląd pola hasła

4 Zrezygnuj z oznaczania pola obowiązkowym

Czerwona gwiazdka, opis "wymagane" - to wszystko tworzy w użytkownikach pewną niechęć do wypełniania formularzy. Dobrą metodą jest zrezygnowanie z wielokrotnego oznaczania pól jako wymagane. Zamiast tego podpiszmy te pola, które są opcjonalne - pozwoli to zoptymalizować wygląd naszego formularza oraz odciążyć użytkownika od natłoku dużej ilości informacji.

Opcjonalne pola

5 Podpowiadaj użytkownikowi

Użytkownik lubi, gdy mu się podpowiada. Dzięki temu jesteśmy w stanie dużo szybciej uzupełnić formularz oraz mamy swego rodzaju przeczucie, że uzupełniliśmy je poprawnie.

Podpowiadanie

6 Podsumowanie

Wypełnianie formularzy może być bardziej uciążliwe lub mniej. To od nas zależy, czy nasze formularze będą łatwe w użytku, czy też nie. Dlatego powinniśmy stosować jak najwięcej dobrych praktyk, które przyśpieszą oraz ułatwią ich uzupełnianie.

Adrian Kazimierski
Adrian Kazimierski

Subskrybuj na YT

Kalendarz wpisów

« Kwiecień 2020 »
Pn Wt Śr Czw Pt Sb Nie
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30      

image

Poczuj się jak Rekin w wodzie!

Efektywność to najważniejszy parametr cechujący skuteczne działania w Internecie. Agencja marketingowa RekinySukcesu.pl wie jak osiągnąć wysoką efektywność w błękitnym i czerwonym oceanie marketingu.

Ponad 100 zadowolonych Klientów, ponad 300 przeszkolonych osób, a nam ciągle mało. Już więcej niż 9 lat spędzili użytkownicy na wykonanych przez agencję interaktywną Wrocław stronach internetowych. Dzięki temu o Twoim Kliencie wiemy wszystko, a nawet i więcej. Nie uznajemy kompromisów. Dlatego warto kliknąć w jeden z przycisków poniżej.

 

Konfigurator Kontakt

Rekiny Mobile Menu