Zjedź na dół
Agencja marketingowa

Ocean pomysłów?

Wiemy jak przekuć
je na sukces w Internecie!

 

Sprawdź nas

sobota, 22 grudnia 2018 14:06
Dropshipping - nowoczesny model sprzedaży

Dropshipping - nowoczesny model sprzedaży

Dropshipping to model sprzedaży internetowej, w którym towary dostarczane są do klienta detalicznego bezpośrednio z hurtowni. W takim modelu właściciel sklepu internetowego nie potrzebuje powierzchni magazynowej, tym samym nie ma potrzeby wcześniejszej inwestycji w produkty. Dropshipping daje możliwość wejścia do świata e-commerce zarówno początkującym przedsiębiorcom otwierającym sklep, jak i przedsiębiorcom decydującym się na rozszerzenie oferty o zintegrowane produkty z hurtowniami.

1 Co na początek?

Na początek należy zrobić rozpoznanie na temat systemów, które dają możliwość integracji hurtowni ze sklepem internetowym. Na tym etapie bierzemy pod uwagę:

 • ilość integracji z hurtowniami,
 • ilość aktualizacji produktów na magazynie w ciągu dnia,
 • sklepy internetowe, z którymi możemy skonfigurować hurtownie,
 • przejrzystość interfejsu,
 • duża ilość funkcjonalności, operacji na kategoriach, produktach.

Jednym z najbardziej popularnych systemów integracji jest firma Verosoft, która oferuje integrację wielu systemów sklepowych z hurtownią. Pod tym linkiem znajduje się lista zintegrowanych platform.

Po wybraniu systemu potrzebujemy stworzyć sklep internetowy, który z nim zintegrujemy. Sklep ten musi być kompatybilny z wybranym systemem, a integracja zazwyczaj polega na zainstalowaniu odpowiednich wtyczek, modułów w naszym sklepie do integracji z systemem dropshippingowym.

Na zintegrowanym sklepie możemy sprzedawać produkty nie tylko z jednej hurtowni, w zależności od rodzaju umowy możemy sprzedawać towar z wielu hurtowni jednocześnie.

Model sprzedaży dropshipping

2 Wady i zalety

Jedną z największych zalet jest niewymagana rozległa wiedza programistyczna oraz nieduży wkład własny. Szczególnie jeżeli decydujemy się na integrację systemu z platformą Sky-Shop. Częste czynniki, decydujące o rozpoczęciu działalności dropshippingowej przez przedsiębiorców to:

 • mały wkład finansowy,
 • niskie ryzyko inwestycji,
 • szeroki asortyment,
 • oszczędność, nie potrzeba wynajmować magazynu,
 • brak potrzeby zatrudniania pracowników do pakowania paczek.

Dropshipping to bardzo zachęcający model sprzedaży, jednak należy również przedstawić jego wady:

 • możliwe opóźnienia przesyłek,
 • bardzo duża konkurencja,
 • nieaktualne stany magazynowe wynikające z okresowych aktualizacji.

3 Baselinker i dropshipping

Na naszym blogu niedawno powstał wpis o narzędziu, które nazywa się Baselinker. Baselinkera możemy tak samo wykorzystać do zwykłych produktów, jak i tych z hurtowni dropshippingowych. Więcej informacji o tym znakomitym narzędziu przeczytacie pod tym linkiem.

4 Podsumowanie

Dzięki większej ilości zalet niż wad modelu dropshippingowego, w przeciwieństwie do standardowego modelu sprzedaży internetowej, możemy wywnioskować, że dropshipping daje nam wiele możliwości i minimalizuje problemy w tym biznesie. Nieduży wkład finansowy pozwala na sprzedaż początkującym, a możliwość rozszerzenia oferty o inne produkty, może być wykorzystana przez zaawansowanych przedsiębiorców.

Konrad Kacprzyk
Konrad Kacprzyk

Subskrybuj na YT

Kalendarz wpisów

« Wrzesień 2019 »
Pn Wt Śr Czw Pt Sb Nie
            1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30            

image

Poczuj się jak Rekin w wodzie!

Efektywność to najważniejszy parametr cechujący skuteczne działania w Internecie. Agencja marketingowa RekinySukcesu.pl wie jak osiągnąć wysoką efektywność w błękitnym i czerwonym oceanie marketingu.

Ponad 100 zadowolonych Klientów, ponad 300 przeszkolonych osób, a nam ciągle mało. Już więcej niż 9 lat spędzili użytkownicy na wykonanych przez agencję interaktywną Wrocław stronach internetowych. Dzięki temu o Twoim Kliencie wiemy wszystko, a nawet i więcej. Nie uznajemy kompromisów. Dlatego warto kliknąć w jeden z przycisków poniżej.

 

Konfigurator Kontakt

Rekiny Mobile Menu