Bezpieczeństwo telefonu z Androidem

Telefon komórkowy to podstawowe narzędzie służące do pracy. Masz na nim dane wszystkich Twoich kontrahentów, całą korespondencję e-mailową (a w niej zapewne hasła do różnych usług z których korzystasz), swoje prywatne zdjęcia a często i program z zapisanymi wszystkimi hasłami czy PIN'ami np. do kart kredytowych.

Jak zapewnić bezpieczeństwo telefonowi z systemem Android?

Poznaj 4 proste kroki.

Zablokuj ekran w swoim smartfonie.

Korzystając z telefonu komórkowego możesz włączyć blokadę ekranu. Blokadą może być kod, hasło, PIN czy wzór. Spowoduje to brak dostępu do Twoich danych przez niepowołane osoby, nawet jeśli telefon zostawisz na chwilę np. na stole.

Zainstaluj program antywirusowy

Programy antywirusowe na komputerze to teraz standard. Na telefonie komórkowym masz dużo więcej wrażliwych danych! Podejrzane pliki na e-mailu lub wejścia na niepowołane strony mogą spowodować infekcję urządzenia. Rozwiązaniem jest zainstalowanie programu antywirusowego, który można pobrać z Google Play.

Chroń smartfona przed podejrzanymi aplikacjami

Pobieraj oprogramowanie tylko z Google Play. Wszystko co jest pobierane z GP przechodzi proces automatycznego skanowania, a podejrzane programy są od razu blokowane.

Lokalizuj, zadzwoń i wyczyść zgubione urządzenie zdalnie.

Jeśli jesteś zalogowany na swoim koncie Gmail z którego korzystasz również na telefonie możesz użyć nowej funkcji Android Device Manager. Pozwala ona na zlokalizowanie na mapach Google Twojego telefonu. Dodatkowo jeśli telefon został skradziony możesz za pomocą tego rozwiązania:

a) zablokować i zresetować hasło do telefonu;

b) usunąć wszystkie dane z telefonu.

Istnieje również możliwość zadzwonienia na telefon. Ta funkcjonalność przydaje się szczególnie jeśli telefon zapodział się w mieszkaniu np. między poduszkami. Android Device Manager jest dostępny dla wszystkich urządzeń z Androidem 2.2+ i wymaga wcześniejszej konfiguracji.

keyboard_arrow_up

Szukasz efektywnej agencji interaktywnej?

Na naszą efektywność składa się ponad 10-letnie doświadczenie, stale rozwijająca się kadra specjalistów i rzetelne oraz uczciwe podejście do Klienta. Wiemy jak osiągnąć założone cele w błękitnym i czerwonym oceanie marketingu online.

Agencja marketingowa RekinySukcesu.pl to ponad 350 zadowolonych Klientów, ponad 2 000 przeszkolonych osób, ponad 500 tys. zł obsługiwanego w roku budżetu w kampaniach PPC. Sumując wszystkie dane, użytkownicy spędzili już łącznie ponad 90 lat na wyprodukowanych przez nas stronach internetowych. A nam ciągle mało. Nie uznajemy kompromisów. Dlatego warto kliknąć jeden z przycisków poniżej i umówić się na wizytę we Wrocławiu, Kłodzku lub na spotkanie online.

Zobacz inne:

close
keyboard_arrow_up