Zjedź na dół
Agencja marketingowa

Ocean pomysłów?

Wiemy jak przekuć
je na sukces w Internecie!

 

Sprawdź nas

wtorek, 10 kwietnia 2018 13:07
Facebook tnie zasięgi? - 5 porad

Jak zwiększyć zasięgi na Fanpage'u?

Posiadając Fanpage na portalu Facebook można zaobserwować, że posty docierają do coraz mniejszego grona naszych "fanów". Mimo tego, że ilość polubień się nie zmniejsza to widać tę tendencję. Niestety jest ona związana ze zmianami, jakie krok po kroku wdraża największy portal social media na świecie. Poniżej 5 porad jak poradzić sobie ze zmianami algorytmu Facebooka.

Mark Zuckerberg ogłosił, że Facebook wraca do korzeni. Na profilu będzie więcej informacji od Twoich znajomych a mniej komunikatów od marek. Można powiedzieć, że to "dobra zmiana" ;), ale czy podyktowana jest ona chęcią poprawienia jakości treści dla użytkownika? Jeśli nie wiadomo o co chodzi, to chodzi o... to, żeby marki korzystały w większym zakresie z płatnej reklamy.

Poniżej 5 rozwiązań, które pozwolą Ci utrzymać, a może i nawet zwiększyć zasięgi.

1 Publikuj treści wideo

Facebook za jeden z punktów honoru wziął rywalizację z Youtubem o miano największej platformy wideo. Kiedy opublikujesz na Facebooku post z wideo i porównasz do zwykłego posta, zobaczysz znaczną różnicę. 

2 Stream'uj na żywo

Jeśli już jesteśmy przy wideo, to zdecydowanie największe zasięgi mają stream'y czyli transmisje na żywo. Kiedy uda Ci się dodatkowo wywołać interakcję (komentarze) to z pewnością dotrzesz do większości swoich fanów. Facebook stworzył nawet stronę, gdzie na mapie świata można znaleźć aktualną listę transmisji wideo => www.facebook.com/livemap

To pierwsza w historii telewizja gdzie program wybieramy nie po nazwie, grupie czy kolejności, ale po lokalizacji geograficznej. 

3 Zbuduj własne grupy

Będąc użytkownikiem Facebooka możesz utworzyć grupę (otwartą bądź zamkniętą). Jeśli uda Ci się zaprosić osoby do tej grupy, to każda informacja, która się w niej pojawi wyświetli się na tablicy uczestników grupy. Często mając fanpage na poziomie 500 fanów docieramy do 100 osób. W grupie mając 100 osób każdy wpis dociera praktycznie do wszystkich.

4 Korzystaj z przemienności treści

Publikując post można korzystać z różnych środków wyrazu: wpis tekstowy, wpis ze zdjęciem, wideo, gif, transmisja, ankieta itp. Facebook wspomaga większymi zasięgami te fanpage, które używają różnych typów wpisów na przemian

5 Komentuj i zachęcaj do komentarzy

Od dawna wiadomo, że większe zasięgi mają posty z komentarzami. Dobrą regułą jest dodanie do każdego swojego wpisu choćby jednego komentarza (np. na zasadzie - co o tym sądzicie?). Dzięki temu, po pierwsze każdy Wasz post będzie miał komentarz, po drugie jest większa szansa, że skomentuje ktoś dodatkowo.

Poniżej film na temat 5 porad, gdzie szerzej dowiesz się o zastosowaniu tych rozwiązań.

Mateusz Biernacki
Mateusz Biernacki

Subskrybuj na YT

Kalendarz wpisów

« Kwiecień 2020 »
Pn Wt Śr Czw Pt Sb Nie
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30      

image

Poczuj się jak Rekin w wodzie!

Efektywność to najważniejszy parametr cechujący skuteczne działania w Internecie. Agencja marketingowa RekinySukcesu.pl wie jak osiągnąć wysoką efektywność w błękitnym i czerwonym oceanie marketingu.

Ponad 100 zadowolonych Klientów, ponad 300 przeszkolonych osób, a nam ciągle mało. Już więcej niż 9 lat spędzili użytkownicy na wykonanych przez agencję interaktywną Wrocław stronach internetowych. Dzięki temu o Twoim Kliencie wiemy wszystko, a nawet i więcej. Nie uznajemy kompromisów. Dlatego warto kliknąć w jeden z przycisków poniżej.

 

Konfigurator Kontakt

Rekiny Mobile Menu