Zjedź na dół
Agencja marketingowa

Ocean pomysłów?

Wiemy jak przekuć
je na sukces w Internecie!

 

Sprawdź nas

poniedziałek, 09 września 2013 10:30
POZYCJA MOJEJ WWW W GOOGLE

Pozycjonowanie w Google

Każdemu z nas zależy na pozycjonowaniu swojej strony internetowej. Jak najczęściej sprawdzamy na którym miejscu znajduje się nasza www w wyszukiwarce? Standardowym zachowaniem jest wejście na www.google.pl i wpisanie interesujących fraz, a następnie sprawdzenie pozycji naszej strony.

Mam złe informacje, w większości wypadków wynik który uzyskujemy nie jest taki sam, jak wynik który uzyskują nasi Klienci.

1 Dlaczego tak się dzieje?

Zacznijmy od tego, że w Internecie nie jesteśmy incognito. Korzystając z sieci mamy przypisany adres IP, zapisują się u nas ciasteczka z już odwiedzanych stron. Jeśli dodatkowo jesteśmy zalogowani na swoje konto Gmail (a mając choćby androida w komórce, bo dotyczy to również komórek, jest to obligatoryjne) wtedy informacje o nas i naszych działaniach są przypisywane do danego loginu.

2 Jakie są konsekwencje?

Wchodząc z danego IP często na jakąś stronę przez wyszukiwarkę Google, automatycznie (zgodnie z tendencją personalizacji) pokazuje się nam ona wyżej w wynikach wyszukiwania niż to jest w rzeczywistości. Ten sam mechanizm dotyczy ciasteczek oraz konta na Gmailu.

3 Jak sprawdzić faktyczne wyniki wyszukiwania?

W takim momencie z pomocą przychodzi darmowy program Free Monitor for Google. Wystarczy ściągnąć go ze strony CleverStat , zainstalować , wpisać naszą domenę, interesujące nas słowa kluczowe oraz kliknąć na "Search".

Program pokazuje nam realne wyniki wyszukiwania dla konkretnych fraz i konkretnej witryny. Jeśli sprawdzamy statystyki np. raz na tydzień to program zapamiętuje najlepszą pozycję dla danej frazy oraz zmianę w stosunku do ostatniego sprawdzania.

4 Na co zwrócić uwagę?

Free Monitor for Google działa tak, jakbyśmy "z zewnątrz", ale przez nasz komputer wyszukiwali w Google. Jeśli fraz jest więcej i często używamy programu to Google posądzi nas o to, że nie jesteśmy ludźmi tylko robotem wyszukującym. Przy kolejnym normalnym wyszukiwaniu będzie trzeba wpisać kod captcha, potwierdzający, że jesteśmy realnym użytkownikiem a nie BOT'em.

Mateusz Biernacki
Mateusz Biernacki

Subskrybuj na YT

Kalendarz wpisów

« Marzec 2020 »
Pn Wt Śr Czw Pt Sb Nie
            1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31          

image

Poczuj się jak Rekin w wodzie!

Efektywność to najważniejszy parametr cechujący skuteczne działania w Internecie. Agencja marketingowa RekinySukcesu.pl wie jak osiągnąć wysoką efektywność w błękitnym i czerwonym oceanie marketingu.

Ponad 100 zadowolonych Klientów, ponad 300 przeszkolonych osób, a nam ciągle mało. Już więcej niż 9 lat spędzili użytkownicy na wykonanych przez agencję interaktywną Wrocław stronach internetowych. Dzięki temu o Twoim Kliencie wiemy wszystko, a nawet i więcej. Nie uznajemy kompromisów. Dlatego warto kliknąć w jeden z przycisków poniżej.

 

Konfigurator Kontakt

Rekiny Mobile Menu