Facebook tnie zasięgi? - 5 porad

Posiadając Fanpage na portalu Facebook można zaobserwować, że posty docierają do coraz mniejszego grona naszych "fanów". Mimo tego, że ilość polubień się nie zmniejsza to widać tę tendencję. Niestety jest ona związana ze zmianami, jakie krok po kroku wdraża największy portal social media na świecie. Poniżej 5 porad jak poradzić sobie ze zmianami algorytmu Facebooka.

Mark Zuckerberg ogłosił, że Facebook wraca do korzeni. Na profilu będzie więcej informacji od Twoich znajomych a mniej komunikatów od marek. Można powiedzieć, że to "dobra zmiana" ;), ale czy podyktowana jest ona chęcią poprawienia jakości treści dla użytkownika? Jeśli nie wiadomo o co chodzi, to chodzi o... to, żeby marki korzystały w większym zakresie z płatnej reklamy.

Poniżej 5 rozwiązań, które pozwolą Ci utrzymać, a może i nawet zwiększyć zasięgi.

Publikuj treści wideo

Facebook za jeden z punktów honoru wziął rywalizację z Youtubem o miano największej platformy wideo. Kiedy opublikujesz na Facebooku post z wideo i porównasz do zwykłego posta, zobaczysz znaczną różnicę. 

Stream'uj na żywo

Jeśli już jesteśmy przy wideo, to zdecydowanie największe zasięgi mają stream'y czyli transmisje na żywo. Kiedy uda Ci się dodatkowo wywołać interakcję (komentarze) to z pewnością dotrzesz do większości swoich fanów. Facebook stworzył nawet stronę, gdzie na mapie świata można znaleźć aktualną listę transmisji wideo => www.facebook.com/watch/live

To pierwsza w historii telewizja gdzie program wybieramy nie po nazwie, grupie czy kolejności, ale po lokalizacji geograficznej. 

Zbuduj własne grupy

Będąc użytkownikiem Facebooka możesz utworzyć grupę (otwartą bądź zamkniętą). Jeśli uda Ci się zaprosić osoby do tej grupy, to każda informacja, która się w niej pojawi wyświetli się na tablicy uczestników grupy. Często mając fanpage na poziomie 500 fanów docieramy do 100 osób. W grupie mając 100 osób każdy wpis dociera praktycznie do wszystkich.

Korzystaj z przemienności treści

Publikując post można korzystać z różnych środków wyrazu: wpis tekstowy, wpis ze zdjęciem, wideo, gif, transmisja, ankieta itp. Facebook wspomaga większymi zasięgami te fanpage, które używają różnych typów wpisów na przemian

Komentuj i zachęcaj do komentarzy

Od dawna wiadomo, że większe zasięgi mają posty z komentarzami. Dobrą regułą jest dodanie do każdego swojego wpisu choćby jednego komentarza (np. na zasadzie - co o tym sądzicie?). Dzięki temu, po pierwsze każdy Wasz post będzie miał komentarz, po drugie jest większa szansa, że skomentuje ktoś dodatkowo.

Poniżej film na temat 5 porad, gdzie szerzej dowiesz się o zastosowaniu tych rozwiązań.

keyboard_arrow_up

Szukasz efektywnej agencji interaktywnej?

Na naszą efektywność składa się ponad 10-letnie doświadczenie, stale rozwijająca się kadra specjalistów i rzetelne oraz uczciwe podejście do Klienta. Wiemy jak osiągnąć założone cele w błękitnym i czerwonym oceanie marketingu online.

Agencja marketingowa RekinySukcesu.pl to ponad 350 zadowolonych Klientów, ponad 2 000 przeszkolonych osób, ponad 500 tys. zł obsługiwanego w roku budżetu w kampaniach PPC. Sumując wszystkie dane, użytkownicy spędzili już łącznie ponad 90 lat na wyprodukowanych przez nas stronach internetowych. A nam ciągle mało. Nie uznajemy kompromisów. Dlatego warto kliknąć jeden z przycisków poniżej i umówić się na wizytę we Wrocławiu, Kłodzku lub na spotkanie online.

Zobacz inne:

close
keyboard_arrow_up